Nostalgic Trip

KONRAD SKOLARSKI
Nostalgic Trip

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nostalgiczna podróż, bo tak brzmi tytuł tej płyty, mogłaby mieć charakter podróży zimowej sądząc po jej okładce. Prawdopodobnie zbytnio jednak kojarzyłaby się z Schubertem. Tymczasem wśród autorów osiemnastu kompozycji mamy tylko Bacha, Chopina, Brahmsa, Griega, Medtnera, Czajkowskiego, Rachmaninowa, Skriabina i Saint-Saensa.

"Preludium h-moll" Bacha w opracowaniu Silotiego, "Kołysanka" Czajkowskiego w opracowaniu Pabsta, a "Łabędź" Saint- Saensa w opracowaniu Godowskiego. Konrad Skolarski to pianista świetny technicznie, wrażliwy, myślący i poszukujący.

Studiował u Janusza Olejniczaka, Olgi Rusiny i Pawła Giliłowa, brał udział w wielu kursach mistrzowskich i konkursach pianistycznych. Niestety, do tego najważniejszego dla polskich słuchaczy – Konkursu Chopinowskiego - Konrad Skolarski nie przystąpił. Stąd zapewne mniejsza, niż na nią zasługuje, popularność w naszym kraju.

Gdy się go jednak słucha, to przychodzi na myśl słynny cytat tłumaczący, dlaczego wynaleziono fortepian. Po to, aby "... zaradzić wadom klawesynu, który nie był w stanie w ogóle wyrażać kolorytu lub robił to przesadnie za pomocą skontrastowanych rejestrów". U Skolarskiego jest mnóstwo zróżnicowanego kolorytu. Gdyby nie te szumy z offu, szelesty, brudy dźwiękowe...

Stanisław Bukowski
DUX 2012

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj