KONRAD SKOLARSKI

Nostalgic Trip

Nostalgic Trip

Wykonanie

Nagranie

Nostalgiczna podróż, bo tak brzmi tytuł tej płyty, mogłaby mieć charakter podróży zimowej sądząc po jej okładce. Prawdopodobnie zbytnio jednak kojarzyłaby się z Schubertem. Tymczasem wśród autorów osiemnastu kompozycji mamy tylko Bacha, Chopina, Brahmsa, Griega, Medtnera, Czajkowskiego, Rachmaninowa, Skriabina i Saint-Saensa.

"Preludium h-moll" Bacha w opracowaniu Silotiego, "Kołysanka" Czajkowskiego w opracowaniu Pabsta, a "Łabędź" Saint- Saensa w opracowaniu Godowskiego. Konrad Skolarski to pianista świetny technicznie, wrażliwy, myślący i poszukujący.

Studiował u Janusza Olejniczaka, Olgi Rusiny i Pawła Giliłowa, brał udział w wielu kursach mistrzowskich i konkursach pianistycznych. Niestety, do tego najważniejszego dla polskich słuchaczy – Konkursu Chopinowskiego - Konrad Skolarski nie przystąpił. Stąd zapewne mniejsza, niż na nią zasługuje, popularność w naszym kraju.

Gdy się go jednak słucha, to przychodzi na myśl słynny cytat tłumaczący, dlaczego wynaleziono fortepian. Po to, aby "... zaradzić wadom klawesynu, który nie był w stanie w ogóle wyrażać kolorytu lub robił to przesadnie za pomocą skontrastowanych rejestrów". U Skolarskiego jest mnóstwo zróżnicowanego kolorytu. Gdyby nie te szumy z offu, szelesty, brudy dźwiękowe...

Stanisław Bukowski
DUX 2012

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu