RAMMSTEIN

Rammstein

Rammstein

Wykonanie

Nagranie

10 lat przerwy w niczym nie wpłynęło na muzykę tworzoną przez najsłynniejszą niemiecką grupę. Album zatytułowany tak jak nazwa zespołu wydaje się wręcz idealnym podsumowaniem ćwierćwiecza jej działalności.

Spore zamieszanie wywołał promujący płytę klip do piosenki "Deutschland". Przedstawia on skrótowo historię kraju z odniesieniem do holokaustu, w którym hasło "Deutchland uber alles" (Niemcy ponad wszystko) w wersji Rammstein przybrało formę "uber allen" (ponad wszystkimi). Marszowy rytm, klawiszowy motyw i refren idealny do skandowania z pewnością podchwyci stadionowa publiczność. Podobnie jak następny hit z albumu - "Radio" - z mocnym gitarowym riffem, który wciska się do głowy.

Operowy chór i wagnerowski klimat w "Zeig Dich" pokazują, gdzie bije serce zespołu. Nie byliby sobą, gdyby nie poruszyli tematu seksu w industrialnie brzmiącej kompozycji "Sex". Nastrojowy początek "Puppe" jest mylący, bo z czasem utwór nabiera rozpędu, przechodząc w agresywny, wykrzyczany przez Tilla Lindemanna utwór.

Najbliższy popu jest miłosny "Was Ich Liebe" z podniosłą partią klawiszy. Rammstein serwuje także klimatyczną folkową balladę "Diamant", klasycznie rockowy "Tattoo", a "Hallomann" zyskał progresywny sznyt. Różnorodna, bogato inkrustowana płyta, potwierdzająca pozycję jednego z najlepszych metalowych zespołów świata.

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu