DŻAMBLE Każdy marzy, każdy śni

Każdy marzy, każdy śni
Wykonanie
Nagranie

Krakowskie Dżamble są uznawane za jedną z najciekawszych formacji w historii naszej muzyki rozrywkowej. Wciąż pełnym blaskiem lśni ich debiutancki longplay "Wołanie o słońce nad światem" (1971). To była polska odpowiedź na Blood Sweat And Tears, intrygujące połączenie rockowej muzyki młodzieżowej i jazzu.

Pod koniec lat 70. grupa próbowała powrócić na rynek odmieniona muzycznie i w nieco innym składzie. Jej członków bardziej zaczęła pociągać amerykańska muzyka rozrywkowa z silnymi funkowymi i soulowymi akcentami. W zmienionej rzeczywistości Dżamble nie były już jednak w stanie konkurować z dominującą wówczas Muzyką Młodej Generacji i szybko zniknęły z rynku. Za to bardzo udaną karierę solową rozpoczął Andrzej Zaucha - jeden z najwspanialszych głosów, jakie kiedykolwiek pojawiły się w polskiej wokalistyce.

Płyta "Każdy marzy, każdy śni" zawiera nagrania zarejestrowane w studiu Polskiego Radia w Katowicach w 1979 roku. Część z nich trafiło wówczas na Tonpressowskie single, jak choćby piękna ballada "Bezsenność we dwoje", "Jeszcze w sercu radość" czy "Szczęście nosi twoje imię". W "Rzeko płyń szeroko" z zespołem w chórkach zaśpiewał Stanisław Sojka. Grupa pokusiła się także o interpretację przeboju "The Way You Are" z repertuaru Billy'ego Joela. Muzyka Dżambli brzmi tu jak Jamiroquai, a przecież te nagrania powstały blisko dwie dekady wcześniej.

Grzegorz Dusza
GAD RECORDS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu