Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Metal Ballads Vol.1

COMA
Metal Ballads Vol.1

Rock

Coma wyszła z mroku 13 lat temu i trzeba przyznać, że ich debiutancki album sporo namieszał na rodzimym rockowym podwórku. Zaczynali od grunge`u z progrockową otoczką, ale to ich nie zadowalało. Cały czas penetrowali coraz to nowe rejony muzyczne.

Kulminację poszukiwań stanowił mocno eksperymentalny album-słuchowisko "2005 YU55", praktycznie pozbawiony przebojów. Teraz muzycy postanowili odreagować i nagrali płytę składającą się z piosenek. Jej tytuł "Metal Ballads Vol.1" to zwykła ściema, bo Coma z pewnością nie gra metalu w klasycznym ujęciu tego słowa.

Jeśli już jest to metal, to spod znaku Queens Of The Stone Age czy Royal Blood. Coma wsłuchuje się w nową rockową muzykę i potrafi przełożyć to na swoje kompozycje. W wielu nagraniach wyeksponowana została elektronika, a gitarowe riffy są bardziej nośne i energetyczne niż zwykle.

Tak skonstruowany został utwór "Odwołane" czy melodyjny, nawiązujący do lat 80. "Uspokój się". Świetne wrażenie robią "Lajki" w stylu Jacka White'a, z tekstem pisanym z pozycji faceta rozczarowanego internetową miłością.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio