DINO SALUZZI GROUP

El Valle de la Infancia

El Valle de la Infancia

Wykonanie

Nagranie

Najbardziej liryczne albumy nagrywa dla ECM-u argentyński bandoneonista Dino Saluzzi. Od solowego "Kultrum" (1982) do najnowszego "El Valle de la Infancia" opowiada nostalgiczne historie, których można słuchać godzinami. Nie inaczej jest i teraz.

Dino Saluzzi nowe kompozycje nagrał we własnym studiu w Buenos Aires z rodzinnym sekstetem, w którym na gitarze gra jego syn José Maria Saluzzi, na saksofonie i klarnecie brat Felix "Cuchara" Saluzzi, na basie bratanek Matias Saluzzi, na perkusji Quintino Cinalli, a na gitarze klasycznej Nicolás “Colacho" Brizuela, niegdyś akompaniator legendarnej wokalistki Mercedes Sosy.

Większość kompozycji napisał Dino, tytułowa "El Valle de la Infancia" to jego "dolina dzieciństwa". Lecz jedna z najpiękniejszych melodii, jakie on sam ostatnio słyszał, wyszła od jego syna José Marii. To "Labrador" - pierwsza część tryptyku "Pueblo", dwie i pół minuty solowej gitary, które wzruszają Dino do łez, jak sam się zwierza. Odpowiedzią bandoneonisty jest subtelna, śpiewna "Salavina".

Powoli, od nastrojowych fraz do dynamicznego finału, rozwija się najdłuższy utwór "A mi padre y a mi Hijo" (mój ojciec i syn), w którym każdy z muzyków ma partię solową. "Churqui" jest jak piosenka, ktoś powinien ułożyć słowa do tej urokliwej melodii. Taneczny charakter ma pięcioczęściowa "La Fiesta Popular". W ujmującym stylu Dino Saluzzi pokazał nam różne aspekty życia w jego dolinie dzieciństwa.

Marek Dusza
ECM / UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta czerwiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu