Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

LG HT522TH

LG HT522TH

Oprócz wolnostojących zespołów głośnikowych oraz subwoofera, system obejmuje dość zwyczajną, 'pudełkowatą' jednostkę centralną. W dzisiejszych czasach, gdy wszystko musi być udziwnione i oryginalne, to nie lada rarytas. Kieszeń, wyświetlacz, grupa klawiszy - front podzielono na klasyczne sekcje. Pod maleńką klapką znalazło się złącze USB oraz miniaturowe wejście audio. USB pozwoli na obejrzenie zdjęć z przenośnej pamięci, wejście mini-jack na posłuchanie ulubionej muzyki z odtwarzacza mp3.

Tylny panel ujawnia, że wewnątrz jednostki centralnej są również dekodery i wszystkie wzmacniacze - świadczą o tym zaciski głośnikowe (sprężynkowe), z których jedna para przeznaczona jest dla subwoofera. Uniwersalne wyjścia są dwa - HDMI i SCART, czyli Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Oprócz tego dostajemy dwa wyjścia monitorowe, komponentowe oraz kompozytowe. Dla audio znajdujemy tylko dwa wejścia, analogowe na RCA oraz cyfrowe na złączu światłowodowym.

Menu ma pięć zakładek, bez funkcji niezwykłych. Kalibracja głośników przebiega w sposób standardowy, ustawieniom wizyjnych aspektów również nic nie brakuje.

Na wyjściach HDMI i komponent może pojawiać się sygnał o rozdzielczości 1080i, pozostałe podłączenia (kompozyt i SCART) są w stanie zaoferować standardową dla płyty DVD rozdzielczość 576i. Urządzenie potrafi więc odtworzyć: DVD-V, CD, VCD, CD-R/RW, JPEG, DivX i WMA. Dekodery również są podstawowe: DD, DTS i DPLII.

Pilot urządzenia jest bardzo wygodny, choć niezbyt piękny. Takie połączenie cech często obserwuje się wśród urządzeń i systemów LG.

Głośniki są wolnostojące, cokolwiek ma to oznaczać w tej kategorii sprzętowej. Zbudowano je w formie wąskich, zgrabnych słupków, osadzonych na okrągłych podstawach. Podstawy te nie wydają się zbyt masywne, ale również reszta konstrukcji głośnikowej nie jest zbyt ciężka, więc stabilność jest przyzwoita. Około 80% przedniego panelu każdego z zespołów głośnikowych przykrywa maskownica z tkaniny, dolna część oraz podstawki pokryte są czarnym, błyszczącym lakierem.

Maskownicy nie można zdjąć, trudno więc sprawdzić, ile i jakie przetworniki zastosowano; producent podaje, że konstrukcje są 2-drożne, z trzema przetwornikami. Taki sam zestaw ulokowano w zespole centralnym, który jest znacznie mniejszy, bo przeznaczony do ustawienia w pozycji poziomej, np. na jednostce centralnej lub telewizorze.

O wielkości przetwornika producent milczy również, gdy chodzi o subwoofer, wiemy tylko, że umieszczono go pod maskownicą na bocznej ściance obudowy.

Czytaj również test LG BH9520T

Odsłuch/obraz

 

System LG HT522TH kreuje brzmieniową moc przekazu, dużą skalę dźwięku - oczywiście na miarę swojej klasy. Zostało to więc okupione ograniczeniem analityczności, przestrzenności oraz dynamiki w wymiarze szybkości zmian. LG szafuje basem, czym potęguje brzmienie, a mniej przejmuje się innymi zakresami i niesionymi tam informacjami.

Niskie tony są wszędobylskie, wciąż nam towarzyszą. O ile tego nie polubimy, można poświęcić nieco czasu by przytemperować zapędy subwoofera, skrajnym rozwiązaniem może być nawet jego wyłączenie - przynajmniej raz na jakiś czas...

Brzmienie samych głośników satelitarnych nie powala cechami audiofilskimi, jest jednak w miarę rzetelne i wolne od dokuczliwych naleciałości. Średnica jest spokojna, podobnie jak góra pasma, ukazująca tylko minimalną dawkę metaliczności. Przestrzenność dookólna nie jest płynna, słychać trochę mało zręczne przerzucanie dźwięku pomiędzy głośnikami, lepszą spójność udaje się jednak zachować przynajmniej na przednim planie.

Obraz, podobnie jak dźwięk, jest raczej łagodny, pastelowy, bogaty w głębokie i miękkie odcienie. Czytelność przedniego planu jest dobra, ale szczegóły nie są wydobywane ze szczególną pasją. Oglądanie z pewnością nie zmęczy nawet przez pół nocy, ale nie zafascynuje wyrafinowaniem sugerowanym przez teoretyczną rozdzielczość systemu.

LG HT522TH

 • Obraz Łagodny, pastelowy.
 • Produkowany Tak
 • Skład systemu ADVD, SW, SA
 • Dekodery surround DD, DTS, DPLII
 • Obsługiwane formaty DVD-V, DVD-R/RW, CD, MP3, DIVX
 • Wyjścia wideo HDMI/kompon.
 • Wyjściowa rozdzielczość 1080i

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

 • 1 600 zł
 • Marka dostępna w 6 sklepach
 • Dystrybutor LG Electronics Polska

Nasza ocena

 • Wykonanie: Tradycyjna jednostka centralna, efektowne głośniki, wykonanie bardzo przyzwoite. W tej cenie zaskakująco dużo i ładnie.
 • Laboratorium: Standardowe możliwości podłączeniowe, proste i czytelne menu.
 • Brzmienie: Masywne i zmiękczone przez obszerny bas.
HARMAN/KARDON BDS 480

HARMAN/KARDON
BDS 480

Cena: 5 500 zł

KEF V300

KEF
V300

Cena: 3 400 zł

PHILIPS Fidelio E5

PHILIPS
Fidelio E5

Cena: 3 180 zł

 

 

PEACHTREE AUDIO Nova 150 V2

PEACHTREE AUDIO
Nova 150 V2

Nova to linia wzmacniaczy zintegrowanych, którą Peachtree Audio ma w ofercie od kilku lat, ale obydwa jej modele - Nova...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio