MONITOR AUDIO
NF 202

Historia firmy InAkustik rozpoczęła się w roku 1977 w Pfaffenweiler am Batzenberg. "Ojcami-założycielami" byli Günther Sumser i jego żona Ilse Sumser. Testowane kable należą do najwyższej serii Black&White Reference, teraz generacji 02, w której znajdziemy wszystkie najważniejsze rozwiązania InAkustik.

Przewodniki w NF 202 wykonano w postaci pojedynczych drucików solid-core, ze specjalnie polerowaną powierzchnią. Ta ostatnia technologia została nazwana DSS - Direct Signal Surface. Przewodniki to miedź OFC.

W NF 202 znajdziemy izolację DUO-PE II, gdzie zewnętrzna powłoka wykonana jest z litego polietylenu, zaś wewnętrzna część, która bezpośrednio styka się z drucikami, ze spienionego polietylenu zapewniającego mniejszą stałą dielektryczną. Ma on także na celu tłumienie wibracji.

W celu zmniejszeniu oddziaływania pola elektromagnetycznego na sąsiednie przewodniki odsunięto je do siebie, wypełniając przestrzeń między nimi rurkami z powietrzem.

Kabel ma budowę pseudo-zbalansowaną, z identycznymi przewodnikami dla plusa i minusa i dodatkowym, przylutowanym z jednej strony ekranem - tutaj jest to folia aluminiowa i na to nałożona miedziana plecionka. Końcówki RCA są masywne i złocone, z charakterystycznym kształtem nacięć w kołnierzu masy, przywołującym na myśl wtyki Monster Cable "Turbine".

Dźwięk Reference NF202 ma zdecydowane oblicze. Mamy barwę, wewnętrzną strukturę, nieco ciepła, zaakcentowaną średnicę. Wokale są więc duże i z przodu, co daje dźwięk skupiony, intymny, z nieco słabszym górnym zakresem. Kiedy jednak perkusista budzi się z letargu i wkracza do akcji, wówczas blachy odzywają się perliście. Nie zmienia to wszakże opinii o "analogowości" kabla.

Bas, podobnie jak w kablu głośnikowym, jest pełny i mocny, podawany ze swego rodzaju swadą, pogłosem. Kabel nie zawsze różnicuje ten zakres tak, aby pokazać temperaturę poszczególnych utworów, bo zawsze stara się grać energetycznie i mocno, ale w wielu systemach będzie to długo wyczekiwane dopełnienie brzmienia.

Specyfikacja techniczna

MONITOR AUDIO NF 202
Długość najkrótszego odcinka 0,6
Materiał przewodnika OFC
Typ przewodnika S
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
MONITOR AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu