AUDIO-TECHNICA ATH-EW9

AUDIO-TECHNICA
ATH-EW9

Odtwarzacze przenośne

W katalogach różnych producentów pojawiają się słuchawki określane mianem clip-on. Pomysł polega na  zaadaptowaniu większej obudowy i większych muszelek, ale wciąż w konstrukcji bez klasycznego,  opasającego głowę pałąka, ewentualnie z pałąkiem ulokowanym nie nad, ale za głową. Clip-on nie ma go  jednak w ogóle, elementem, który utrzymuje muszle w założonej pozycji jest miniaturowy zaczep,  obejmujący wewnętrzną część małżowiny (między uchem a głową).

Krytyczna jest właśnie konstrukcja tego elementu. Audio-Technica ma w ofercie kilka modeli clip-n,  prezentowane Audio Techncia ATH-EW9 są topowym, choć sposób mocowania słuchawek jest zawsze dość zbliżony. Wiele tańszych  konstrukcji innych firm opiera się na elastycznej części uchwytu, który trzeba najpierw rozgiąć, by  można było słuchawki w ogóle założyć. To niezbyt eleganckie, więc w EW9 mamy coś znacznie bardziej  wyrafinowanego. Zaczep wykonany jest z dwóch niezależnych części, metalowej, trzymającej całą  konstrukcję, oraz elastycznego tworzywa. Dodatkowo w miejscu mocowania do muszli zainstalowano ruchomy  przegub, którego rola jest najważniejsza - ułatwia on założenie słuchawek, a później dba o ich  przyleganie do ucha.

Nawet przy tak skomplikowanej konstrukcji, słuchawki nie zapewniają zbyt dużej izolacji od zewnętrznych hałasów (podobnie zresztą jak nauszne modele z pałąkiem), co jednak samo w sobie nie musi  być w każdej sytuacji wadą. Niezaprzeczalną zaletą (przewaga nad konstrukcjami dousznymi) jest  natomiast możliwość użycia dużych przetworników, w przypadku Audio Techncia ATH-EW9 mają one średnicę 28 mm.

To czym topowa Audio-Technica zachwyca, jest obudowa wykonana z drzewa wiśniowego  lasów wyspy  Hokkaido. Precyzja montażu i obróbki jest zachwycająca. W elegancim, nawiązującym do koloru drewna  pudełeczku otrzymujemy słuchawki z krótkim 50-cm przewodem, ale producent dostarcza również  jednometrowy przedłużacz, wszystkie wtyczki i gniazdka są złocone. Impedancja to 29 omów. Mimo  ogromnych, jak na słuchawki przenośne, przetworników, Audio Techncia ATH-EW9 nie rozlewa basu. Równowaga tonalna, nawet  jeśli nie idealna, dobrze zmierza w stronę neutralności, z lekkim niedoważeniem najniższych rejestrów.  Średnica jest wyrafinowana, ale na swój sposób - jest zimna, bezosobowa, obiektywna. Częstotliwości  najwyższe są najbardziej zaangażowane, ale też bez przesady - całe brzmienie jest naturalne i  przejrzyste.

Parametry

AUDIO-TECHNICA ATH-EW9

  • Produkowany Tak
  • Pamięć Flash
  • Radio Tak

Podstawowe dane

  • 700 zł
TEAC HA-P90SD

TEAC
HA-P90SD

Cena: 2 500 zł

PIONEER XPD-100R

PIONEER
XPD-100R

Cena: 3 600 zł

HiFiMAN HM-802u

HiFiMAN
HM-802u

Cena: 3 500 zł

Astell & Kern AK120 TITAN

Astell & Kern
AK120 TITAN

Cena: 5 500 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

POLK AUDIO
Signa S1

POLK AUDIO Signa S1

Soundbary stały się jedną z najważniejszych kategorii sprzętu A/V. Zdobyły w kinie domowym większą popularność niż wielo...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio