SOUNDCORE
Space NC

Model Space NC to najdroższe i jedyne słuchawki nauszne Soundcore, ale ich wyposażenie przy tej cenie jest zadziwiające.

Nasza ocena

Wykonanie
Duże, zamknięte słuchawki wokółuszne, 40-mm przetworniki, obszerne skórzane pady swobodnie mieszczą ucho. Przewaga plastiku, który stara się naśladować inne materiały.
Funkcjonalność
Nowoczesny, oparty na sensorach dotykowych panel sterujący (działa zaskakująco sprawnie), uzupełniony klasycznymi przyciskami. Aktywna redukcja hałasu, kodowanie AAC.
Brzmienie
Twarde, konkretne, skupione na środku pasma. System ANC (przesadnie) wzmacnia bas, a kabel daje najlepsze proporcje, pokazując też detale wysokich tonów.
Artykuł pochodzi z Audio

Mamy aktywny system redukcji hałasu, który producent określa mianem hybrydowego (konstrukcja wskazuje na obecność dodatkowego, wewnętrznego mikrofonu na stelażu przed każdym z przetworników - szerzej o takiej konfiguracji można przeczytać w opisie słuchawek Taotronics TT-BH046).

Soundcore Space NC - sterowania i czas pracy

Sterowanie prawie wszystkimi funkcjami odbywa się przez nowoczesny panel dotykowy, poza nim znajduje się włącznik redukcji szumów oraz zasilania.

Soundcore Space NC potrafią pracować aż przez 50 godzin na jednym ładowaniu (dane producenta). To imponujący wynik, który jednak należy uściślić.

50 godzin dotyczy połączenia przewodowego z aktywnym systemem redukcji hałasu, ale gdy dodamy transmisję BT, czas skróci się do 20 godzin. W komplecie znajdziemy przyzwoite, sztywne etui.

Soundcore Space NC - ergonomia

Konstrukcja sprawia wrażenie delikatnej, sporo tu ruchomych części, pozwalających na wygodny transport przegubów i łączników. W systemie regulacji pałąka użyto metalowej taśmy.

Pałąk został w górnej części obszyty skórą, tworzącą też zewnętrzną warstwę padów, grubych i obszernych. To konstrukcja zamknięta i wokółuszna. Producent nie chwali się obsługiwanymi systemami kodowania, ale słuchawki połączą się zarówno w standardzie SBC, jak i AAC.

Panel sterujący oparty na sensorach dotykowych jest czasami źródłem problemów, również w tym przypadku wymaga przyzwyczajenia.
Panel sterujący oparty na sensorach dotykowych jest czasami źródłem problemów, również w tym przypadku wymaga przyzwyczajenia.

Odsłuch

Jak zwykle zaczynamy od trybu bezprzewodowego, z wyłączonym układem ANC. Bas jest ostrożny, ale wypada docenić jego twardy, zdyscyplinowany charakter.

Ponadto nawet podczas cichego słuchania niskie tony są obecne i czytelne. Soudcore Space NC nie kreują potęgi, lecz przekazują rzetelną informację. Średnica jest odważniejsza, a wysokie tony znowu utemperowane, z ograniczoną dawką blasku.

System redukcji szumów ponad wszelką wątpliwość... działa. Jest skuteczny w walce z jednostajnym tłem o mocnym nasyceniu niskich częstotliwości, nieźle rozprawia się też z okolicznym "gadulstwem".

Do ładowania służy złącze standardu Micro-USB, obok ulokowano gniazdo analogowe.
Do ładowania służy złącze standardu Micro-USB, obok ulokowano gniazdo analogowe.

A przy okazji, a może nawet przede wszystkim - bo i do tego celu może być ten system świadomie wykorzystany - basu gwałtownie przybywa, a wysokie tony jeszcze zmniejszają swoje udziały. Brzmienie staje się więc jednoznacznie "poważne" i dość ciężkie.

Podłączenie kabla (i odłączenie ANC) prowadzi do najlepszych możliwych rezultatów - wtedy bas nabiera więcej siły (ale bez przesady, w stopniu mniejszym, niż po włączeniu ANC), a góra szczegółowości.

- Typ: wokółuszne/zamknięte
- Masa: 263 g
- Impedancja: 32 Ω
- Wejście analogowe tak
- Bluetooth 4.1
- Kodeki BT: SBC, AAC
- NFC: nie
- ANC: tak
- Aplikacja mobilna: nie
- Czas pracy: 50*/20** godz.
- Inne sztywne etui

* tryb przewodowy z ANC
** tryb bezprzewodowy z ANC

Specyfikacja techniczna

SOUNDCORE Space NC
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 263
Impedancja (Ω) 32
Bluetooth
Kodeki BT SBC, AAC
NFC nie
Wejście analogowe tak
Aplikacja mobilna nie
ANC tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu