Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON DSD500 Cocoon Home

Denon wypuścił na rynek dwa wizualnie podobne produkty: przenośnego Cocoona Portable i większego Cocoona Home. Urządzenie jest średnich rozmiarów, lecz ma znaczącą masę (5,4 kg) i jest przemiłe w dotyku, gdy przesuwamy dłonią po rubensowskich kształtach tylnej części obudowy.

Czarny owal w centralnej części frontu to wyświetlacz i zarazem wysuwająca się (po naciśnięciu) stacja dokująca, która zmieści nawet iPada. Elastycznie zamocowany wtyk zmniejsza ryzyko przypadkowego uszkodzenia gniazda podczas dokowania.

Ekran OLED pokazuje nazwy odtwarzanych utworów, a jego specjalnie zaprojektowana czcionka zwiększa dodatkowo czytelność i tak bardzo kontrastowego wyświetlacza. Gdy nic się nie dzieje, wyświetla się zegar. W górnej, tylnej części obudowy, po włączeniu pojawiają się podświetlane i czułe na dotyk ikony sterujące podstawowymi funkcjami.

Gniazda

Prawdziwy potencjał tego urządzenia sygnalizują gniazda - port USB (do ładowania i przesyłania plików z urządzeń mobilnych), gniazdo LAN (Wi-Fi nie widać, ale też jest), mini-jack 3,5 mm oraz kilka przycisków, w tym stary, ale jary Loundness (wciąż podbija bas i wysokie, jak ktoś lubi) a także nowoczesny wyłącznik trybu stand-by, służący do oszczędzania energii.

Po włączeniu zasilania (przy podłączonej sieci internetowej kablem lub z wykorzystaniem routera bezprzewodowego) konfiguracja odbywa się automatycznie. W międzyczasie warto pobrać na naszego grajka darmową aplikację Denon Cocoon, umożliwiającą proste połączenie z siecią domową. Posiadacze routerów z funkcją WPS (Wi-Fi Protected Setup) mają jeszcze prostsze życie - wystarczy naciśnięcie guziczka na routerze i na Cocoonie (i kilka sekund cierpliwości). Można się połączyć nawet z poziomu przeglądarki internetowej - miodzio.

Muzyka

Gdy już uruchomimy aplikację w iPodzie, odtworzymy ulubioną muzykę, urządzenie nie zmusza nas do fizycznego dokowania - Denona DSD500 Cocoon Homenie oczywiście wspiera AirPlay, a w związku z tym bezprzewodową transmisję z urządzeń Apple. Co więcej, możemy również odtwarzać muzykę z urządzeń z Androidem i z Windows (streaming przez Wi-Fi lub LAN). Mamy również dostęp do 17 000 stacji iRadiowych z możliwością zwiększenia o kolejne 70 000 nadawców poprzez np. program TuneIn, a trzy z najbardziej ulubionych są zawsze dostępne z poziomu zdefiniowanych przez użytkownika ustawień (Preset).

Z predefiniowanymi stacjami jest o tyle wygodnie, że po ich zaprogramowaniu możemy je później włączać wprost z poziomu urządzenia i smartfon nie jest nam do tego potrzebny. Funkcja NetLink nie dość, że ułatwia integrację z siecią domową, pozwala również stworzyć układ multiroom, czyli odtwarzanie w kilku strefach (potrzebnych jest oczywiście więcej urządzeń). Nie ma Bluetooth, ale jest możliwy streaming bezprzewodowy z Androida i sieciowy/bezprzewodowy z komputerów PC/ MAC oraz dysków NAS plików MP3/AAC/WMA/ WAV/FLAC.

Odsłuch

Dźwięk Denona DSD500 Cocoon Homenie jest schowany w żadnym kokonie. Dynamiczny, detaliczny, nasycony, dojrzały, raczej przykuwa uwagę niż relaksuje. Moc, zarówno głośników, jak i wzmacniaczy, jest na tyle wysoka i dobrze dobrana, że można słuchać naprawdę głośno. Zrobiłem więc sobie frajdę i włączyłem Dire Straits "Telegraph Road", a nie lubię, jak tę płytę ("Love Over Gold") krzywdzi jakikolwiek sprzęt.

Mark Knopfler tylko troszkę chrypiał, ale uderzenia w perkusję były szybkie, czyste, zaś gitara – błyszcząca i wibrująca. Po odsłuchaniu Adele "Chasing Pavements", gdy podczas gęstego jak syrop klonowy refrenu instrumenty i artystka pozostawały klarowne, mogę z czystym sumieniem zarekomendować Denona DSD500 Cocoon Homenie jako bardzo uniwersalny system, oferujący zarówno wysoką jakość, jak i dużo dźwięku. Jeżeli czegoś takiego szukamy i Cocoon wpadnie nam w oko (i w planowany budżet), to "zastanawianie się" będzie raczej czystą formalnością.

DENON DSD500 Cocoon Home

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Tak
  • Wejścia/wyjścia AUX / LAN
  • USB Tak
  • Bluetooth nie
 
 

Podstawowe dane

  • 2 200 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Zmysłowy projekt i bardzo staranne wykonanie, z dbałością o takie szczegóły, jak guma wewnątrz docka, żeby się iPad nie zarysował. Wersje czarna i biała.
  • Funkcjonalność: Rozbudowana aplikacja (iOS i Android) zamienia ekran smartfona w superpilot, możliwe granie plików z serwerów NAS. Brak Bluetooth zastępuje streaming po Wi-Fi.
  • Brzmienie: Bezpośrednie, bogate, angażujące
BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

PANASONIC SC-NE5

PANASONIC
SC-NE5

Cena: 1 700 zł

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

PEACHTREE AUDIO Nova 150 V2

PEACHTREE AUDIO
Nova 150 V2

Nova to linia wzmacniaczy zintegrowanych, którą Peachtree Audio ma w ofercie od kilku lat, ale obydwa jej modele - Nova...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio