Systemy wizualne Panasonic na targach ISE 2014

10 lutego 2014 Branżowe

Podczas targów ISE 2014 Panasonic przedstawił możliwości zastosowania profesjonalnych różnych rozwiązań audiowizualnych. Wśród prezentowanych urządzeń znalazły się projektory i monitory przeznaczone do zastosowania m.in. w sektorze korporacyjnym, edukacji, handlu detalicznym.

Panasonic przedstawił między innymi nową generację projektorów wykorzystujących laser jako źródło światła. Zaprezentowano także profesjonalne urządzenia wyposażone w technologię 4K w tym wielkoformatowe 98- i 84-calowe monitory profesjonalne, jak również serię projektorów 4K przeznaczonych dla dużych obiektów. Zostały one wyposażone w innowacyjną na rynku technologię czterokrotnego zwiększania ilości pikseli, która gwarantuje idealną jakość obrazu w rozdzielczości powyżej 4K. Panasonic zapowiedział również na koniec 2014 roku premierę camcordera Varicam 4K, prezentującego ofertę dla produkcji filmowych 4K.

Po raz pierwszy wystawione zostały także laserowe projektory 1-Chip DLP dostarczające obraz o jasności 6 000 lumenów, które oferują ponad 20 000 godzin wydajnej pracy bez konieczności wymiany lampy. Stanowią one uzupełnienie dotychczasowej linii Solid Shine™.

Zwiedzający mogli również zapoznać się z przykładami praktycznego wykorzystania projektorów i monitorów profesjonalnych Panasonic. Przy użyciu projektora z serii PT-DZ21K i bezszwowej ściany wizyjnej złożonej z 10 ekranów na stoisku wyemitowano pokaz mody na żywo, rejestrowany i transmitowany bezpośrednio z kamery studyjnej. Wyświetlanie obrazów z różnych źródeł było możliwe dzięki wykorzystaniu oprogramowania do projekcji wieloekranowej.

Na stoisku znalazła się również miniatura Bramy Brandenburskiej, na przykładzie której zaprezentowano wykorzystanie techniki mappingu. Do projekcji użyto projektor z serii PT-DZ16K wyposażony w takie funkcje, jak korekcja geometryczna, technologia matchowania kolorów oraz rozwiązania zwiększające elastyczność integracji systemów.

Z myślą o zastosowaniu w handlu detalicznym Panasonic przedstawił też wiele monitorów profesjonalnych LCD z podświetleniem LED. Ich praktyczne użycie zaprezentowano na przykładzie zewnętrznego ekranu ustawionego przy replice pełnowymiarowej alejki dojazdowej baru szybkiej obsługi typu drive-through. Z kolei dla sklepów odzieżowych z kilku wyświetlaczy stworzono bezszwową ścianę wizyjną.

Dzięki wykorzystaniu interaktywnych monitorów Panasonic do prowadzenia lekcji i wykładów producent zademonstrował rozwiązania wspierające otwarty kurs internetowy typu MOOC (ang. Massive Open Online Course). Prezentacje mogą być wówczas rejestrowane za pomocą kamer Panasonic i udostępniane w Internecie lub transmitowanie do innych pomieszczeń wyposażonych w projektory.

Z myślą o użytkownikach korporacyjnych, którzy korzystają z BYOD (ang. Bring Your Own Device) Panasonic zintegrował również swoje urządzenia ze standardem Miracast™, co pozwala na bezprzedowowe łączenie dowolnego sprzętu przenośnego np. tabletów z projektorami  i wyświetlaczami profesjonalnymi używanymi w miejscu pracy.

Dodatkowo Panasonic stworzył demonstracyjne pomieszczenie kontrolne wyposażone w ścianę wizyjną połączoną z kamerami CCVE (ang. Closed-Circuit Video Equipment), prezentujące możliwości zwiększania bezpieczeństwa w środowisku biznesowym.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu