Astell&Kern AK300 został wprowadzony jako bardziej przystępny cenowo brat modeli AK320 oraz AK380. AK70 jest jeszcze tańszy, ale wciąże jest to luksusowy model, z jakich słynie producent.
Zaprezentowane niedawno słuchawki douszne AK T8iE drugiej generacji powstały w kooperacji z firmą Beyerdynamic. Mają one okablowanie ze srebra z bardzo solidnym oplotem i zmienioną cewkę w przetwornikach.
Astell&Kern AK70 jest wyposażony w złącze USB (OTG) i wyjście optyczne. Pozwala to na podłączenie urządzenia jako karty dźwiękowej do komputera PC/MAC i wyprowadzenie dźwięku wysokiej rozdzielczości z pominięciem karty dźwiękowej komputera, Umożliwia również podłączenie innych, zewnętrznych urządzeń audio bezpośrednio do portu USB. Z kolei dzięki wyjściu optycznemu można podłączyć preferowanego DAC-a.
Astell&Kern AK70 może być atrakcyjną propozycją dla użytkowników np. Chord Mojo (czytaj test >>). Cyfrowe wyjścia audio na Toslink oraz USB są w stanie przetwarzać sygnał DSD 2.8/5.6MHZ (przez DoP) oraz PCM aż do 384kHz. Ta funkcja jest już teraz również możliwa po aktualizacji firmware dla pozostałych modeli serii 3XX oraz 2XX.
W odróżnieniu od najtańszego odtwarzacza z oferty AK Junior - AK70 posiada dodatkowo zbalansowane gniazdo słuchawkowe 2.5 mm, umieszczone zaraz obok standardowego 3,5 mm. Dzięki temu otrzymujemy moc wyjściową do 2.3 Vrms – czyli taką samą jak w najwyższym modelu z linii AK380. Wewnątrz wbudowano układ DAC Cirrus Logic CS4398 czyli ten sam co w AK100 II, ale już nie ten sam co w AK300.
Astell&Kern AK70 jest wspierany przez oprogramowanie AK Connect, które umożliwia działanie jako serwer DLNA i streaming muzyki za pomocą wbudowanego WiFi. Urządzenie oferuje wbudowane 64 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart microSD. Jest kompatybilne z AK [CD] Ripper ale nie z AK [winyl] Recorder.
Podobnie jak w AK Jr. w komplecie brak jest pokrowca, który można kupić oddzielnie za dodatkową opłatą.
Astell&Kern AK70 będzie dostępny na początku w lipca.
Ceny:
- Astell&Kern AK70: 2699 zł
- AK T8iE MKII: 4 999 zł
Źródło: MIP