Triangle Borea w nowym wybarwieniu Light Oak

30 września 2020 Sprzęt

Francuski Triangle wprowadza do oferty nową linię kolorystyczną swoich produktów z linii Borea - light oak, czyli jasny dąb.

Triangle Borea - wzornictwo

Borea łączy w sobie klasyczny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami - mocowanie głośników realizowane jest bez widocznych śrub na zewnątrz kolumny, zaś mocowanie maskownic (dołączone w standardzie) odbywa się za pomocą magnesów.

Triangle Borea - przetworniki

  • Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

Głośnik wysokotonowy jest oparty nz 25 mm jedwabnym przetworniku z soczewką akustyczną i firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Triangle

Wolnostojące Triangle Borea w nowym wybarwieniu Light Oak

  • Głośnik średniotonowy 

Głośnik średniotonowy został przeniesiony wprost z droższej linii Esprit EZ, przy czym firma postanowiła go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami - jest to jedyny taki produkt na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na ktore ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone.

Udolepszono także geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to ma zapewniać duży realizm i bardzo dobre wyrównanie tonalne.

Czytaj również: Co to jest główna oś odsłuchu?

Podstawkowe Triangle Borea w nowym wybarwieniu Light Oak

  • Głośnik niskotonowy

Triangle skupia się na tworzeniu przetworników, które grają szybko i precyzyjnie - także w najniższym zakresie pasma. Dlatego zdecydowano o użyciu membran z włókna szklanego. Te mają świetne właściwości mechaniczne, które pozwalają na oddanie nawet największych uderzeń niskotonowych bez wpływu na przetwarzanie średnich tonów.

Aby zapewnić właściwą skuteczność akustyczno głośniki basowe w Borea wyposażono w przewymiarowane magnesy, zdolne do bardzo szybkiego oddania impulsu o nawet największej sile oraz perfekcyjnego kontrolowania rytmu.

Czytaj również: Prąd i siła. Głośniki niskotonowe

Centralny Triangle Borea w nowym wybarwieniu Light Oak

Triangle Borea - obudowa

Wnętrze obudowy zostało wyposażone we wzmocnienia wykonane z paneli MDF, zaś głośniki częściowo odsprzęgnięto od obudowy za pomocą pianek EVA.

Dzięki wYkorzystaniu w kluczowych miejscach pianek EVA praca membran głośników basowych nie jest przenoszona na ścianki obudowy. Zastosowanie MDFu w wewnętrznych wzmocnieniach sprawia, że nie tylko usztywniają obudowę, lecz także pochłaniają niechciane wibracje.

Połączenie obu rozwiązań zostało nazwane DVAS (Driver Vibration Absorption System), a jego zastosowanie wydatnie mniejsza podkolorowania dźwięku oraz szum strukturalny.

Producent przewidział dwa sposoby używania kolumn podłogowych - z dołączonym cokołem, jeśli kolumny są narażone na wywrócenie w pomieszczeniu, także bez cokołu, co pozwala na umieszczenie ich w mniejszych przestrzeniach.

Czytaj również: Czy maskownica kolumny słyszalnie obniża jakość dźwięku?

Triangle Borea w nowym wybarwieniu Light Oak

Kolumny Triangle Borea - ceny:

• Kolumny podłogowe BR09 - 6295 zł / para
• Kolumny podłogowe BR08 - 5295 zł / para
• Kolumny podłogowe BR07 - 4495 zł / para
• Kolumny podstawkowe BR03 - 2145 zł / para
• Kolumny podstawkowe BR02 - 1695 zł / para
• Kolumna centralna BRC01 - 1345 zł / sztuka

Źródło: Rafko

TRIANGLE testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu