Hi-endowe wkładki gramofonowe Analod Relax debiutują na polskim rynku

11 maja 2021 Sprzęt

Lubimy debiuty, więc z przyjemnością anonsujemy na naszym rynku kolejną japońską hi-endową markę, a mianowicie Analod Relax. Firma, specjalizująca się we wkładkach gramofonowych z chassis ręcznie wykonanym z drewna wykończonego w wosku pszczelim, na początek dwa pokaże nam dwa premierowe modele wkładek MC.

Analod Relax EX500

W tańszej Analod Relax EX500 zastosowano chassis z klonu cukrowego, drewna wykorzystywanego także do budowy tylnej ścianki korpusu skrzypiec. Ma ono nieregularną, porowatą strukturę gwarantującą bardzo dobre rozpraszanie drgań.

Igła wkładki ma końcówkę o kształcie eliptycznym i szlif wzdłuż struktury krystalicznej (zapewniają wysoką rozdzielczość oraz długą żywotność igły,) aluminiowy wspornik, a także zespół magnesów neodymowych.

Jak mówi producent, srebrne okablowanie sygnałowe gwarantuje otwartość góry pasma w połączeniu z naturalnością wokali i instrumentów strunowych".

Czytaj również testy z kategorii: Wkładki gramofonowe

Wkładka gramofonowa Analod Relax EX1000

Analod Relax EX1000

Chassis flagowej Analod Relax EX1000 wykonano z wyjątkowej odmiany drewna cedrowego – Yakusugi. Gatunek ten występuje na wysokości od 500 metrów n.p.m., a do tego w jedynym miejscu na świecie – na wyspie Yakushima, zlokalizowanej na południu Japonii.

Ze względu na dużą skalistość terenu, ubogą glebę i trudne warunki atmosferyczne drzewa te rosną na powierzchni mchu zakorzenionego w granicie, w tempie ok. 1 mm na rok. Ich drewno charakteryzuje się bardzo ciasną strukturą słojów, a nazwę Yakusugi zarezerwowano tylko i wyłącznie dla egzemplarzy, których wiek przekracza 1000 lat.

Obecnie jest to gatunek ściśle chroniony, tak więc firma korzysta z wcześniejszych zapasów dostępnych do wyczerpania, selekcjonując do produkcji wkładek EX1000 tylko drewno, którego wiek przekracza 2000 lat.

Wkładka gramofonowa Analod Relax EX1000

Struktura takiego materiału charakteryzuje się niepowtarzalnymi cechami akustycznymi, zapewniającymi organiczne brzmienie o świetnej mikrodynamice.

We wkładce tej zastosowano igłę o profilu mikrokrawędziowym, opatrzonym firmowym patentem Super Curved Line Contact 2, zamocowaną na rubinowym wsporniku. Warto przypomnieć, że od tego ostatniego materiału twardszy jest tylko diament.

Ceny:

• Analog Relax EX500: 23 900 zł
• Analog Relax EX1000: 54 900 zł

Źródło: Nautilus

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu