Tak jak pozostałe modele ma ręcznie wykonane chasiss, które powstało z litego bloczku drewna orzechowego, pokrytego woskiem pszczelim. Ten sam rodzaj drewna wykorzystuje się w produkcji części bocznych i tylnych korpusów gitar oraz gryfów.
Także w Analog Relax EX300 zastosowano magnesy neodymowe, które zostały rozmieszczone w odpowiednich punktach konstrukcji, dzięki czemu osiągnięto niemal identyczne parametry elektromechaniczne. Umieszczona na aluminiowym wsporniku igła z diamentową końcówką o szlifie eliptycznym jest ponadto taka sama jak w droższej wkładce EX500.
Czytaj również: Hi-endowe wkładki gramofonowe Analod Relax debiutują na polskim rynku
W Analog Relax EX300 pojawił się jednak nowy rodzaj łączącego igłę z trzpieniem spoiwa IF, dzięki któremu wkładka jest w stanie zaoferować bardziej wyrazistą niż zwykle porcję detali zapisanych w winylowych rowkach.
Aluminiowy trzpień jest z kolei nieco grubszy niż w porównywalnych konstrukcjach tej klasy, co z kolei zmienia rozkład rezonansów własnych, uspokajając i równoważąc brzmienie solidną podstawą basowo-średniotonową.
Wkładka Analog Relax EX300 pojawi się na polskim rynku już w lutym.
Źródło: Nautilus