Przetworniki
Bowers & Wilkins Pi6 wyposażono w nowe 12-milimetrowe przetworniki z biocelulozowymi membranami. To rozwiązanie oparte na technologii stosowanej w słuchawkach Px7 S2e.
Z kolei we flagowych Pi8 udoskonalono komponenty wykorzystane w układzie przetwarzania sygnału. Model ten zyskał również nowe przetworniki Carbon Cone, które po raz pierwszy opracowano dla modelu Px8.
Praktycznym udogodnieniem jest również innowacyjna funkcja retransmisji dźwięku, w którą wyposażono etui ładujące Bowers & Wilkins Pi8. Pozwala to strumieniować wysokiej jakości dźwięk z dowolnego źródła po uprzednim podłączeniu do niego etui za pomocą złącza USB lub analogowego złącza jack 3,5 mm.
Oba modele spełniają normę ochrony IP54, są więc odporne na zachlapanie wodą i przenikanie pyłu.
Czytaj również nasze testy słuchawek Bowers & Wilkins
Konfiguracja i obsługa
Łączność Bluetooth korzysta z ulepszonych anten, co ułatwia parowanie z urządzeniami źródłowymi. Możliwe jest między innymi sparowanie słuchawek z nowym nadajnikiem bez wyjmowania ich z uszu.
Z kolei rozwiązanie MFI (Made for iPhone) zapewnia pełną integrację z urządzeniami pracującymi na systemie iOS. Co więcej – jak informuje producent – wkrótce po premierze obu modeli zostanie dodane wsparcie dla Google Fast Pair.
Ponadto oba modele współpracują z aplikację Bowers & Wilkins Music i pozwalają korzystać z equalizera. Bowers & Wilkins Pi8 dają dostęp do zaawansowanego, pięciopasmowego korektora. Natomiast Pi6 umożliwiają regulację tonów niskich i wysokich.
Interfejs użytkownika
Wspomniane udoskonalenia idą w parze ze zmianami w interfejsie użytkownika. Górną część każdej słuchawki stanowi bowiem duży, pojemnościowy panel z zaawansowanymi sensorami.
W nowym projekcie uwzględniono także zmianę położenia anten i mikrofonów w obrębie każdej słuchawki. Pozwolił oto uniknąć przypadkowego zakłócania się sygnałów. Oba modele mają ponadto nowy "czujnik obecności", który poprawia niezawodność wykrywania momentu wkładania i wyjmowania słuchawki z ucha.
Pi6 i Pi8 wyposażono również w nowe, przeprojektowane etui ładujące. Etui ładujące modelu Bowers & Wilkins Pi8 obsługuje tak ładowanie bezprzewodowe, jak i innowacyjną technikę retransmisji dźwięku.
Pozwala ona na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do słuchawek ze źródła podłączonego do etui z wykorzystaniem złącza USB-C lub jack 3,5 mm. Teraz transmisja ta odbywa się z wykorzystaniem kodeka aptX Adaptive, co stanowi znaczny postęp względem starszego modelu Pi7 S2.
Wysoka jakość połączeń i skuteczna redukcja hałasu
Każdą słuchawkę – tak w modelu Bowers & Wilkins Pi8 Pi6, jak i Bowers & Wilkins Pi8 – wyposażono w trzy odpowiednio rozmieszczone mikrofony. Pomogło to poprawić skuteczność eliminacji dźwięków otoczenia, które mogłyby zakłócać prowadzone rozmowy. Słuchawki Pi6 korzystają z tej samej platformy redukcji hałasu, którą zastosowano w modelu Pi7 S2.
Natomiast w Pi8 zaimplementowano rozwiązanie sprawdzone w słuchawkach Px8. Wsparcie dla niego stanowią opatentowany algorytm ANC oraz nowa technika redukcji hałasu. Dzięki temu flagowe TWS-y brytyjskiego producenta oferują w aspekcie redukcji szumów najlepsze możliwe rezultaty. Tak pod kątem skuteczności, jak i braku wpływu na brzmienie.
Czas pracy
Nowe słuchawki TWS Bowers & Wilkins mogą pochwalić się dłuższym czasem pracy niż poprzedzające je modele. Pi6 zapewniają nawet do 8 godzin słuchania, a dołączone do nich etui przedłuża ten czas o dodatkowe 16 godzin, co daje łącznie 24 godziny.
Bowers & Wilkins Pi8, które wykorzystują ulepszone komponenty DSP/DAC, oferują 6,5 godziny odtwarzania. Etui z kolei zapewnia dodatkowe 13,5 godziny. Łączny wynik to ok. 20 godzin użytkowania.
Wszystkie podane powyżej wartości czasu pracy uwzględniają działanie ANC. Warto jeszcze dodać, że oba modele wspierają szybkie ładowanie. Zaledwie 15 minut w etui wystarcza na kolejne dwie godziny odsłuchów.
Bowers & Wilkins Pi6 bazują na tej samej platformie co bardziej zaawansowany Pi8. Są wyposażone w zaawansowany chipset Qualcomm i obsługują standard Bluetooth 5.4, który umożliwia sparowanie ich z dwoma urządzeniami (np. smartfonem i komputerem). kompatybilność z kodekiem aptX Adaptive gwarantuje przesyłanie sygnału w jakości 24 bity / 96 kHz. Ich nowe biocelulozowe przetworniki o średnicy 12 mm mają zapewniać dokładną i wierną reprodukcję każdego zakresu pasma.
Flagowy model Bowers & Wilkins skrywa 12-milimetrowe przetworniki Carbon Cone wykonane w technologii stosowanej w wielokrotnie nagradzanych słuchawkach nausznych Px8. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości tej konstrukcji, Pi8 wyposażono dodatkowo w obsługę kodeka aptX Lossless, czyli najbardziej zaawansowanej obecnie technologii transmisji stosowanej w słuchawkach bezprzewodowych. Co ważne, rozwiązanie to ma pełne wsparcie ze strony procesora DSP, przetwornika cyfrowo-analogowego oraz układu wzmocnienia ADI, co ma zapewniać maksymalną precyzję i rozdzielczość przetwarzania dźwięku.
Cztery wersje kolorystyczne
Słuchawki Pi6 i Pi8 będą dostępne w kolorach:
• Model Pi6 w kolorach: Storm Grey, Cloud Grey, Forest Green i Glacier Blue.
• Model Pi8 w wariantach: Anthracite Black, Dove White, Jade Green i Midnight Blue.
Słuchawki Bowers & Wilkins Pi8 w kolorze Anthracite Black są już dostępne u naszych autoryzowanych partnerów handlowych. Oba modele w pozostałych kolorach pojawią się w sprzedaży już wkrótce.
Źródło: Audio Klan