Marantz KI Pearl Lite

23 września 2010 Sprzęt
W zeszłym roku firma Marantz i jej słynny konstruktor, wielki mistrz i miłośnik muzyki - Ken Ishiwata uczcili 30-lecie wspólnej pracy, wprowadzając na rynek limitowaną edycję systemu KI Pearl.

Ten high-endowy zestaw nieustająco otrzymuje rewelacyjne recenzje i cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak jego cena stawia go poza zasięgiem wielu melomanów. W odpowiedzi na liczne głosy, Ken Ishiwata i Marantz kontynuując muzyczną filozofię i konstrukcyjne piękno czarnej perły serii - KI Pearl, stworzyli system dostępny dla znacznie szerszego grona odbiorców.

W przypadku serii Lite przyjęto tą samą muzyczną filozofię, jaka przyświecała w tworzeniu pierwszych systemów Pearl. Głównym celem jest nie tylko odtworzenie oryginalnego brzmienia w sposób, jaki zamierzyli sobie zarówno muzycy jak i technicy dźwięku, ale także osiągnięcie pięknej, przestrzennej sceny dźwiękowej 3D. Kierownictwo muzyczne Marantza nieustannie podąża ścieżką wyznaczoną w 1950 roku przez Saula B. Marantza, a seria Lite oddaje hołd zarówno dzisiejszym technologiom jak i dawnym tradycjom i inspiracjom: odtwarzacz SACD Pearl Lite posiada cyfrowe wejście dla iPoda, natomiast zintegrowany wzmacniacz oferuje trój-tonową regulację brzmienia (tonów niskich, średnich i wysokich) – kontrola tonów średnich jest idealna do wzmocnienia skompresowanych, a co za tym idzie okrojonych w zakresie częstotliwości, plików MP3.

Nowa konstrukcja PM-KI Pearl Lite (fot. poniżej), dostarcza 70 wat mocy na kanał oraz wykorzystuje technologię sprzężenia zwrotnego dzięki układom HDAM-SA3. Kolejnym charakterystycznym elementem tego dopracowanego w najmniejszych szczegółach systemu, jest, wspomniana już wcześniej regulacja trój-tonowa. Marantz ponownie wraca do tej funkcji aby pomóc użytkownikom, w poprawie jakości dźwięku skompresowanych cyfrowych plików muzycznych (takich jak mp3) – oczywiście zachowując flagowe audiofilskie funkcje takie jak m. in. Source Direct. Dodatkowo, specjalnie dla fanów winyli, zapożyczono bezpośrednio od starszego brata - PM-KI Pearl, znakomite wyjście gramofonowe MM.

marantz_pmki_max_02

Konstruktorzy SA-KI Pearl Lite przyznają, iż w dzisiejszych czasach niektóre nagrania i formaty – zarówno CD jak i MP3 – muszą korzystać z dodatkowej pomocy w zakresie średnich i średnich-wysokich częstotliwości. Rezultatem tych przemyśleń jest urządzenie, które dostarcza detali, idealnego odwzorowania tempa i realizmu, a jednocześnie zapewnia znakomite wygładzenie tonów. Wśród odtwarzanych przez SA-KI Pearl Lite formatów znajdujemy: SACD, CD, CD-RW, MP3 i WMA. Napęd płyt zapewnia, znany z limitowanej edycji SA-KI Pearl, doskonały mechanizm Xyron.

Dodatkowo, SA-KI Pearl Lite (fot. poniżej) korzysta z oryginalnych układów Marantza HDAM-SA2 – technologię SA2 zaprojektowano specjalnie by udoskonalić odtwarzacze SACD – słynnego przetwornika cyfrowo analogowego Cirrus Logic CS4398 oraz usytuowanego na panelu przednim, cyfrowego wejścia dla iPhona/iPhona.

marantz_saki_max

Potencjalnie, najcenniejszym elementem dla miłośników muzyki cyfrowej jest funkcja DAC MODE. Funkcja ta, umożliwia wykorzystywanie SA-KI Pearl Lite jako przetwornika C/A nie tylko poprzez optyczne i koncentryczne wejścia, ale również wykorzystując umieszczone na tylnym panelu wejście USB (typ B). Oznacza to, że możliwe jest bezpośrednie podłączenie SA-KI Pearl Lite zarówno do komputera jak i innego odtwarzacza multimedialnego, otwierając w ten sposób możliwości łatwego i szybkiego przesłuchania cyfrowych plików muzycznych w najwyższej dostępnej jakości.

Ceny:

• Marantz SA-KI Pearl Lite -  4 799 zł
• Marantz PM-KI Pearl Lite -  4 799 zł

MARANTZ testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu