Przetwornik C/A Gryphon Kalliope

04 lutego 2014 Sprzęt

Do sprzedaży trafił już przetwornik cyfrowo-analogowy Gryphon Kalliope. Wykorzystano w nim wyrafinowaną, jak mówi producent, topologię obwodu i wyselekcjonowane podzespoły.

 

Gryphon Kalliope ma gwarantować też maksymalną kontrolę i stabilność, co jest zasługą m.in. zastosowania ścisłej konfiguracji dual mono, minimalnego wewnętrznego okablowania i w pełni izolowanego oddzielnego zasilania dla sekcji analogowej, cyfrowej oraz obwodu kontroli i wyświetlacza.

Każdy kanał analogowy wykorzystuje zbudowany na zamówienie transformator toroidalny 65 VA oraz baterię kondensatorów o pojemności 34 000 µF i został wyposażony w 32-bitowy przetwornik C/A ESS Sabre ES9018, zapewniając tym samym osiem indywidualnych przetworników w połączeniu Dual Differential. W Kalliope zastosowano też układy cyfrowe o modułowej konstrukcji, co ułatwia przyszłą rozbudowę urządzenia i jego aktualizowanie za pomocą USB.

Przetwornik cyfrowo-analogowy Gryphon Kalliope

Brzmienie

Konstruktorzy Gryphona wyeliminowali jeden ze słabych punktów wielu przetworników C/A. W wielu przypadkach prąd zasilający USB płynie ze źródła komputerowego tym samym kablem co sygnał audio, powodując szum i interferencję podczas przesyłania danych. Wpływa to na pogorszenie jakości dźwięku. Kalliope korzysta ze specjalnego modułu - 12,5 Farad SuperCap - działającego jak wirtualna bateria i zapewniającego niskoszumową, stabilną i kontrolowaną moc.

Gryphon Kalliope ma zbalansowane wejście XLR AES/EBU 110 Ω oraz trzy wejścia single-ended BNC S/PDIF 75 Ω. Całość dopełnia zbalansowane wyjście XLR AES/EBU 110 Ω. Wszystkie mają galwaniczną izolację minimalizującą jitter i szum. Współpracę z komputerowymi źródłami dźwięku umożliwia asynchroniczne, galwanicznie izolowane wejście USB obsługujące formaty audio PCM aż do 384 kHz/32 bitów oraz DSD aż do 6144 MHz.

Przetwornik cyfrowo-analogowy Gryphon Kalliope

Funkcjonalność i komfort obsługi

Gryphon Kalliope obsługuje źródła PCM 384 kHz/32 bity oraz audio DSD aż do 6144 MHz. Pozostaje przy tym w pełni funkcjonalny, co przejawia się m.in. brakiem konieczności stosowania sterowników dla systemów Linux i Mac OS X oraz możliwością nadawania własnych nazw źródłom wejściowym.

Użytkownik może m.in. nadać każdemu z wejść własną nazwę, ustawiać domyślną jasność wyświetlacza, synchronizować zegar do użycia z zegarem zewnętrznym, a także ustawić tryb czuwania, który automatycznie aktywuje się po określonym czasie (30 min., 60 min., 2 godz., 4 godz.).

Zdalne sterowanie, zapewnia dostęp m.in. do włączania urządzenia i przełączania w tryb czuwania, wybór wejścia i filtra cyfrowego, włączanie/wyłączanie konwersji częstotliwości próbkowania, a także regulowanie jasności próżniowego wyświetlacza fluorescencyjnego (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony).

Urządzenie jest dostępne w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Cena: 84 999 zł

GRYPHON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu