ANNA WRÓBEL
Tutti i capricci del signor Piatti
Tutti i capricci del signor Piatti
Wykonanie
Nagranie

Anna Wróbel ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka  Chopina w Warszawie. W 2012 r. obroniła tam doktorat sztuk muzycznych, jest członkiem prestiżowej Latynoamerykańskiej Akademii Wiolonczelowej. Wraz z rodzicami – prof. Andrzejem Wróblem i Elżbietą Piwkowską-Wróbel - tworzy Rodzinne Trio Wiolonczelowe.

Słynie z prawykonań, a jej dyskografię wzbogaca płyta poświęcona twórczości Alfredo Piattiego. Legendarny skrzypek Yehudi Menuhin uznał jego kaprysy za "wiolonczelowy Nowy Testament" - takim są wyzwaniem dla wirtuozów. Trudność wykonania rekompensują ujmującą melodyką prezentując szerokie możliwości instrumentu.

Alfredo Piatti pochodził z rodziny muzyków, a ojciec Antonio straszył go, że jeśli nie będzie ćwiczył dziesięć godzin dziennie, odda go do szewca. Groźba była skuteczna i mały Alfredo wyrósł nie tylko na wirtuoza wiolonczeli, ale i na cenionego kompozytora.

12 kaprysów Dodici caprici op. 25 nawiązuje do cenionych 24 Kaprysów na skrzypce Nicolo Paganiniego. Swoje wykonanie Anna Wróbel wzorowała na zapiskach ucznia Piattiego W. Whitehousa, który opisał, jak wykonywał je kompozytor. Jest to interpretacja zachwycająca niuansami, barwami i dynamiką. Album zamyka Serenata zaaranżowana na trzy wiolonczele w wykonaniu Rodzinnego Tria Wiolonczelowego.

Cecylia Hofman
DUX

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu