MARTIN FRÖST

Raj

Raj

Wykonanie

Nagranie

Na okładce albumu The Pau, "Raj" znalazł się fragment obrazu "Upadek przeklętych", czyli przerażająca wizja Sądu Ostatecznego, namalowana przez niderlandzkiego malarza Dirka Boutsa. Już samo zestawienie tytułu z obrazem stawia przed słuchaczem pytanie, czy aby na pewno z naszym konformizmem i samozadowoleniem stworzyliśmy sobie raj na ziemi.

Paulina Dudek, skrywająca się pod ksywką The Pau, zdaje się burzyć nasz spokój i porządek. W swoich tekstach wraca do czasów, kiedy punk rock był muzyką zaangażowaną i gniewną, choć jej krzyk zdaje się być wołaniem na puszczy Paulina sama odpowiada za wszystkie piosenki. Tło tworzy przesterowana gitara elektryczna, podkłady rytmiczne puszczane ze smartfona oraz szczypta acidowej elektroniki.

Muzyka jest bardzo prosta i surowa, co nie znaczy, że uboga. Nośne gitarowe riffy i wykrzyczany wokal mają ogromną moc. The Pau przypomina mi tu Kasię Nosowską, Marię Peszek i Siksę.

Znajdziemy tutaj także odniesienia do starej Siekiery, szczególnie w utworze "Wojna" oraz duetu Max i Kelner (autorka powołuje się na ogromny wpływ, jaki wywarł na jej twórczość Robert Brylewski). Ta muzyka bije prosto w twarz i porusza sumienie, nawołuje do przebudzenia się.

Grzegorz Dusza
Mystic

INNE PŁYTY AUTORA
Concerto Köln "Vivaldi"
Klasyczna
Concerto Köln "Vivaldi"

Martin Fröst zaczął muzyczną edukację od skrzypiec w wieku pięciu 5 lat, by 3 lata później podjąć naukę gry na klarnecie. Studiował w Niemczech i w Szwecji, współpracował z wybitnymi kompozytorami szwedzkimi i z Krzysztofem Pendereckim, którzy dedykowali mu swoje kompozycje.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu