Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

SAMSUNG Level Over

SAMSUNG Level Over

Do testu dostarczono słuchawki w kolorze białym, z jasnobrązowym poszyciem pałąka i gąbek na muszelkach. W takim "mundurku" wyglądają nie tylko schludnie, ale wręcz ślicznie. Gdyby jednak komuś nie przypadły do gustu, dostępne są też wersje srebrna i czarna.

Słuchawki Samsung Level Over sprawiają wrażenie wyrafinowanych, ale sama konstrukcja jest całkiem solidna, o czym świadczy też masa - prawie 360 g. Zewnętrzne części misek, wykonane z tworzywa sztucznego, zostały przymocowane do dużych osłon, które są integralnymi częściami pałąka.

Regulacja odbywa się poprzez wysuwanie metalowych prowadnic z wnętrza pałąka, dodatkowo muszle przechylają się lekko góra-dół i prawo-lewo, co wystarcza do dobrego dopasowania. Pokrycie poduszek przylegających do uszu jest bardzo delikatne. Przetworniki są duże, 50-mm, a ich membrany wykonano z biocelulozy. O wrażenie ekskluzywności zadbano również szczegółami wykończeniowymi, takimi jak pikowanie poszycia pałąka czy metalowe wzmocnienia przy miejscach wysuwania prowadnic.

Samsung Level Over nie są składane, ale w komplecie jest sztywne etui do ich przenoszenia. Kabel ma 1,2 m długości i sterownik do obsługi najważniejszych funkcji urządzenia przenośnego. Oczywiście Level Over umożliwiają także rozmowy przez telefon. W komplecie jest jeszcze przewód do ładowania oraz adapter samolotowy.

Na obrzeżu prawej muszli są tylko dwa przyciski - sieciowy oraz ANC/BT. Funkcje podłączonego urządzenia są obsługiwane z panelu, do którego jest przymocowana prawa muszla.

Na obrzeżu prawej muszli są tylko dwa przyciski - sieciowy oraz ANC/BT. Funkcje podłączonego urządzenia są obsługiwane z panelu, do którego jest przymocowana prawa muszla.

W transmisji BT wykorzystywany jest kodek aptX (przepustowość 3.0) i kilka profilów, takich jak A2DP (Advanced Audio Distribution Profi le) czy HFP (Hands Free Profi le). Parowanie automatyczne nie zadziałało, ale po wywołaniu ręcznym odbyło się błyskawicznie. Samsung Level Over mają też system redukcji zakłóceń zewnętrznych (ANC).

Na pełne naładowanie baterii potrzeba 15 godzin. W trybie BT, ale bez ANC, słuchawki pracują 30 godzin; przy włączonym ANC - 15 godzin; z kolei uruchomienie ANC w trybie przewodowym zapewnia 25 godzin pracy. Przy podłączeniu kablem, bez ANC, pracują całkowicie pasywnie, ich czas pracy jest wówczas oczywiście nieograniczony.

Prawa osłona muszli zawiera panel dotykowy do sterowania muzyką i telefonem. Jak zwykle, trzeba nabrać wprawy. W osłonie lewej muszelki jest gniazdo do ładowania, a pod plastikiem została ukryta antena NFC (Near Field Contact).

Odsłuch

Samsung Level Over są perfekcyjne pod względem wygody użytkowania - ani za ciasne, ani za luźne.

Na pierwszy ogień poszła transmisja BT. Przyszło mi do głowy, że jasne wykończenie Level Over sugeruje mi charakter brzmienia - wyraźnie rozjaśniony. Chyba jednak nie… zjawisko jest obiektywne i jednoznaczne. Tym razem jednak rozjaśnienie nie wiąże się z ostrością i agresywnością, jestem nawet gotów nazwać ten dźwięk kulturalnym - nie neutralnym.

Odniosłem wrażenie, jakby poszczególne głosy i instrumenty były od siebie bardziej, niż zwykle, poodsuwane. Włączyłem więc nagrania z gęstszą fakturą - dalej to samo, informacje były czytelne i selektywne. Wielokrotnie włączałem i wyłączałem ANC, dociekając wpływu systemu na brzmienie... Było naprawdę minimalne, jednak ANC wykonywał swoje podstawowe działanie - eliminację zewnętrznych zakłóceń - bardzo efektywnie.

Biało-brązowa wersja jest po prostu śliczna. Obszycia pałąka i gąbek zapewniają najwyższy komfort.

Biało-brązowa wersja jest po prostu śliczna. Obszycia pałąka i gąbek zapewniają najwyższy komfort.

W konfiguracji pasywnej otrzymujemy brzmienie bardziej gęste i potężniejsze. Bas wyłania się częściej, średnica jest bardziej mięsista - tutaj różnica jest zasadnicza.

Grzegorz Rogóż

SAMSUNG Level Over

 • Produkowany Tak
 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 360
 • Impedancja (Ω)* 41
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) tak/tak/tak
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona
 
 

Podstawowe dane

 • 1 250 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Solidna i efektowna konstrukcja, mocne zawieszenie muszelek, stabilny i sztywny pałąk, starannie dobrane detale. Poszycie muszli i pałąka z bardzo delikatnego materiału.
 • Funkcjonalność: Świetne dopasowanie do uszu i głowy, niewielki, ale dostateczny zakres regulacji. Łatwy do opanowania panel dotykowy, banalna obsługa urządzenia zewnętrznego.
 • Brzmienie: Jasne, przestrzenne, selektywne, doskonale czytelne. W połączeniu kablowym nabiera gęstości i pokazuje lepszy bas.
SONY WH-1000XM2

SONY
WH-1000XM2

Cena: 1 700 zł

MONSTER Elements On-Ear

MONSTER
Elements On-Ear

Cena: 1 300 zł

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

AUDIO-TECHNICA ATH-DSR7BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-DSR7BT

Cyfrowość była i wciąż jest synonimem nowoczesności, choć już nie tak powszechnie pożądanym jak dwadzieścia, trzydzieści...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio