Sony i Panasonic planują zintegrować swoje technologie i know-how, aby zwiększyć efektywność prac badawczo-rozwojowych w obszarze paneli i modułów OLED nowej generacji. Firmy wspólnie opracują technologię OLED opartą na metodzie nadruku, która umożliwi masową produkcję dużych paneli i modułów OLED o wysokiej rozdzielczości. Obie firmy planują rozpocząć masową produkcję w roku 2013.
Firma Sony wprowadziła na rynek pierwszy telewizor OLED w roku 2007. Był to model o przekątnej ekranu 11 cali. Następnie, w ub. roku, udostępniła także 25-calowy profesjonalny monitor OLED i kontynuowała opracowywanie urządzeń oraz masową produkcję wyświetlaczy OLED przy użyciu technologii osadzania. Sony aktywnie promuje także prace badawczo-rozwojowe nad technologiami OLED nowej generacji, jak hybrydowe urządzenia OLED oraz technologie produkcji z wykorzystaniem osadzania i nadruku, a także sterowniki TFT (oparte na tranzystorach cienkowarstwowych) np. Oxide TFT (tlenkowe) i elastyczne tranzystory organiczne.
Firma Panasonic jest liderem w dziedzinie rozwoju technologii ekranów wielkoformatowych oraz paneli OLED o wysokiej rozdzielczości. Stosuje m.in. najnowocześniejszą metodę nadruku całościowego, dzięki której ekrany wielkoformatowe można wytwarzać po niższych kosztach. Jest także właścicielem innowacyjnych technologii produkcji, które umożliwiają wytwarzanie paneli OLED tą metodą. Bada również przyszłe możliwe zastosowania paneli OLED. Prowadzone przez nią prace koncentrują się między innymi na giętkich panelach OLED oraz wielkoformatowych, przypominających arkusze wyświetlaczach o wysokiej jakości.
Oprócz wspólnych prac badawczo-rozwojowych związanych z technologiami paneli i modułów OLED nowej generacji, firmy Sony i Panasonic rozważają także współpracę przy ich masowej produkcji. Każda z firm zamierza także korzystać z własnych atutów, opracowując i komercjalizując konkurencyjne i wysokowydajne telewizory oraz wyświetlacze wielkoformatowe OLED nowej generacji.