Wprowadzona do sprzedaży w 2007 roku seria S trzy lata później zamieniła się w serię Si. Teraz seria Si zamienia się w serię SR, której oznaczenie sugeruje nam techniczne pokrewieństwo z kolumnami wyższej serii - SR6. Rzeczywiście inspiracją do zmian był większy model. Technicznie zmiany objęły nowe głośniki wysokotonowe, zmodyfikowane zwrotnice i udoskonalenie wewnętrznej struktury usztywnień obudowy. Efektem jest, jak mówi producent, większa dynamika, detaliczność i muzykalność.
Wizualnie bryła obudowy kolumn Audiovector SR3 w porównaniu do Si3 nie zmieniła się, aczkolwiek w oczy rzuca się brak srebrnych elementów. Dolny cokół oraz usztywniające panele z przodu i z tyłu są teraz grafitowe. Rozszerzyła się także paleta wykończeń zewnętrznych. Drewniane okleiny cherry i rosewood mogą być wykończone lakierem fortepianowym, a wersja biała lakierem z połyskiem lub tzw. lakierem jedwabistym - półmatowym. W planie jest także wprowadzenie możliwości lakierowania na kolory; czerwony, zielony czy niebieski.
Nadal mamy możliwość upgrade`u kolumn do wyższego modelu. Specyfikację SR3 Super można zamienić na SR3 Signature, SR3 Avantgarde, SR3 Avantgarde Arrete.
Audiovector SR3 Super to konstrukcja 3-drożna (podział zwrotnicy 190/3100 Hz) z bass refleksem skierowanym poprzez profilowany kanał do dołu. Zakres częstotliwości zawiera się w przedziale 29-23000 Hz.
Kolumny Audiovector SR3 Super mają przyjazną dla wzmacniaczy impedancję 8 Ohm, a skuteczność to bardzo dobre 91 dB. Audiovector jest w gronie tych producentów, którzy zamiast zalecanej mocy wzmacniacza podają moc znamionową swoich kolumn - w przypadku SR3 Super to 250W.
Kolumny są w sprzedaży od listopada 2014.
Broszurę można pobrać pod adresem:
KATALOG
Cena: 14 900 zł / para