MoFi PrecisionDeck + FENDER - gramofon w limitowanej edycji w wykończeniu Sunburst

23 czerwca 2022 Sprzęt

MoFi Electronics w połączeniu z firmą Fender wprowadza do swojej oferty limitowaną edycję (1000 sztuk) gramofonu analogowego PrecisionDeck z plintą w trzykolorowym wykończeniu Sunburst znanym z gitar Stratocaster, Telecaster i Precision Bass.

Opracowana i wytworzona ręcznie w USA limitowana edycja ma cechy charakterystyczne dla obu amerykańskich firm. Na początek charakterystyczny i kultowy trzykolorowy wzór malowania Sunburst, który wywodzi się z wczesnych lat 50. i pojawia się na deskach modeli Fender: Precision Bass, Stratocaster i Telecaster.

Każdy PrecisionDeck przechodzi dokładnie ten sam proces ręcznego malowania, który Fender stosuje w swojej fabryce Custom Shop dla swoich wielbionych cztero- i sześciostrunowych instrumentów. Każdy gramofon ma indywidualny numer naniesiony na tabliczkę przypominającą te, które znajdują się na gitarach.

Czytaj również nasze testy z kategorii Gramofony

Gramofon MoFi PrecisionDeck + FENDER

Gramofon MoFi PrecisionDeck + FENDER

Zanim pierwsza w pełni produkcyjna gitara elektryczna opuściła jego fabrykę, Leo Fender marzył o zaprojektowaniu wysokiej klasy gramofonu. Sporządził nawet plany, otrzymał patent, do którego prawa sprzedał w 1945 za 5000 dolarów. Bez wątpienia widział podobieństwo między przystawkami gitarowymi a wkładkami gramofonowymi. Teraz, ponad 75 lat później, jego wizja staje się rzeczywistością.

Każda plinta stosowana w PrecisionDeck jest wykonana z jesionu bagiennego i wytwarzana, frezowana i wykańczana przez Fendera. Jednak w przeciwieństwie do gitar gramofony nie mogą rezonować.

Aby upewnić się, że takie problemy nie wystąpią, firma Mobile Fidelity Electronics zwróciła się do eksperta od akustyki Mike'a Latvisa z firmy Harmonic Resolution Systems.

Czytaj również nasze testy z kategorii Wkładki gramofonowe

Gramofon MoFi PrecisionDeck + FENDER  - panel przyłączeniowy

Ten zaproponował więc punkty mocowania i nacięcia antyrezonansowe na spodzie cokołu gwarantujące bardzo niski rezonans plinty. Wykonywane są one jeszcze przed wysłaniem do obróbki przez specjalistów z Fendera.

Gotowy gramofon waży 25,5 kg (znaczną część jego wagi stanowi plinta) i jest konstrukcyjnie oparty na wielokrotnie nagradzanym UltraDeck’u.

Każdy PrecisionDeck jest wyposażony w 10-calowe ramię z wkładką MasterTracker, talerz z Delrinu o grubości 33 mm, okablowanie zrealizowane przy pomocy przewodów firmy Cardas, a opiera się antyrezonansowych stopach opracowanych przez firmę HRS.

Źródło: E.I.C.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu