Opracowana i wytworzona ręcznie w USA limitowana edycja ma cechy charakterystyczne dla obu amerykańskich firm. Na początek charakterystyczny i kultowy trzykolorowy wzór malowania Sunburst, który wywodzi się z wczesnych lat 50. i pojawia się na deskach modeli Fender: Precision Bass, Stratocaster i Telecaster.
Każdy PrecisionDeck przechodzi dokładnie ten sam proces ręcznego malowania, który Fender stosuje w swojej fabryce Custom Shop dla swoich wielbionych cztero- i sześciostrunowych instrumentów. Każdy gramofon ma indywidualny numer naniesiony na tabliczkę przypominającą te, które znajdują się na gitarach.
Czytaj również nasze testy z kategorii Gramofony
Zanim pierwsza w pełni produkcyjna gitara elektryczna opuściła jego fabrykę, Leo Fender marzył o zaprojektowaniu wysokiej klasy gramofonu. Sporządził nawet plany, otrzymał patent, do którego prawa sprzedał w 1945 za 5000 dolarów. Bez wątpienia widział podobieństwo między przystawkami gitarowymi a wkładkami gramofonowymi. Teraz, ponad 75 lat później, jego wizja staje się rzeczywistością.
Każda plinta stosowana w PrecisionDeck jest wykonana z jesionu bagiennego i wytwarzana, frezowana i wykańczana przez Fendera. Jednak w przeciwieństwie do gitar gramofony nie mogą rezonować.
Aby upewnić się, że takie problemy nie wystąpią, firma Mobile Fidelity Electronics zwróciła się do eksperta od akustyki Mike'a Latvisa z firmy Harmonic Resolution Systems.
Czytaj również nasze testy z kategorii Wkładki gramofonowe
Ten zaproponował więc punkty mocowania i nacięcia antyrezonansowe na spodzie cokołu gwarantujące bardzo niski rezonans plinty. Wykonywane są one jeszcze przed wysłaniem do obróbki przez specjalistów z Fendera.
Gotowy gramofon waży 25,5 kg (znaczną część jego wagi stanowi plinta) i jest konstrukcyjnie oparty na wielokrotnie nagradzanym UltraDeck’u.
Każdy PrecisionDeck jest wyposażony w 10-calowe ramię z wkładką MasterTracker, talerz z Delrinu o grubości 33 mm, okablowanie zrealizowane przy pomocy przewodów firmy Cardas, a opiera się antyrezonansowych stopach opracowanych przez firmę HRS.
Źródło: E.I.C.