Shunyata Research wprowadza do sprzedaży kondycjoner Altaira

10 stycznia 2023 Sprzęt

W lutym na polski rynek trafi Altaira, nowe urządzenie marki Shunyata Research w zupełnie nowej kategorii produktów - scentralizowanego systemu kondycjonowania uziemienia.

Altaira to dzieło projektanta Caelina Gabriela, który stworzył ją jako najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie kontroli zakłóceń w obwodzie uziemienia w systemach domowej rozrywki i pro-audio.

Shunyata Research Altaira to konkretnie scentralizowany systemem kondycjonowania uziemienia eliminujący pętle masy pomiędzy komponentami i jednocześnie redukujący szumy uziemienia znane z tego, że powodują słyszalne zakłócenia, brzęczenia i inne niepożądane zniekształcenia.

Obwody uziemienia w instalacjach elektrycznych są zawsze zanieczyszczone różnego rodzaju zakłóceniami elektromagnetycznymi, w tym częstotliwościami radiowymi, telewizyjnymi, mikrofalowymi, wifi i wież sieci komórkowych.

Kondycjoner Shunyata Research Altaira - tylna ścianka

Shunyata Research Altaira bazuje na rozszerzalnej i skalowalnej architekturze. Stacje uziemiające Altaira, w połączeniu z opracowanymi przez Shunyata Research kablami uziemiającymi CGC/SGC, stwarzają wysokiej klasy system kondycjonowania uziemienia, przeznaczony do użytku profesjonalnego lub osobistego.

Pojedyncza stacja Altaira z sześcioma terminalami to wszystko, czego potrzeba do małych i średnich domowych systemów rozrywki. W przypadku systemów pro-audio lub bardzo dużych systemów rozrywki domowej można zainstalować bardziej złożony system uziemienia, który składa się z wielu połączonych ze sobą stacji uziemiających Altaira.

Pozbywa się wielu warstw zakłóceń, ujawniając wcześniej ukryte szczegóły muzyczne i mikrodynamikę, poprawiając jednocześnie skalę dynamiczną, dokładność tonalną i definicję barwy z rozszerzonym spektrum przestrzenności.

Kondycjoner Shunyata Research Altaira

Fundament basowy zyskuje na wadze, przyczepności i artykulacji, natomiast w materiałach wideo następuje poprawa rozdzielczości obrazu, Dmax i nasycenia kolorów. By w pełni docenić stopień poprawy rozdzielczości - zarówno w przypadku dźwięku, jak i obrazu wideo - należy przeprowadzić testy we własnym systemie.

Dostępne są dwa modele stacji uziemienia Altaira. Obydwa są wyposażone w sześć terminali, każdy z nich posiada własne strefy izolacji. Altaira Chassis Hub jest idealny do prostych systemów, które mają mniej niż sześć komponentów. Filtry w każdej strefie izolacji są dostrojone do częstotliwości najczęściej spotykanych na uziemionych komponentach obudowy.

W przypadku bardziej złożonych systemów Altaira Signal Hub może być użyty do segregacji i izolacji określonych typów komponentów. Na przykład oddzielenie komponentów cyfrowych od analogowych zapewni wyższy poziom wydajności. Filtry są dostrojone do najczęściej występujących na uziemionych komponentach częstotliwości.

Kondycjonery Shunyata Research Altaira będą dostępne w sprzedaży na terenie Polski od lutego 2023 roku.

Źródło: Audiofast

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu