Warsaw Summer Jazz Days 2020 - koncerty przeniesione na przyszły rok

25 czerwca 2020 Koncerty

Jak wiele innych imprez, także festiwal Warsaw Summer Jazz Days 2020 w tym roku się nie odbędzie. Koncerty zostały przeniesione na przyszły rok, a prawie wszyscy artyści potwierdzili swoją obecność.

Koncerty odbędą się w dniach 8 – 11 lipca 2021. Zarówno Redman, Mehldau, McBride, Blade – A MoodSwing Reunion, jak i Lizz Wright, Branford Marsalis i Kenny Barron & Dave Holland Trio featuring Johnathan Blake wyznaczyli już konkretne dni. W najbliższym czasie zostaną podane dokładne daty tych wykonawców, pozostali w ciągu kilku tygodni potwierdzą nam swój udział. Nakładem wielu sił i czasu powstał znakomity program. Wielu dziennikarzy uznało go najlepszym w historii.

Poza tuzami światowego jazzu zagrają polskie gwiazdy wraz z młodymi adeptami jazzu. Przez te dni zobaczymy i usłyszymy 12 koncertów.

Pierwszego wieczoru wystąpi znana już formacja Zgniłość i drugi młody zespół Algorythm. W zeszłym roku obydwa zespoły wystąpiły na festiwalu, grając na koncertach towarzyszących odnosząc sukces. Finałem tego dnia będzie koncert jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Europie polskich muzyków, czyli Macieja Obary ze swoim kwartetem.

Drugi dzień zapowiada się wręcz sensacyjnie. Trzy fantastyczne polskie projekty. Pierwszy to trio jednego z najbardziej lubianych i cenionych saksofonistów młodego pokolenia, czyli Kuba Więcek. Drugi to trio trębacza Piotra Damasiewicza, który wystąpi w roli podwójnej na festiwalu. Zwieńczeniem tego dnia będzie występ Adama Pierończyka, z którym współpracowało wiele gwiazd światowego jazzu.

Trzeci dzień skierowany jest do młodszej publiczności. Na początku wystąpi pierwsza laureatka tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca - "Debiut fonograficzny roku", czyli Kasia Osterczy Trio. Następnie wyjdą na scenę muzycy zespołu Błoto, który jest najbardziej gorącym polskim zespołem ostatnich dni. W finale usłyszymy formację EABS - hit polskiej młodej sceny.

Ostatniego dnia ponownie wystąpi laureat konkursu IMiT-u, czyli Damian Hyra Quartet. Później w dwóch odsłonach wystąpi najlepszy polski pianista jazzowy - Marcin Masecki. Pierwszą będzie jego trio, a następną kultowy już Jazz Band Młynarski-Masecki. Wszystkie te koncerty zobaczymy online w bardzo dobrej jakości audio-wideo (kilka kamer, realizacja na żywo ).

Drugim, niezwykle ważnym punktem programu festiwalu, będą występy młodych zespołów grających w odkrytych autobusach przemieszczających się w normalnym ruchu miejskim, zgodnie z przepisami (odległość etc.). Takich autobusów, angielskich "piętrusów" będzie sześć w każdym dniu, co daje łącznie 24 koncerty.

Codziennie usłyszymy ponadto hejnał festiwalu skomponowany specjalnie przez przywołanego już trębacza Piotra Damasiewicza. Zaplanowane są także działania na portalach społecznościowych jak konkursy (np. w dniach festiwalowych będzie można umieszczać filmiki na You Tube WSJD z przejażdżką po Warszawie z rozkręconym na maxa odtwarzaczem z muzyką jazzową. Nagrodą będą koszulki festiwalowe).

Założyciel Warsaw Summer Jazz Days, Mariusz Adamiak, w przerwach między koncertami będzie zaś opowiadał przezabawne historie związane z klubem Akwarium.

Program festiwalu:

9 VII - Zgniłość
Algorhythm
Maciej Obara Quartet

10 VII - Kuba Więcek Trio
Piotr Damasiewicz Trio
Adam Pierończyk Trio

11 VII - Kasia Osterczy Trio
Błoto
EABS - Tribute to Sun Ra

12 VII - Damian Hyra Quartet
Marcin Masecki Trio
Masecki/ Młynarski Big Band

Koncerty w autobusach:

Tricphonix Quintet
BUM BUM ORKeSTAR
Piotr Wróbel Band
Siema Ziemia
Mili Wielecki Drums Band
Rafał Dubicki Quartet

Hejnał
Piotr Damasiewicz – trąbka

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu