J.S. Bach: opracowania na trąbkę i organy

J.S. Bach: opracowania na trąbkę i organy
Wykonanie
Nagranie

W kościele pw. św. Wawrzyńca w Wołowie (opodal Wrocławia) znajdują się zabytkowe organy pochodzące z początku XVIII wieku, z warsztatu jednego z najwybitniejszych budowniczych śląskich Adama Horatio Caspariniego. Mimo modyfikacji w XIX w., instrument spełnia wymogi bardzo ortodoksyjnej literatury barokowej, w tym dzieł Bacha. Tu od 18 lat odbywa się Festiwal Organowy Cantus Organi, którego szefem artystycznym jest profesor AM we Wrocławiu, Piotr Rojek.

Organista wybrał instrument w Wołowie do własnych nagrań. Album "J.S. Bach: opracowania na trąbkę i organy" zawierający opracowania dzieł lub ich fragmentów na trąbkę i organy zrealizował razem z profesorem tej samej uczelni, wykształconym w Mińsku i pochodzącym z Białorusi - Igorem Cecocho.

Artyści sięgnęli po utwory z najbardziej znanych Bachowskich zbiorów, zaaranżowali je na swoje koronne instrumenty, wykorzystując transkrypcje tych dzieł. Znając doskonale możliwości trąbki oraz organów z Wołowa, zaprezentowali różnorodny recital złożony z preludiów i fragmentów kantat.

Usłyszymy brawurowe interpretacje tak znanych tematów, jak: "Jesu, meineFreude", Toccata i fuga d-moll, "Wachet auf, ruft uns die Stimme" czy Arioso z Kantaty BWV 156. Barokowe organy i łagodna trąbka współbrzmią wprost zachwycająco, a kościół tworzy idealną aurę dla tej wzniosłej muzyki sakralnej.

Marek Dusza
DUX

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu