Kolumny (przednie i efektowe) składają się z trzech części: dociążonej ciężką płytą podstawy (zapewnia stabilność), metalowego korpusu i najdelikatniejszego panelu z głośnikami. Jego styl nawiązuje do telewizorów producenta, zwłaszcza najnowszych płaskich modeli LED ze "szklaną" ramką.
Zamiast ekranu, pod maskownicą znajdują się oczywiście głośniki, dwa 6-cm średniotonowe i umieszczona między nimi kopułka wysokotonowa. W głośniku centralnym, w symetrycznej konfiguracji ten sam tweeter znalazł się w towarzystwie mniejszych, 4-cm przetworników średniotonowych.
W zestawie znajdziemy także dwa uchwyty i komplet śrub do montażu ściennego - powiesić można kolumny przednie albo tylne. W subwooferze, poniżej zainstalowanego z przodu 16-cm woofera, znajduje się bardzo duży - aż 7 cm średnicy - wylot bas-refleksu. Wzmacniacz kanału LFE przeniesiono do jednostki centralnej.
BD-Amplituner
BD-Amplituner ma szerokość pełnego, typowego segmentu (ok. 40 cm) i jest bardzo niski. Przód oraz górną ściankę wykonano z błyszczącego, imitującego fortepianowy lakier plastiku, okraszając efektownymi symbolami niebieskiego formatu.
Całą powierzchnię frontu pokrywa odchylana klapka, pod którą znalazła się większość elementów, w tym bardzo cienka tacka mechanizmu, podręczne wejście, port USB i coś zupełnie specjalnego - moduł stacji dokującej dla iPodów. Wyeksponowano przede wszystkim podświetlone niebieskim pierścieniem pokrętło do regulacji wzmocnienia.
System LG HB965TZ, oprócz płyt Blu-ray, potrafi także odtwarzać niemal wszystkie typy plików z MKV na czele. Urządzenie ma wbudowany komplet dekoderów HD dla dźwięku, również moduły przewodowej (LAN) i bezprzewodowej (Wi-Fi) komunikacji sieciowej z dostępem do danych z twardych dysków komputerów w domowej sieci i wielu popularnych serwisów internetowych. Pakiet wejść, jak na tego typu urządzenie, jest rozbudowany, z dwoma HDMI na czele.
Czytaj również test LG BH9520T
Brzmienie
Nie ma wątpliwości, że w zakresie budowania przestrzeni droższy system nie daje mniejszemu żadnych szans. Dźwięk jest jednak nie tylko obszerniejszy w oczywistym znaczeniu lokalizacji źródeł w przestrzeni, zwłaszcza tylnych planów, ale ma także mocniejsze wybrzmienie, gra odważniej, nie tylko otacza, lecz często zbliża się do widza.
Właśnie w zakresie wielokanałowym LG HB965 TZ spisuje się najlepiej, ładuje w przekaz dużo życia, szczególnie w zakresie średnio-wysokotonowym.
Dźwięk nie ma wyrafinowanego stylu, za to nie brakuje mu animuszu. Dialogi są odchudzone w dolnym podzakresie, dzięki czemu zyskują jednak na wyrazistości. Góra operuje równie zdecydowanie, ale nie zapędza się w ekstremalne sytuacje.
Bas z kolei potrafi zachować umiar. Oczywiście wiele zależy od wyregulowania, jednak trzeba podkreślić, że można uzyskać dobre nasycenie bez utraty dynamiki.
Atutami LG HB965TZ są rytm, bezpośredniość i niezła detaliczność. System nie aspiruje do roli wzorca neutralności, w muzyce woli klimaty rozrywkowe.