LG HB965TZ

LG
HB965TZ

Zestawy kina domowego

Dla firm takich jak LG mam niesłabnące uznanie nie tylko za same produkty, dynamiczny rozwój i pozycję, jaką zdobyły w ciągu bardzo krótkiego czasu, ale także za...innowacyjność opakowań zbiorczych, które mieszczą więcej elementów niż można to sobie wyobrazić, jednocześnie izolując je idealnie od siebie. W kartonie o umiarkowanych gabarytach spakowano ogromny system 5.1. Cztery podłogowe zespoły głośnikowe, mniejszy centralny, subwoofer oraz jednostka główna to znana, ale wielokrotnie sprawdzona kombinacja.

Kolumny (przednie i efektowe) składają się z trzech części: dociążonej ciężką płytą podstawy (zapewnia stabilność), metalowego korpusu i najdelikatniejszego panelu z głośnikami. Jego styl nawiązuje do telewizorów producenta, zwłaszcza najnowszych płaskich modeli LED ze "szklaną" ramką. Zamiast ekranu, pod maskownicą znajdują się oczywiście głośniki, dwa 6-cm średniotonowe i umieszczona między nimi kopułka wysokotonowa. W głośniku centralnym, w symetrycznej konfiguracji ten sam tweeter znalazł się w towarzystwie mniejszych, 4-cm przetworników średniotonowych. W zestawie znajdziemy także dwa uchwyty i komplet śrub do montażu ściennego - powiesić można kolumny przednie albo tylne.

W subwooferze, poniżej zainstalowanego z przodu 16-cm woofera, znajduje się bardzo duży - aż 7 cm średnicy - wylot bas-refleksu. Wzmacniacz kanału LFE przeniesiono do jednostki centralnej.

BD-Amplituner

BD-Amplituner ma szerokość pełnego, typowego segmentu (ok. 40 cm) i jest bardzo niski. Przód oraz górną ściankę wykonano z błyszczącego, imitującego fortepianowy lakier plastiku, okraszając efektownymi symbolami niebieskiego formatu. Całą powierzchnię frontu pokrywa odchylana klapka, pod którą znalazła się większość elementów, w tym bardzo cienka tacka mechanizmu, podręczne wejście, port USB i coś zupełnie specjalnego – moduł stacji dokującej dla iPodów. Wyeksponowano przede wszystkim podświetlone niebieskim pierścieniem pokrętło do regulacji wzmocnienia.

System LG HB965TZ, oprócz płyt Blu-ray, potrafi także odtwarzać niemal wszystkie typy plików z MKV na czele. Urządzenie ma wbudowany komplet dekoderów HD dla dźwięku, również moduły przewodowej (LAN) i bezprzewodowej (Wi-Fi) komunikacji sieciowej z dostępem do danych z twardych dysków komputerów w domowej sieci i wielu popularnych serwisów internetowych. Pakiet wejść, jak na tego typu urządzenie, jest rozbudowany, z dwoma HDMI na czele.

Czytaj również test LG BH9520T

Brzmienie

Nie ma wątpliwości, że w zakresie budowania przestrzeni droższy system nie daje mniejszemu żadnych szans. Dźwięk jest jednak nie tylko obszerniejszy w oczywistym znaczeniu lokalizacji źródeł w przestrzeni, zwłaszcza tylnych planów, ale ma także mocniejsze wybrzmienie, gra odważniej, nie tylko otacza, lecz często zbliża się do widza. Właśnie w zakresie wielokanałowym LG HB965 TZ spisuje się najlepiej, ładuje w przekaz dużo życia, szczególnie w zakresie średnio-wysokotonowym.

Dźwięk nie ma wyrafinowanego stylu, za to nie brakuje mu animuszu. Dialogi są odchudzone w dolnym podzakresie, dzięki czemu zyskują jednak na wyrazistości. Góra operuje równie zdecydowanie, ale nie zapędza się w ekstremalne sytuacje. Bas z kolei potrafi zachować umiar. Oczywiście wiele zależy od wyregulowania, jednak trzeba podkreślić, że można uzyskać dobre nasycenie bez utraty dynamiki. Atutami LG HB965TZ są rytm, bezpośredniość i niezła detaliczność. System nie aspiruje do roli wzorca neutralności, w muzyce woli klimaty rozrywkowe.

Parametry

LG HB965TZ

 • Produkowany Tak
 • Dekodery surround DTS-HD, DT HD, DTS, DD Plus, Dolby Prologic II
 • Obsługiwane formaty DVD-R(W), DVD+R, CD-R, CD-RW, MP3, WMA, DivX, JPEG, DVD-Video, DL ACD
 • Wyjścia wideo HDMI/komp
 • Wyjściowa rozdzielczość 1080p

Podstawowe dane

 • 3 000 zł
 • Dystrybutor LG Electronics Polska
 • Dostępność w 8 sklepach

Nasza ocena

 • Wykonanie: Cztery wolnostojące, smukłe i delikatne kolumny, mniejszy głośnik centralny i subwoofer, subtelna, choć pełnowymiarowa jednostka główna, tradycyjny mechanizm.
 • Laboratorium: Zintegrowana stacja dokująca dla iPoda, port USB, odczyt większości typów plików multimedialnych (m.in. MKV), przewodowy i bezprzewodowy interfejs sieciowy z obsługą wielu serwisów internetowych, komplet dekoderów HD, wejścia i wyjścia HDMI ze skalerem 1080p.
 • Brzmienie: Rozjaśnione, żywe i bezpośrednie, sugestywna przestrzeń w kinie, w muzyce wyraziście i rytmicznie.
HARMAN/KARDON BDS 480

HARMAN/KARDON
BDS 480

Cena: 5 500 zł

KEF V300

KEF
V300

Cena: 3 400 zł

PHILIPS Fidelio E5

PHILIPS
Fidelio E5

Cena: 3 180 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

DALI
Rubicon LCR + Sub P-10 DSS

DALI Rubicon LCR + Sub P-10 DSS

Firma Dali również przygotowała na rok 2014 całą nową serię zespołów głośnikowych. Jej nazwa też jest zupełnie nowa - Ru...