PIONEER
Steez STZ -D10Z

Steez to submarka Pioneera, adresowana do tancerzy - czy kiedyś ktoś w "Audio" poruszał temat tańca przy muzyce? Zwykle piszemy o fotelach do odsłuchów, w najlepszym razie o spacerowaniu ze słuchawkami na uszach, ale żeby przy muzyce od razu tańczyć?!

Nasza ocena
Wykonanie
Wygląda jak wielka zabawka, ale jest wykonany bardzo solidnie i rozsądnie – przeznaczony do pracy w warunkach ekstremalnych.
Funkcjonalność
Ukierunkowana na pomoc przy nauce tańca, lecz zapewni dobrą zabawę również w innych sytuacjach.
Brzmienie
Podkreśla rytm, ale bas wcale nie wali jak oszalały.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie

Pioneer Steez STZ -D10Z to przenośne monstrum, przygotowane do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych - podczas treningu, prób układów czy samych zawodów (ang. Battles) tanecznych. Duży kolorowy ekran (3,5-calowy LCD) wyświetla sporo informacji o sprawach, o których audiofile nie mają pojęcia. Bryłę zwieńcza rączka z przyciskami, których próżno by szukać gdziekolwiek indziej poza takim specjalistycznym sprzętem. Z tyłu znajduje się przedział na baterie (10 x R14).

Do codziennej pracy dostajemy zasilacz laptopowy na kablu - nie rozumiem, dlaczego nie został wbudowany do wnętrza, a przewód zasilający nie ma zwijacza jak odkurzacz, ponieważ byłoby mniej zachodu przy przenoszeniu, a poza tym całe urządzenie jest bryzgoszczelne, a zasilacz - już nie. Z tyłu mamy: wejście mikrofonowe (3,5 mm) z potencjometrem głośności, przyłącze USB do PC (stosowny przewód w komplecie), wejście USB dla pamięci masowych lub odtwarzacza przenośnego Steez Portable, wyjście słuchawkowe (3,5 mm), wejście audio (3,5 mm) - wszystkie pod uszczelnioną klapką, którą nieco trudno otworzyć (mało miejsca na palce) i łatwo zgubić (nie wisi na żadnym zawiasie).

Trening czas zacząć. Pomogą nam następujące funkcje:

- Tempo Control - czyli zmiana tempa;
- Custom Cues - pozwala wprowadzić znaczniki, dzięki którym można łatwo wracać do trudnego dla nas fragmentu, bez konieczności przewijania utworu;
-8 Beat Skip - przewijanie utworów, przeskakując o zadaną liczbę uderzeń (BPM);
- Auto Battle Mode - tryb "turniejowy" z zapowiedziami (z pliku lub mikrofonu) i odliczaniem, ma kilka odmian i można regulować długość pojedynków;
- Bust the Beat - wzmocnienie akcentów rytmicznych ułatwia utrzymanie się w rytmie i kołysze publikę;
- DJ Mix - tworzy niekończący się mix muzyki określonego gatunku z płynnymi przejściami i efektami trafiającymi w rytm;
- Rhythm Machine - gra sama perkusja.

No i co? Świetna zabawa nie tylko do tańca. Funkcjami można również sterować z poziomu pilota wielkości karty kredytowej. Pliki odtwarzane z iPoda, pendrajwa czy wejścia audio są odtwarzane w takiej formie, w jakiej zostały zgrane, lub według kolejności z playlisty.

Żeby można było skorzystać z zaawansowanych funkcji Pioneer Steez STZ -D10Z, muzyka musi zostać skopiowana do pamięci urządzenia (4GB), ale wcześniej musi być poddana analizie (np. tempo w BPM, gdzie wchodzi wokal itd.) i otagowana (przypisanie styli poszczególnym utworom jak hip-hop, dance itp.). Analizę przeprowadza się w znakomicie zaprojektowanej do tych celów darmowej aplikacji na PC i MAC - MixTrax.

MixTrax zajmuje się analizowaniem treści, transferowaniem plików do Steeza, ustawia preferowane pliki jako głosy zapowiadające pojedynki, updatuje firmware, wgrywa i kasuje sekwencje rytmiczne, pobiera playlisty z iTunesem itd. Tak przygotowany materiał jest już później miksowany w czasie rzeczywistym, z użyciem dodatkowych efektów w Steezie. System potrafi obsłużyć do 24 000 utworów.

Pioneer Steez STZ -D10Z sprawdza się genialnie jako sprzęt podłogowy w sali tanecznej, na ulicy, przebijając się przez zgiełk przechodniów, a nawet wtedy... gdy stoi ma biurku. Brzmienie nie jest orydynarne, lecz potrafi być potężne. Arsenał przetworników w układach trójdrożnych robi swoje.

Muzyka mocna i czysta, zbudowana na rytmie, z dynamicznym basem i soczystą górą. Nie tylko klubowa - również pop, rock, a nawet jazz, wcale nie wpada w jakąś pułapkę. Nawet tak wysłużeni artyści, jak Sade, Kate Bush i Tina Turner nabrali wigoru.

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry
PIONEER Steez STZ -D10Z
Produkowany Tak
Stacja dokująca dla iPoda Tak
Wejścia/wyjścia AUX
USB Tak
Bluetooth nie
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
PIONEER testy
Viso HP70
NAD
Viso HP70
Słuchawki

Viso HP70 to pierwsze słuchawki bezprzewodowe NAD-a, w sumie dopiero drugie w ofercie firmy, dodane do wprowadzonych 5 lat temu (i wciąż pozostających w sprzedaży) Viso HP50. NAD porusza się w tej dziedzinie ostrożnie, jednak można liczyć na to, że to, co zrobi, będzie bardzo dobre, skoro nie realizuje swoich projektów "na wyścigi".

Space One Wireless
KEF
Space One Wireless
Słuchawki

Najświeższe i najbardziej luksusowe propozycje słuchawkowe KEF-a zostały wyróżnione w specjalny sposób - znakiem Porsche Design Sound. Tak, to ten Porsche, którego studio projektowe daje wsparcie różnym "inicjatywom" - torebki, zegarki, smartfony... Pod szyldem PD KEF oferuje obecnie trzy modele: douszne Motion One, nauszne Space One i ich wersję bezprzewodową Space One Wireless.

H8i
B&O PLAY
H8i
Słuchawki

B&O Play ma w ofercie trzy modele nauszne i bezprzewodowe - H4, H8i i H9i. Najnowsze są te ostatnie, ale H8i, którymi się zajmujemy, też trafiły do sprzedaży niedawno. Pod pewnymi względami są nawet bardziej atrakcyjne od H9i, bowiem czas ich pracy na jednym ładowaniu sięga aż 45 godzin.

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu