Neat Acoustics w dystrybucji Audio Center

21 listopada 2016 Branżowe

1 listopada w dystrybucji firmy Audio Center Poland pojawiły się urządzenia marki Neat Acoustics.

Może Cię zainteresować

Firmę Neat Acoustics założył w roku 1989 Bob Surgeoner - muzyk-samouk zafascynowany elektroniką. Obie te pasje pozwoliły mu rozpocząć działalność na kolejnym polu, tym razem projektowania sprzętu audio. Na warsztat poszły kolumny głośnikowe. Kilka lat później do Boba dołączył Paul Ryder, również muzyk, grający na gitarze w kilku zespołach w północnej Anglii. Ponieważ Paul jest także doświadczonym realizatorem dźwięku, firma Neat założyła własne studio nagraniowe.

Ofertę firmy otwierają maleńkie kolumny Iota, które można ustawić na półce, biurku, standach lub podwiesić pod sufitem. Z kolei na elegancką serię Motive składają się trzy modele: podstawkowe SX3 i wolnostojące SX2 i nieco większe SX1. Seria powstała w 2005 roku, a w 2013 została całkowicie odświeżona. Kolumny te są łatwe do wysterowania i można je wykorzystać zarówno w systemach stereofonicznych, jak i kina domowego.

Neat Acoustics Iota

Neat Acoustics Iota

Neat Acoustics Motive SX

Neat Acoustics Motive SX

Wyżej w katalogu jest seria Classic. Znalazły się w niej kompaktowe kolumny Petite SX i wolnostojące Elite XS. Model Petite SX jest czwartą wersją pierwszych kolumn firmy Neat, oryginalnego modelu Petite z 1991 roku. Ich wersja Elite weszła do produkcji w 1998 roku i obecnie dostępna jest w trzeciej wersji.

Neat Acoustics Petite SX

Neat Acoustics Petite SX

Seria Momentum jest łącznikiem między seriami Motive i Ultimatum. Znajdziemy w niej trzy modele, z których każdy gra dużo lepiej niż można by oczekiwać z tak zgrabnych obudów. W kolumnach zastosowano izobaryczne obciążenie głośnika niskotonowego, czyli dwa takie same przetworniki połączone obudową zamkniętą. Układ ten daje znacznie niższy bas o lepszej kontroli niż przy pojedynczym głośniku w takiej samej obudowie.

Neat Acoustics Momentum SX

Neat Acoustics Momentum SX

Na samym szczycie znalazła się seria Ultimatum, w której również znajdziemy układ izobaryczny, ale nie tylko. Dodatkowo otrzymujemy w niej promieniujące ku górze "super-tweetery", obudowy ze sklejki (w różnych, atrakcyjnych okleinach), a także dodatkowe warstwy na ściankach, łączone z główną obudową za pomocą membran z polietylenu.

Neat Acoustics Ultimatum XL

Neat Acoustics Ultimatum XL

Źródło: Audio Center Poland

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu