REL w dystrybucji Audio Center Poland

02 kwietnia 2020 Branżowe

Wczoraj, 1 kwietnia, firma Audio Center Poland przejęła dystrybucję urządzeń marki REL. Brytyjska marka należy do najbardziej znanych specjalistów oferujących subwoofery aktywne.

Może Cię zainteresować

Firma REL Acoustics została założona w 1990 roku. Jej właścicielem i konstruktorem był Richard Edmund Lord i od jego inicjałów firma wzięła nazwę: R.E.L., a potem po prostu – REL. Swoją siedzibę miała w walijskim miasteczku Bridgend.

W 2005 roku markę kupili John Hunter i Donald Brody, którzy przenieśli kwaterę główną do USA, w Walii pozostawiając biuro projektowe. Dzięki ich pomocy REL, wcześniej osłabiony przez producentów specjalizujących się w subwooferach do kina domowego, ponownie wrócił do 1. ligi.

Najważniejszą cechą produktów tej firmy było i jest nakierowanie na systemy stereofoniczne, na czym korzysta również kino domowe – w stereo wymogi stawiane przed subwooferem są o wiele wyższe.

W specyfikacji technicznej produktów firmy REL najważniejsze są specjalne filtry dolnoprzepustowe, pracujące z sygnałem wysokopoziomowym, czyli pochodzącym z wyjść głośnikowych wzmacniacza.

Czytaj również testy subwooferów REL

 W kinie domowym sygnał dostarczany jest z oddzielnego wyjścia LFE (.1), które ma osobną ścieżkę dźwiękową na płycie DVD, BD czy w streamingu. Taka aranżacja gwarantuje, że subwoofery REL otrzymują dokładnie ten sam sygnał, co główne kolumny.

REL oferuje obecnie pięć serii, a w nich 12 modeli subwooferów - począwszy od potężnego modelu No. 25 z 380 mm przetwornikiem napędzanym wzmacniaczem NextGen3 o mocy 1000 W (-6 dB/14 Hz, 76 kg, 736,5 x 540 x 762 mm) po niewielki, ale niezwykle dynamiczny model HT/1003 z głośnikiem o średnicy 250 mm, 300-watowym wzmacniaczem i możliwością podłączenia systemu bezprzewodowej transmisji sygnału (HT Air Wireless).

Warto nadmienić, że część subwooferów tej firmy można zespalać w systemy – po dwa lub trzy subwoofery ustawione jeden na drugim. Łączymy je wówczas krótkimi kablami, a sygnał przesyłamy do jednego z nich.

Źródło: Audio Center Poland

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu