TRIOSENCE

Scorpio Rising

Scorpio Rising

Wykonanie

Nagranie

Niemiecka grupa Triosence powstała w 1999 r. i wydała osiem płyt w składzie założycielskim, w tym dwie z amerykańską wokalistką Sarą Gazarek. Pianista, lider i kompozytor Bernhard Schüler dokooptował nowych muzyków: kontrabasistę Omara Rodrigueza Calvo i perkusistę Tobiasa Schulte, by z niespożytą energią nagrać dziewiąty album.

Schüler komponował już jako nastolatek i trzeba podkreślić, że ma w tym kierunku wyjątkowy talent. W 1996 r. wygrał konkurs festiwalu Jugend Jazz, by trzy lata później powtórzyć sukces już z Triosence. W jego stylu można usłyszeć fascynację wielkimi pianistami: Billem Evansem, Ahmadem Jamalem i Keithem Jarrettem.

Ostatnio występował z muzykami arabskimi, co słychać w otwierającym album utworze "Arabian Princess", szczególnie w śpiewnej melodyce i gęstej rytmice. Zwodzący motyw kontrabasista zagrał tu smykiem. Dynamiczne akordy pianisty i melodia wspierana przez kontrabasistę czynią z utworu "Taurus Line" kandydata na jazzowy przebój.

Tytułowy temat "Scorpio Rising" urzeka chwytliwą linią melodyczną i porywa rytmem. Dopiero w czwartym utworze "Cruise Control" Triosence pozwala wytchnąć słuchaczom, spowalniając tempo, a ballada "The Stars" ukołysze, jeśli tego potrzebujemy. Ten najpopularniejszy niemiecki zespół jazzowy daje 100 koncertów rocznie. Warto go posłuchać.

Marek Dusza
O’Keh/Sony Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu