LENCO
Playlink 6

Głośnik PlayLink 6 ma przeciętną wielkość i plastikową obudowę. Przetworniki ukryto pod materiałową maskownicą: jeden niskotonowy i dwa średnio-wysokotonowe; wylot bas-refleksu znajduje się z tyłu.

Nasza ocena
Wykonanie
Skromna, lekka konstrukcja, ładny panel ze sterowaniem dotykowym.
Funkcjonalność
BT, WLAN i LAN, strumieniuje pliki do rozdzielczości 24 bit/192 kHz. Platforma AllPlay, moduł NFC.
Brzmienie
Wyostrzone, czasami szorstkie, swobodne i docierające we wszystkie zakamarki. Bas szczupły, bez stereofonii.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Górny panel jest "gumowany", w ten sposób chyba przygotowany do położenia urządzenia przenośnego. Na środku znajduje się port NFC. Głośnik ma tylko trzy przyciski – do włączania i regulacji siły głosu. Strumieniowanie jest możliwe przez WLAN, LAN oraz BT. Producent deklaruje potencjalną rozdzielczość 24 bit/192 kHz, a paleta formatów obejmuje m.in. AIFF, WAV, FLAC, AAC, ALAC.

PlayLink jest rozwiązaniem multiroomowym, muzykę można więc dystrybuować do większej liczby głośników. Można je też łączyć w parę stereo (do tego służy mechaniczny przełącznik na tylnym panelu) oraz w system party mode, w którym ten sam materiał jest odtwarzany na kilku głośnikach. Do jednego głośnika może podłączyć się dziesięciu użytkowników.

Darmowa aplikacja została przygotowana na Android oraz iOS, konfiguracja jest błyskawiczna, obsługa prosta, grafika niezbyt wyszukana. PlayLink 6 jest zgodny z protokołem DLNA i platformą AllPlay. Na pokładzie ma kilka popularnych serwisów: Spotify, Rhapsody, SomaFM, AllPlay Radio i Napster. Możliwość współpracy ze źródłami uzupełnia analogowe wejście audio mini-jack (przełącznik do zmiany między LAN-WLAN/ BT/ wejściem analogowym jest na tylnym panelu).

Przełącznik źródeł ulokowano z tyłu, podobnie jak suwak, ustawieniem którego użytkownik decyduje, czy głośnik gra jako lewy, prawy, czy jako stereo.

Przełącznik źródeł ulokowano z tyłu, podobnie jak suwak, ustawieniem którego użytkownik decyduje, czy głośnik gra jako lewy, prawy, czy jako stereo.

Odsłuch

Lenco PlayLink 6 zagrał ostro i wyraziście. Chciałbym przytemperować górę, ale nie ma żadnej regulacji, więc średnie i wysokie tony będą zawsze napierały. Zwłaszcza średnica jest aktywna i trochę szorstka, góra już się wygładza, ale i ona nie odpuszcza.

Pierwsze wrażenie jest mocne, może się podobać lub nie, ale można się też przyzwyczaić, tym bardziej, że PlayLink 6 popisuje się dynamiką, a dźwięk łatwo rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Bas jest jednak szczupły, trochę za słaby, co można poprawić, przysuwając głośnik do ściany.

- Komunikacja: WLAN, LAN, BT
- Wejścia: 1 x analogowe mini-jack audio
- Podłączenia: 1 x RJ45 LAN
- Czas pracy na wewnętrznej baterii [h]: –
- Wymiary (szer. x wys. x gł.) [mm]: 280 x 172 x 124
- Masa[kg]: 3,1

LENCO testy
Ottava SC-C50
TECHNICS
Ottava SC-C50
Głośniki bezprzewodowe

Kiedy kilka lat temu Technics wracał po długiej nieobecności na rynek audio, na pierwszym etapie przypominania o sobie postawił przede wszystkim na sprzęt wysokiej klasy - powiedzmy nawet, że hi-end. Gdy wszyscy już ochłonęli i zrozumieli, z jaką potęgą mają do czynienia, Technics zajął się (jak to zresztą zaplanował) projektami praktyczniejszymi, a więc w cenach przystępniejszych. Wciąż jednak obowiązuje podział na Panasonica i Technicsa, z których ten drugi ma przywilej oznaczać produkty z wyższej półki. Seria Ottava o pomysł na nowoczesne audio, którego podstawową cechą ma być kompletność, bo chociaż urządzenia mają zróżnicowane formy, to wszystkie można podciągnąć pod hasło all-in-one. W każdym zestawie/ urządzeniu jest źródło, wzmacniacz, głośniki - w jednej lub w kilku obudowach.

Music 5
DYNAUDIO
Music 5
Głośniki bezprzewodowe

Popularność głośników bezprzewodowych jest tak ogromna, że skłania do ich produkowania również firmy, które wcześniej z urządzeniami audio nie miały żadnego doświadczenia, a z dźwiękiem o tyle, o ile był to np. dźwięk odkurzacza lub ekspresu do kawy. Jest jednak wiele udanych, grających na różne sposoby. Jednak najpewniejszym sposobem, gdy nie chcemy długo szukać, jest zwrócenie się do jednego z głośnikowych specjalistów. Wiedza z tej dziedziny najlepiej zaprocentuje również tutaj, a jednym z niekwestionowanych autorytetów jest Dynaudio. Rok temu zaprezentowała całą rodzinę Music. Składa się ona z czterech modeli – od najmniejszego, mieszczącego się niemal w dłoni Music 1, aż po giganta Music 7. Testowaliśmy już Music 3, teraz sięgamy na wyższą półkę.

Pulse 2i
BLUESOUND
Pulse 2i
Głośniki bezprzewodowe

Jeszcze zanim idea sieciowych rozwiązań multiroom opanowała całą branżę, Bluesound zajął ważne miejsce na tym rynku nie tylko z produktami, ale też z wizerunkiem marki skupionej na nowej koncepcji. Pomysł szybko rozprzestrzenił się poza "grajki" samego Bluesounda, objął sprzęt Hi-Fi współpracującej marki NAD, a nawet zespoły głośnikowe Dali. Bluesound podszedł do tematu kompleksowo - podjął się stworzenia rozwiniętego systemu, którego głośnik bezprzewodowy byłby tylko i aż elementem, ale samodzielnym, funkcjonującym zarówno w pojedynkę, jak i w całym zespole. Przygodę z tym sprzętem można zaczynać od różnych urządzeń, my zajmujemy się największym głośnikiem nowej serii "Gen2i" - Pulse 2i.

Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu