LENCO Playlink 6

LENCO
Playlink 6

Głośniki bezprzewodowe

Głośnik PlayLink 6 ma przeciętną wielkość i plastikową obudowę. Przetworniki ukryto pod materiałową maskownicą: jeden niskotonowy i dwa średnio-wysokotonowe; wylot bas-refleksu znajduje się z tyłu.

Górny panel jest "gumowany", w ten sposób chyba przygotowany do położenia urządzenia przenośnego. Na środku znajduje się port NFC. Głośnik ma tylko trzy przyciski – do włączania i regulacji siły głosu. Strumieniowanie jest możliwe przez WLAN, LAN oraz BT. Producent deklaruje potencjalną rozdzielczość 24 bit/192 kHz, a paleta formatów obejmuje m.in. AIFF, WAV, FLAC, AAC, ALAC.

PlayLink jest rozwiązaniem multiroomowym, muzykę można więc dystrybuować do większej liczby głośników. Można je też łączyć w parę stereo (do tego służy mechaniczny przełącznik na tylnym panelu) oraz w system party mode, w którym ten sam materiał jest odtwarzany na kilku głośnikach. Do jednego głośnika może podłączyć się dziesięciu użytkowników.

Darmowa aplikacja została przygotowana na Android oraz iOS, konfiguracja jest błyskawiczna, obsługa prosta, grafika niezbyt wyszukana. PlayLink 6 jest zgodny z protokołem DLNA i platformą AllPlay. Na pokładzie ma kilka popularnych serwisów: Spotify, Rhapsody, SomaFM, AllPlay Radio i Napster. Możliwość współpracy ze źródłami uzupełnia analogowe wejście audio mini-jack (przełącznik do zmiany między LAN-WLAN/ BT/ wejściem analogowym jest na tylnym panelu).

Przełącznik źródeł ulokowano z tyłu, podobnie jak suwak, ustawieniem którego użytkownik decyduje, czy głośnik gra jako lewy, prawy, czy jako stereo.

Przełącznik źródeł ulokowano z tyłu, podobnie jak suwak, ustawieniem którego użytkownik decyduje, czy głośnik gra jako lewy, prawy, czy jako stereo.

Odsłuch

Lenco PlayLink 6 zagrał ostro i wyraziście. Chciałbym przytemperować górę, ale nie ma żadnej regulacji, więc średnie i wysokie tony będą zawsze napierały. Zwłaszcza średnica jest aktywna i trochę szorstka, góra już się wygładza, ale i ona nie odpuszcza.

Pierwsze wrażenie jest mocne, może się podobać lub nie, ale można się też przyzwyczaić, tym bardziej, że PlayLink 6 popisuje się dynamiką, a dźwięk łatwo rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Bas jest jednak szczupły, trochę za słaby, co można poprawić, przysuwając głośnik do ściany.

- Komunikacja: WLAN, LAN, BT
- Wejścia: 1 x analogowe mini-jack audio
- Podłączenia: 1 x RJ45 LAN
- Czas pracy na wewnętrznej baterii [h]: –
- Wymiary (szer. x wys. x gł.) [mm]: 280 x 172 x 124
- Masa[kg]: 3,1

Podstawowe dane

  • 1 300 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Skromna, lekka konstrukcja, ładny panel ze sterowaniem dotykowym.
  • Funkcjonalność: BT, WLAN i LAN, strumieniuje pliki do rozdzielczości 24 bit/192 kHz. Platforma AllPlay, moduł NFC.
  • Brzmienie: Wyostrzone, czasami szorstkie, swobodne i docierające we wszystkie zakamarki. Bas szczupły, bez stereofonii.
YAMAHA MusicCast 50

YAMAHA
MusicCast 50

Cena: 2 400 zł

VIFA Copenhagen 2.0

VIFA
Copenhagen 2.0

Cena: 3 200 zł

RUARK AUDIO MRx

RUARK AUDIO
MRx

Cena: 2 200 zł

HARMAN/KARDON Citation 500

HARMAN/KARDON
Citation 500

Cena: 2 600 zł

Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

YAMAHA
MusicCast 50

YAMAHA MusicCast 50

System MusicCast odmienił oblicze... oferty Yamahy, wprowadzając do jej urządzeń nowe umiejętności związane z siecią, pl...