DT swoją technikę wielokierunkowej propagacji dźwięku nazywa Tri-Polar. W lewej i prawej ściance zainstalowano po dwa 3-cm przetworniki średnio-wysokotonowe; kolejny taki przetwornik wraz z 13,5-cm niskotonowym znajduje się na górze. Z racji takiej aranżacji oraz kształtu aż się prosi, żeby głośniki wstawić w narożnik, czemu jednak trochę przeszkadza wtyczka sieciowa (rozwiązaniem będzie dokupienie kabla z kątowym wtykiem).
Wewnętrzny DSP pracuje w systemie 3.1. Najmocniejszy wzmacniacz (35 W) zasila kanał niskotonowy, pozostałe mają do dyspozycji po 15 W. Cube jest przystosowany do transmisji BT (aptX, AAC).
W prawej ściance bocznej znajduje się rączka do przenoszenia oraz moduł NFC. Wnęka z gniazdami jest z tyłu; znajdziemy tam wejście analogowe mini-jack oraz dwa USB.
Standardowe służy do ładowania urządzeń przenośnych, wersja mikro wyłącznie do użytku serwisowego. Manipulatory zostały zebrane w zgrabne kółeczko ulokowane na górze obudowy. Parowanie i obsługa są banalnie proste. Naładowana bateria wystarcza na 8 godz. pracy.
Po lewej i prawej stronie Cube zainstalowano po dwa przetworniki średnio-wysokotonowe i podłużny wylot bas-refl eks. Niskotonowy wraz z dodatkowym średnio-wysokotonowym są zamontowane w górnym panelu i promieniują przez maskownicę z materiału.
Odsłuch
Definitive Technology Cube, wstawiony w narożnik, potrafi wygenerować solidny, a do tego nawet całkiem przestrzenny dźwięk, dobrze wypełniający pomieszczenie. Nie boi się dość wysokich poziomów głośności, gra czytelnie i czysto w zakresie wysokotonowym.
Dostarcza dużo detalu, ale nie wpadając w agresywność; czasami pojawiały się "zgrzytnięcia" wyższego środka, lecz można je wpisać w ogólną żywość i swobodę. Bas nie był przesadzony, trochę miękki, ale zwinny i niedudniący, całe brzmienie trzyma się jasnej strony mocy.
- Komunikacja BT
- Wejścia 1 x analogowe mini-jack audio
- Podłączenia 1 x USB do ładowania,
- 1 x mikro USB serwisowe
- Czas pracy na wewnętrznej batrii [h] 8
- Wymiary (szer. x wys. x gł.) [mm] 191 x 197 x 191
- Masa[kg] 3,8