BEYERDYNAMIC
DT660

Niewielkie, typowo przenośne słuchawki DTC501p, które prezentowaliśmy miesiąc temu, nie są normą w ofercie Beyerdynamica. Firma jest znacznie lepiej znana z dużych konstrukcji audiofilskich, takich jak DT660.

Nasza ocena

Wykonanie
Dobrze znany, firmowy, profesjonalno-hajfajowy styl dużych, nausznych słuchawek domowych.
Brzmienie
Lekkie i dźwięczne, stroni od wybuchów i ostrości.
Artykuł pochodzi z Audio

Nie są ani najtańsze, ani najdroższe, jednak wyglądają już rasowo. Mają duże nauszniki, koniecznie okrągłe (charakterystyczne dla Beyerdynamica), typowy mechanizm mocowania na szerokim "widelcu" oraz pokaźny pałąk z wsuwaną regulacją typu "klik".

Znam droższe słuchawki Beyerdynamic, więc widzę oszczędności, które przejawiają się głównie w zastosowaniu tańszych materiałów - plastiku zamiast metalu, ale wszystko razem jest na poziomie.

Czytaj również nasze testy słuchawek bezprzewodowych

Beyerdynamic DT660 to konstrukcja zamknięta, izolacja akustyczna jest więc bardzo dobra, także z uwagi na grube, potężne wręcz poduszki - chociaż welurowe, co poprawia komfort. Tkanina oddzielająca ucho od przetworników też jest gruba, dzięki czemu nie ma problemu przenoszenia uderzeń w kabel.

Grube elementy to z jednej strony solidność wykonania, ale z drugiej - duża masa: DT660 ważą 350 g (bez kabla), ale problem rozwiązują miękkie poduszki oraz optymalnie dobrana siła docisku.

Kabel wyprowadzono z jednej muszli (został przytwierdzony na stałe), jest dość sztywny, powleczony gumowym izolatorem. Długi, 3-metrowy, będzie idealny w domu, ale nie wyobrażam sobie walczyć z nim w urządzeniach przenośnych, mimo że od strony impedancji (32 Ω) Beyerdynamic DT660 nadają się również do takiej roli.

Odsłuch

Relaksujące, ale nie nudne - tak można w skrócie scharakteryzować. Beyerdynamic DT660  to słuchawki, które na pewno nie zrobią nam "krzywdy", ani nie zmęczą, gdy będziemy słuchać dłużej.

Największą niespodzianką w kontekście konstrukcji zamkniętej i sporych muszli jest chyba bas - umiarkowany, nie ściele się bardzo nisko, nie generuje potęgi, jednak dość dziarsko podaje rytm i daje dobre przejście do średnicy, która prezentuje większą siłę, ale również stroni od wybuchowości i ostrości, wybiera raczej pastelowe barwy.

Wreszcie wysokie tony mają najwięcej wigoru, są detaliczne i rześkie, długo wybrzmiewają, ale koniec końców wygrywa porządek i kultura, która i tutaj nie pozwala na żadne agresywne ruchy.

 

Specyfikacja techniczna

BEYERDYNAMIC DT660
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 350
Impedancja (Ω) 32
Pasmo przenoszenia (Hz) 5-35 000
Ergonomia Dość ciężkie, ale nie ściskają głowy i są bardzo wygodne.
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu