Wolnostojące kolumny głośnikowe Magico A3

14 grudnia 2017 Sprzęt

Magico zaprezentował nowe kolumny wolnostojące, model A3. Zastosowano w nich w pełni usztywnioną i anodyzowaną obudowę z aluminium, głośnik wysokotonowy z berylu, karbonowe membrany z nanografenu, neodymowy układ napędowy i zwrotnicę eliptyczną Magico.

Przetwornik wysokotonowy

Aby jeszcze bardziej rozszerzyć zakres wysokich częstotliwości, projektanci wykorzystali nowo opracowany, 28-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z membraną z czystego berylu. Głośnik bazuje na podstawowej konstrukcji i geometrii głośnika M-Project. Specjalnie zaprojektowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w udoskonalonej tylnej komorze, wypełnionej materiałem tłumiącym najnowszej generacji, który pozwala uzyskać ultra-niskie zniekształcenia, większą moc, jeszcze lepszą dynamikę i szerszy liniowy zakres ruchu cewki.

Przetwornik średniotonowy

Nowo opracowany głośnik średniotonowy (152 mm) jest wyposażony w membranę z wielościennego włókna węglowego pokrytego warstwą nanografenu XG. Rozwiązanie to zapewnia optymalny stosunek sztywności do wagi i wyróżnia się idealnym współczynnikiem tłumienia. Neodymowe systemy napędowe wykorzystują bardzo duże magnesy, aby zapewnić stabilne pole magnetyczne dla 75-milimetrowych cewek z czystego tytanu, zarówno w przypadku przetworników średnio-, jak i niskotonowych.

Przetworniki niskotonowe

Dwa 178-milimetrowe głośniki niskotonowe wykorzystują nową wersję membrany Gen 8 Magico Nano-Tec. Te same właściwości i materiały, które pozwoliły na właściwe połączenie sztywności, masy i tłumienia, dostępne są także dla najniższych częstotliwości. Również obudowa Magico A3 została poddana symulacjom i testom, mającym na celu optymalne połączenie sztywności i tłumienia. Maksymalne zredukowanie wibracji gwarantuje minimalne oddziaływanie akustyczne przy maksymalnym przepływie powietrza. Nowy, potężny neodymowy układ napędowy (N48) zapewniając niezwykle stabilne pole magnetyczne, dostarcza głośnikom niskotonowym odpowiednią moc. 75-milimetrowe cewki z czystego tytanu wykorzystują takie same rozwiązania techniczne jak w przypadku głośnika średniotonowego.

Wolnostojące kolumny głośnikowe Magico A3

Wolnostojące kolumny głośnikowe Magico A3

 

Przetworniki średnio- i niskotonowe zostały zoptymalizowane pod kątem zapewnienia minimalnych zniekształceń muzycznych w odtwarzanych zakresach, zarówno pod względem częstotliwości, jak i charakterystyki czasowej. Aby osiągnąć zaplanowany cel projektanci sięgnęli po najnowocześniejszą symulację FEA i wykorzystali ją podczas udoskonalania właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Teraz wszystko odbywa się na jednej platformie.

Magico A3 - zwrotnica

Wszystkie cztery przetworniki w Magico A3 są akustycznie zintegrowane z użyciem autorskiej zwrotnicy Magico – Elliptical Symmetry Crossover – która zawiera najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 3-drożna konstrukcja wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB/oktawę, maksymalizujący pasmo przenoszenia przy zachowaniu liniowości fazy i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Magico A3 - obudowa

Masywna, zamknięta obudowa A3 w całości została wykonana z lotniczego aluminium klasy 6061 T6, takiego samego jak w przypadku obudowy opracowanej dla serii Q. Ta wzmocniona, złożona struktura wewnętrzna na zewnątrz jest wykończona elegancką, szczotkowaną, anodyzowaną fakturą.

Obudowę Magico A3 najlepiej opisać jako uproszczoną konstrukcję z serii Q - wykorzystującą takie same materiały i zbudowaną z takim samym kunsztem oraz taką samą dbałością o szczegóły projektowe i konstrukcyjne.

Kolumny Magico A3 będą dostępne na polskim rynku na przełomie I i II kwartału 2018 r.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
MAGICO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu