Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
PHILIPS
Soundstage HTL4110B

Nie jestem pewny na sto procent, kto pierwszy wpadł na pomysł zaprojektowania grającej podstawki pod telewizor, ale Philips pokazywał skończony produkt na berlińskiej IFA we wrześniu ubiegłego roku, podczas gdy pozostali gracze zaprezentowali go dopiero na CES w styczniu tego roku.

Nasza ocena

Wykonanie
Porządna skrzynka z MDF-u z wyświetlaczem i regulacjami w "starym stylu".
Laboratorium
Uniwersalny głośnik 2.1 pod główny telewizor lub do sypialni, dekoduje Dolby Digital, sporo przyłączy cyfrowych i analogowych, przewodowych oraz bezprzewodowych (BT NFC), współdzieli pilot z TV (CEC).
Brzmienie
Komunikatywne, naturalne, przyjemne.

Korpus wykonano z płyty MDF, a nie z tworzywa, co bardziej upodabnia ten produkt do kolumn głośnikowych, ze wszystkimi pozytywnymi konsekwencjami akustycznymi. Philips Soundstage HTL4111B jest przeznaczony pod telewizory o przekątnej 32-55 cali, ale nie cięższe niż 22 kg.

Za tekstylną siateczką ukrywa się dwudrożny system stereofoniczny (kopułka + owalny średniotonowiec) oraz podświetlane pokrętło będące włącznikiem i regulatorem głośności oraz krótki, pokazujący skróty komunikatów wyświetlacz. Powyżej umieszczono przycisk wyboru źródła, a w prawym górnym narożniku wbudowano pole automatycznego łączenia Bluetooth - NFC.

Dopóki nie zacznie się korzystać z tej funkcjonalności, człowiek nie zdaje sobie sprawy z wygody, jaka się za nią kryje. W części centralnej, od spodu, promieniuje głośnik subwoofera, działający wraz z wyprowadzonym do tyłu tunelem bas-refleksu.

Przyłącza cyfrowe: wyjście HDMI (z ARC i CEC), optyczne, koaksjalne, USB (z boku obudowy), analogowe: RCA i 3,5 mm (z boku obudowy) oraz bezprzewodowy Bluetooth z NFC.

Port USB obsługuje tylko pliki MP3 i WMA, ale nie ma co kręcić nosem, bo mówimy tu cały czas o głośniku pod telewizor, a nie o rozbudowanym odtwarzaczu. Jest więc sporo możliwości podłączeniowych.

Dzięki możliwości podłączenia telewizora kanałem zwrotnym z ARC, przekierowujemy sygnał na podstawkę, a dzięki funkcjonalności CEC (pisałem o tym więcej w zeszłym miesiącu przy okazji głośników firmy KEF) możemy się posługiwać jednym pilotem (telewizyjnym), ponieważ podstawka wybudza się automatycznie i przejmuje kontrolę nad strumieniem audio.

Wypada pochwalić jeszcze Philipsa Soundstage HTL4111B za pilot - tu są dedykowane przyciski chyba do wszystkiego: osobno przełącza się sygnały cyfrowe, analogowe, bezprzewodowe, jest też sterowanie ścieżkami, gdy korzystamy z odtwarzania przez Bluetooth lub USB, jest regulacja brzmienia basów i sopranów, ściemniacz wyświetlacza, tryb nocny i stereo/wirtualny tryb dookólny. Produkowany jest również model siostrzany HTB4150B wzbogacony odtwarzaczem 3D Blu-ray.

Brzmienie

Philips Soundstage HTL4111B potrafi sporo, wziąwszy pod uwagę umiarkowane rozmiary i cenę (najniższą w tym teście). Powtórzę - to nie jest kino domowe, ale rozwiązanie przywracające porządny dźwięk z telewizora, z którym mieliśmy do czynienia w epoce kineskopowych skrzynek.

Może to autosugestia, ale wydaje się, że mająca więcej wspólnego właśnie z tradycyjną "skrzynką" obudowa z MDF-u, wraz ze skromnym, ale dobrze zestrojonym układem głośnikowym zapewnia brzmienie o ładniejszej barwie, z całkiem gęstym i dobrze kontrolowanym basem i ładną porcją detali wysokotonowych.

Wśród predefiniowanych ustawień mamy: Auto, Balanced, Power, Bright, Clear, Warm, Auto i Użytkownika. W żadnym z nich potężnie nie zagra, ale przyjemnie, i owszem.

Waldemar Pegaz Nowak

Specyfikacja techniczna

PHILIPS Soundstage HTL4110B
Moc wzmacniacza [W] 2 x 20 + 40 RMS
Wymiary głośnika 701 x 68 x 325
Głośniki 1” (kopułki) + 1,5 x 5&#
Wejścia HDMI (ARC, CEC), optyczne, koaksjalne, USB, RCA, a
Subwoofer wbudowany
Pasmo przenoszenia 20-20
Inne pilot
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
PHILIPS testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu