Oczywiście by sygnał tak zapisany lub nadany obejrzeć w rozdzielczości full HD, wszystkie elementy systemu powinny mieć zdolność do przekazywania/ wyświetlania tego formatu. Źródła full HD są na szczęście bardziej rozpowszechnione niż nośniki.
Przede wszystkim 1080p możemy otrzymać ze zwykłego odtwarzacza DVD, który upskaluje sygnał z płyty DVD, zapisanego tam w znacznie mniejszej rozdzielczości. 1080p jest dostępny w takich urządzeniach na wyjściach HDMI (zabezpieczenia przed kopiowaniem nie pozwalają na wyprowadzenie full HD na analogowych złączach wideo).
Naturalnym źródłem 1080p jest odtwarzacz BD (dawniej również HD DVD), który nie tylko potrafi odtwarzać płyty o wysokiej rozdzielczości, ale również upskaluje zwyczajne DVD. Do podstawowych źródeł full HD należą również tunery satelitarne, liczba modeli tego typu jest jednak znacznie ograniczona.
Ważnym źródłem sygnałów 1080i i 1080p są procesory wizyjne zawarte w droższych amplitunerach AV. Dostarczenie sygnałów prawie w każdym formacie (nawet kompozyt lub S-Video, ale nie RGB ze złącza SCART) jest podstawą do upskalowania do 1080p lub 1080i ('p' zwykle na HDMI, 'i' na komponent).