Telewizor Samsung OLED S95C ze złotą nagrodą iF Design Awards 2024

07 marca 2024 Branżowe

Telewizor Samsung OLED S95C otrzymał złotą nagrodę w prestiżowym konkursie iF Design Awards 2024. Eksperci docenili wyjątkowo smukły design tego modelu, który idzie w parze z głęboką czernią i precyzyjnie oddanymi szczegółami.

Model S95C został wyróżniony złotą nagrodą w International Forum (iF) Design Awards 2024, prestiżowym niemieckim międzynarodowym konkursie projektowym.

Firma Samsung Electronics otrzymała łącznie 75 nagród, a wśród nagrodzonych projektów znalazły się także głośnik Music Frame czy usługa Q-Symphony.

W ramach konkursu IF Design Awards, który został powołany w 1953 roku jako stowarzyszenie Die Gute Industrieform e.V., poszczególne projekty poddawane są kompleksowej analizie w aż dziewięciu kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, koncepcja profesjonalna, architektura wnętrz, architektura, projektowanie usług, doświadczenie użytkownika (UX) i interfejs użytkownika (UI).

Czytaj również nasze testy urządzeń Samsung

Samsung S95C - technologie i funkcje

Technologia OLED zastosowna w modelu S95C oferuje głęboką czerń, czystą biel i każdy odcień koloru, jaki tylko można sobie wyobrazić, a wszystko to dzięki nowoczesnym samoemisyjnym pikselom oraz Quantum Dot. Z kolei Neuronowy Procesor AI Quantum 4K, dzięki sztucznej inteligencji, automatycznie dopasowuje jasność, wzmacnia kontrast i zwiększa rozdzielczość. Ultraszeroki Kąt Widzenia i Powłoka Antyrefleksyjna eliminują z kolei odblaski na ekranie.

Samsung S95C to także Ultrasmukły Design, zamknięty w obudowie wynoszącej zaledwie 9,9 mm grubości. Dzięki temu odstępy podczas wieszania telewizora są zminimalizowane, umożliwiając ścisłe przymocowanie ekranu do ściany. Osiągnięto to m.in. poprzez umieszczenie portów w zewnętrznej skrzynce Modułu One Connect Pro. Moduł można przymocować do stopy telewizora lub położyć obok niego. Samsung S95C jest dostępny w rozmiarach przekątnych: 55", 65" i 77".

O brzmienie dba technologia Dolby Atmos®[1] w połączeniu z wbudowanymi głośnikami 4.2.2Ch. Dźwięk Podążający za Obiektem+ pozwala usłyszeć, jak dźwięk precyzyjnie porusza się wraz z obiektem, z jednej strony ekranu na drugą.

Model Samsung S95C będzie też dobrym wyborem dla graczy, gdyż oferuje funkcję wyświetlenia ruchu z częstotliwością odświeżania do 144 Hz w 4K[2]. Z kolei Freesync Premium Pro, 4 porty HDMI 2.1, niski Input Lag, oraz Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro zapewniają jakość gry w HDR.

Samsung OLED to także wygoda korzystania. W wygodnym menu znajduje się ponad 500 aplikacji, w tym najpopularniejsze platformy VOD, takie jak Netflix, Disney+, HBO Max czy Skyshowtime, jak również aplikacje muzyczne, dla graczy czy służące do pracy. Aplikacja SmartThings[3] pozwala przy tym na płynne połączenie ze wszystkimi domowymi urządzeniami i na pełny wgląd w domowy ekosystem.

Czytaj również: Samsung The Frame 2024 z pierwszym certyfikatem Pantone ArtfulColor gwarantującym wierność kolorów

Samsung OLED najchętniej kupowane w Polsce

Telewizory Samsung OLED docenili także widzowie w Polsce. Według danych firmy Samsung telewizory te w 2023 roku zostały liderem w swojej kategorii pod względem wartości sprzedanych sztuk i osiągnęły 31% udziału w rynku. Najchętniej kupowano duże i bardzo duże telewizory Samsung OLED o przekątnej 65 i 77 cali, które stanowiły 57% sprzedaży ilościowo.

Co ważne, telewizory Samsung OLED należą do jednych z najbezpieczniejszych na świecie. Platforma Samsung Knox spełnia rygorystyczne wymagania stawiane przez rządy oraz organizacje na całym świecie i zapewnia bezpieczeństwo rodziny urządzeń mobilnych Samsung Galaxy. Samsung nieustannie powiększa też listę certyfikatów przyznawanych platformie Knox przez najbardziej prestiżowe instytucje.

[1] Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos®

[2] 4K@ 144Hz dostępne jest tylko w przypadku treści wyświetlanych przy podłączeniu komputera. Wymagana jest odpowiednia karta graficzna komputera. Wydajność może się różnić w zależności od komputera.

[3] Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android od wersji 8 wzwyż, iOS od wersji 13 oraz telewizory Samsung Smart TV. Dostępna technologia oraz funkcje mogą się różnić w zależności od kraju, usługodawcy, środowiska sieciowego lub produktu.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu