Wzmacniacz zintegrowany Audio Research GSi75

05 lipca 2015 Sprzęt

Audio Research GSi75, wielofunkcyjny wzmacniacz zintegrowany, trzeci członek rodziny Galileo (G-series), wszedł wreszcie do produkcji. Urządzenie jest już dostępne w ofercie polskiego dystrybutora.

Wersja wzmacniacza pokazana jako prototyp na Targach High End 2014 w Monachium różniła się nieco od wersji produkcyjnej – ta ostatnia przybrała trochę większe rozmiary, została wyposażona w większą liczbę funkcji i ma działać lepiej.

Audio Research GSi75 oferuje taką samą przejrzystość, dynamikę i bezpośredniość przekazu, jakie cechują dwa pozostałe urządzenia z serii "G" - przedwzmacniacz GSPre i wzmacniacz mocy GS150.

Seria Galileo jest pod względem designu nowością w ofercie firmy. Główny projektant, Livio Cucuzza, podczas prac projektowych zainspirował się wyglądem dwóch urządzeń Audio Research, które powstały w latach 70. - przedwzmacniaczem SP1 i końcówką mocy D79. Nowa seria otrzymała jednak znacznie szlachetniejszą stylistykę, bardziej przystającą do wyglądu współczesnych urządzeń klasy High-End.

Wzmacniacz zintegrowany Audio Research GSi75

Wnętrze Audio Research GSi75

Pojedyncza obudowa wzmacniacza skrywa wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i stopień phono.

Przetwornik DAC we wzmacniaczu GSi75, jest najbardziej zaawansowanym projektem przetwornika opracowanego przez Audio Research. DAC akceptuje sygnały o częstotliwości próbkowania osiągającej wartość 384kHz, a także sygnał DSD 64 i 128, zarówno w formacie natywnym, jak i DoP poprzez wejście USB. Natywny bitstream DSD jest dekodowany bez wykorzystania konwersji pośredniej do PCM.

Do dyspozycji mamy wejście USB, a także cyfrowe wejścia typu Toslink i RCA. Do wyboru są łagodne i strome filtry oraz upsampling do wartości 352kHz lub 384kHz. Nie jest wymagany osobny sterownik dla komputerów typu Mac, po raz pierwszy w ARC udostępniono technologię umożliwiającą wykorzystanie portu USB do współpracy z Aurenderem.

Sekcja phono została wyposażona w regulowany poziom wzmocnienia – 45dB lub 62dB - aby można było wykorzystać zarówno wkładki typu MM, jak i MC. Mamy ponadto możliwość wyboru z pilota lub poprzez dotykowy panel impedancji wejściowej (47k, 1000k, 500, 200 lub 100 omów).

Audio Research GSi75 jest wyposażony w wejścia cyfrowe, phono oraz trzy wejścia SE, z których jedno może zostać skonfigurowane jako wejście pass-through dla kina domowego. Jest też wejście przystosowane dla pilota podczerwieni i daje się sterować poprzez port RS-232.

Wzmacniacz ma jest w dwie lampy sterujące 6H30 i cztery lampy KT150 w stopniu wyjściowym – powinny one umożliwić działanie urządzenia przez 3000 godzin. Aby zapewnić właściwy komfort użytkowania, wzmacniacz otrzymał 4- i 8-omowe wyjścia głośnikowe.

Wzmacniacz zintegrowany Audio Research GSi75

Źródło: Audiofast

AUDIO RESEARCH testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu