Soundbar Definitive Technology W Studio Micro 4.5

14 marca 2016 Sprzęt

Definitive Technology wprowadza do sprzedaży w Polsce soundbar 3.1 bazujący na najnowszym standardzie bezprzewodowej transmisji dźwięku, Play-Fi, wprost z laboratoriów DTS.

Definitive Technology W Studio Micro 4.5 jest niewielki - jego wysokość to 4.5 cm, mimo to w jego aluminiowej obudowie znajduje się 7 przetworników, w tym 3 głośniki wysokotonowe z aluminiowo-magnezową membraną obrabianą cieplnie i pokrywaną ceramiką. Dokładnie takie same zostały użyte w topowych kolumnach ST-L, których cena wynpso na 25 000 zł.

Zupełną nowością są cztery trzycalowe przetworniki "stadionowe" odpowiadające za reprodukcję średnich tonów. Do ich budowy Definitive Technology wykorzystał doświadczenia przy konstruowaniu najcieńszych kolumn naściennych na rynku - serii XTR, która została uhonorowana nagrodą targów CES za najbardziej innowacyjny produkt w branży audio hi-fi.

Soundbar Definitive Technology W Studio Micro 4.5

Za niskie tony odpowiada subwoofer , który jest znany z dużo droższych i większych soundbarów: klasycznego W Studio oraz SoloCinema Studio.

Cyfrowa obróbka dźwięku kinowego w jakości Blu-ray Dolby True HD i DTS-HD odbywa się za pomocą zaawansowanych procesorów DSP, które optymalizują dźwięk do trybu 3.1 lub 5.1, jeśli dołączymy do soundbarabezprzewodowe tylne głośniki surround (dostępne po aktualizacji oprogramowania). Odtwarzacz Blu-ray podłącza się przewodowo za pomocą złącza optycznego.

Za odtwarzanie i przesyłanie muzycznych plików cyfrowych FLAC, WAV, MP3 i M4a oraz sterowanie soundbarem odpowiada system Play-Fi używany już w kilkudziesięciu innych urządzeniach na rynku. Oznacza to, że za pomocą jednej aplikacji możemy sterować nawet 16 urządzeniami wyposażonymi w łączność Play-Fi.

Soundbar Definitive Technology W Studio Micro 4.5

Co to jest Play-Fi?

To najnowszy standard bezprzewodowego i bezstratnego przesyłu dźwięku w jakości nawet 24 bity i 192 kHz, a więc kilkukrotnie większej niż płyta CD. Play-Fi to otwarty standard, co oznacza, że możemy w nim łączyć urządzenia różnych producentów , ale obsługiwać je jedną aplikacją np. aplikacją DT.

Źrodło: Rafko

DEFINITIVE TECHNOLOGY testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu