Kabel Wireworld Starlight Ethernet

25 stycznia 2017 Sprzęt

Wireworld przedstawił kabel Starlight Ethernet - płaski kabel ethernetowy, który obsługuje prędkości transmisji następnej generacji w kategorii 8, która ma obsłużyć prędkości rzędu 40 Gbit/s. Kabel ma żyły o średnicy 0,58 mm, każda para jest potrójnie ekranowana.

Mimo coraz częściej stosowanych technologii bezprzewodowych, sieci Ethernet są nadal standardem przemysłowym ze względu na przepustowość i bezpieczeństwo. Wraz z rozwojem sieci wzrasta zapotrzebowanie na kable, które pozwalają na szybszą transmisję. Ten wymóg spełnia kabel Wireworld Starlight Ethernet. Kabel jest płaski i ma równoległe żyły, co ma poprawić parametry.

Parametry osiągalne w kategorii 8 są trudne do uzyskania z użyciem kabli bazujących na konwencjonalnej skrętce. Głównym zagadnieniem jest minimalizacja przesłuchów (mieszania) pomiędzy czterema torami sygnałowymi. W tym celu konwencjonalne kable wykorzystują cztery pary skręconych ze sobą żył, a każda para jest ekranowana jedną warstwą folii.

Zewnętrzny, podwójny ekran zmniejsza zakłócenia zewnętrzne. Skręcenie dwóch żył zmniejsza przesłuchy, ale sprawia, że długość przewodników może nie być równa, powodując powstanie błędów w synchronizacji (przesunięcie fazy). Ponadto w przypadku wyższych prędkości kable ethernetowe z tradycyjnymi skrętkami są dość sztywne.

Żyły w wykonaniu Wireworld`s Tite-Shield nie są w ogóle skręcone. Zamiast tego biegną w czterech równoległych kanałach, ciasno ekranowanych potrójną warstwą. Zapewnia to separację czterech kanałów tak skuteczną, że skręcanie staje się zbędne, a różnice w długości żył są wyeliminowane. Taka konstrukcja minimalizuje zarówno przesłuchy i przesunięcie fazowe, zapewniając najlepsze osiągi, uproszczony montaż i znakomitą giętkość.

Kabel wykorzystuje również izolację Composilex® (wzór zastrzeżony przez Wireworld), aby zminimalizować szum spowodowany elektryzowaniem się, co jest szczególnie przydatne w systemach kina domowego, gdzie obecne są drgania.

Kabel Wireworld Starlight Ethernet jest płaski i można go ułożyć pod wykładziną, zginać na narożnikach, wygodnie zwijać i zarabiać z użyciem szczypiec lub noża.

Ceny:

- 1 m: 1010 zł
- 2 m: 1290 zł
- 3 m: 1570 zł
- 5 m: 2130 zł
- 10 m: 3530 zł
- 1 mb: 280 zł

Źródło: Audio Center Poland

Może Cię zainteresować
WIREWORLD testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu