Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300

25 maja 2017 Sprzęt

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300 to całkowicie nowa konstrukcja współpracująca z najnowszymi technologiami. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowany przetwornik C/A i obsługuje pliki DSD 5,6 MHz i PCM 384 kHz/32 bity.

Peachtree Audio nova300 obsługuje praktycznie każde źródło muzyki, z jakiego dzisiaj korzystamy - od analogowych nagrań z płyt winylowych, aż do audio strumieniowanego z chmury.

Jednym z kluczowych elementów urządzenia jest zaawansowany przetwornik cyfrowo- analogowy ES9018K2M Sabre32 Reference. Moduł ten obsługuje ekstremalnie wiele wejść: wszystkie aż do PCM 384 kHz/32 bity i DSD 5,6 MHz. Przetwornik wyróżnia się świetnym zakresem dynamiki, skutecznością redukowania jitteru i niskoszumową charakterystyką.

Peachtree Audio nova300 jest wyposażony w najnowszej generacji amplifikację ICEPower, która zapewnia moc 300 W przy obciążeniu 8 Ω i aż 450 W przy 4 Ω. Układ ten wykorzystuje opatentowaną technikę HCOM (Hybrid Controlled Oscillation Modulator), aby zapewnić wysoką moc wyjściową, szerokie pasmo przenoszenia, niski szum, odpowiednią stabilność i prostotę całej konstrukcji.

Obudowa urządzenia jest mniejsza niż u jego poprzednika i nie wymaga stosowania dużych, ciężkich i drogich radiatorów jak we wzmacniaczach pracujących w klasie A/B. Listę zalet urządzenia dopełnia szeroki zakres obsługiwanych impedancji, od zaledwie 2,5 Ω do aż 16 Ω.

Na pokładzie nova300 nie ma modułu lampowego - to różni go od poprzedników. W dotychczasowych konstrukcjach stosunek sygnału do szumu wynosił od 95 do 100 dB, co było wynikiem podobnym do konkurencyjnych modeli. Zastosowania lamp wygładzało szorstkość nagrań i obniżało wartość S/N do poziomu 88-90 dB, tj. wielkości akceptowalnej w przypadku kompromisu przynoszącego korzyści dźwiękowe. Model nova300 ma stosunek sygnału do szumu wynoszący 111 dB. Zredukowanie tej wartości do 88 dB sprawiłoby, że dźwięk zabrzmiałby tak, jakby system audio został przykryty kocem.

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300

Wzmacniacz jest wyposażony w asynchroniczny port USB na tylnym panelu, który zapewnia bezpośrednie połączenie dla urządzeń ze złączem Apple Lightning. Inżynierowie firmy Peachtree Audio opracowali DyNEC - system umożliwiający zniwelowanie słyszalnego szumu źródła zasilania i ekranu. Dzięki niemu i dzięki asynchronicznemu połączeniu specjalnie przygotowane wejście iOS pozwala usłyszeć muzykę przy zachowaniu maksymalnej czystości i dynamiki - tak mówi producent.

Peachtree Audio nova300 ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Układ ten obsługuje wkładki MM i wyróżnia się specjalnie zaprojektowaną konstrukcją. Moduł eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego przedwzmacniacza. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy gramofon wyposażony zostanie we wkładkę MC - w tym przypadku użytkownik może skonfigurować gniazdo wejściowe pod kątem dostarczanego poziomu sygnału wejściowego.

Jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań Peachtree Audio, zastosowanym także w modelu nova300, jest funkcja HTB (Home Theater Bypass). Ułatwia ona zintegrowanie urządzenia z wielokanałowym procesorem lub amplitunerem AV, dzięki czemu końcówka mocy integry nova300 napędza frontowe głośniki prawy i lewy zarówno przy odsłuchu stereo, jak i wielokanałowym. Rozwiązanie to zapewnia wyższą jakość dźwięku i ułatwia amplitunerowi AV zasilanie głośników efektowych i centralnego.

Peachtree Audio nova300 jest wyposażony w liczne złącza wejściowe. Oprócz asynchronicznego portu USB w urządzeniu znajdziemy również koncentryczne wejście S/PDIF oraz dwa wejścia optyczne obsługujące sygnały 192 kHz/24 bity. Mamy też zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy, który potrafi wysterować dowolne słuchawki dostępne na rynku. Opcjonalnie nova300 może zostać wzbogacona o bezprzewodowy moduł Wi-Fi, aby bezprzewodowo strumieniować audio z komputera, iUrządzeń, Apple TV lub Chromecast Audio.

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300 - pilot

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
PEACHTREE AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu