Nagrody EISA 2018-2019 rozdane
15 sierpnia 2018 Sprzęt

Nadszedł jak co roku wyczekiwany moment - wraz z kilkoma urządzeniami audio przenośnego prezentujemy w sumie 35 najlepszych produktów sezonu 2018/2019, które otrzymały nagrody EISA. Wyjątkowy autorytet EISA czyni je najważniejszymi wśród wszystkich tytułów i wyróżnień, jakie można zdobyć w świecie audio.

Świat urządzeń audio jest coraz bardziej różnorodny, wręcz nieokiełznany. Demonstruje to zbiór nagród, których z roku na rok jest coraz więcej. Kilka podstawowych, tradycyjnych kategorii sprzętowych, nie wyczerpuje już tematu. Więcej jest też członków EISA, która staje się organizacją o zasięgu globalnym, pod każdym względem - nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystkich kontynentów, a jej europejski "środek ciężkości" daje specjalny splendor.

"Audio" jest polskim ekspertem w panelach Hi-Fi i Audio Kina Domowego; wraz z kilkoma urządzeniami audio przenośnego prezentujemy w sumie 35 najlepszych produktów sezonu 2018/2019. 

NAGRODY EKSPERTÓW HI-FI

ANALOGOWY SYSTEM MUZYCZNY EISA 2018–2019: Pro-Ject Juke Box S2

Wraz z odrodzeniem się płyt gramofonowych, rośnie grupa zainteresowanych prostym, ale kompletnym rozwiązaniem – urządzeniem, z którego szybko popłynie dźwięk czarnej płyty. Dokładnie takie zadanie spełnia Pro-Ject Juke Box S2, będąc "aktywnym gramofonem" z wbudowanym premapem phono, wzmacniaczem i modułem Bluetooth. W komplecie można kupić podstawkowe głośniki Speaker Box 5S2 albo podłączyć jakiekolwiek inne. Łatwość obsługi jest kluczowa w tego typu produktach, więc wkładka Pro-Jecta jest już zainstalowana, a ramię wyregulowane. Wystarczy zdjąć osłonkę igły, założyć pasek napędu i można grać! Brzmienie jest obszerne, nasycone i wciągające, ożywia nowe i stare winyle.

ANALOGOWY SYSTEM MUZYCZNY EISA 2018–2019: Pro-Ject Juke Box S2

KOMPAKTOWY SYSTEM MUZYCZNY EISA 2018–2019: Denon CEOL N10

Najnowsza wersja kompaktowego systemu CEOL jest pierwszą ze strumieniowaniem HEOS, dzięki któremu to małe, zgrabne urządzenie jest jeszcze bardziej uniwersalne. W obudowie o podstawie mniejszej od formatu A4, Denon CEOL N10 mieści odtwarzacz CD, tuner radiowy i paletę opcji strumieniowania. Poprzez wygodną aplikację HEOS można słuchać muzyki z popularnych serwisów internetowych lub ściągać muzykę wysokiej rozdzielczości z sieci albo podręcznego nośnika USB. Można też przesyłać muzykę bezprzewodowo – komunikacją Bluetooth lub AirPlay2. Wzmacniacz (w klasie D) zadziwia silnym brzmieniem – absolutnie niespodziewanym z tak niewielkiego systemu.

Czytaj więcej: Denon CEOL N10

KOMPAKTOWY SYSTEM MUZYCZNY EISA 2018–2019: Denon CEOL N10

SYSTEM ALL-IN-ONE EISA 2018–2019: Naim Audio Uniti Atom

Wspaniała metalowa obudowa jest tutaj czymś znacznie więcej niż luksusowym "opakowaniem". Duży, zamontowany na górze regulator głośności działa intuicyjnie, a zwięzły, dobrze zorganizowany wyświetlacz znacznie ułatwia dostęp do nieprzebranych funkcji Naim Audio Uniti Atom. Odtwarzacz strumieniowy, DAC i przedwzmacniacz towarzyszą solidnym końcówkom mocy, o podobnej konstrukcji, jak w audiofilskich wzmacniaczach zintegrowanych NAIT.

Urządzenie jest niezwykle „elastyczne” zawierając: Google Chromecast, Tidal, Spotify Connect i radio internetowe, a do tego pozwalając na transmisję AirPlay 2 i Bluetooth aptX HD. Towarzyszące aplikacje Naima są dobrze przemyślane i łatwe w użyciu, gotowe do zastosowań w systemach multiroom. A na końcu wszystkich opcji jest kapitalny dźwięk – dynamiczny i detaliczny.

SYSTEM ALL-IN-ONE EISA 2018–2019 : Naim Audio Uniti Atom

SYSTEM BEZPRZEWODOWY EISA 2018–2019: DALI Callisto 6C & Sound Hub

Jednym z podstawowych problemów dotykających poważne systemy hi-fi jest nieuchronny gąszcz kabli. DALI przezwyciężyło tę trudność projektując aktywne zespoły głośnikowe Callisto, pracujące w systemie z firmowym urządzeniem Sound Hub. Stabilna transmisja w rozdzielczości 96 kHz/24 bit zapewnia wspaniały dźwięk stereofoniczny.

System Dali Callisto/Sound Hub działa bezproblemowo, ściągając sygnał przewodowo z takich źródeł, jak odtwarzacz CD, lub strumieniując przez Bluetooth aptX HD. Dodając kartę NMP-1, możemy rozszerzyć kompatybilność na całą platformę BluOS multiroom. Dzięki zaskakująco łatwemu uruchomieniu, szybko będziesz cieszył się muzyką i doskonałym brzmieniem, które zapewnią kolumny bazujące na najlepszych przetwornikach DALI.

SYSTEM BEZPRZEWODOWY EISA 2018–2019 : DALI Callisto 6C & Sound Hub

STEREOFONICZNY SYSTEM EISA 2018–2019: Marantz ND8006/PM8006

Oferując wspaniałe możliwości za umiarkowaną cenę, duet ND8006/PM8006 (odtwarzacz strumieniujący/wzmacniacz zintegrowany) jest zdolny odtwarzać praktycznie każdy muzyczny format z każdego źródła. Marantz ND8006 kręci płytami CD i strumieniuje przez AirPlay 2, Bluetooth, Spotify Connect, Tidal, Deezer. Jednocześnie kompatybilność z systemem HEOS pozwala współdziałać, z odpowiednimi urządzeniami, w ustawieniach multiroom.

Poprzez wiele wejść cyfrowych, dzięki przetwornikowi ESS, przyjmuje sygnał 192 kHz/32 bit, a użytkownik może dokonać wyboru wśród kilku filtrów cyfrowych Marantza. Do wzmacniacza Marantz PM8006, wyposażonego w doskonały phono-stage, podłączymy gramofon. Zasilacz bazuje na podwójnie ekranowanym transformatorze toroidalnym, wzmacniacze operacyjne - na układach HDAM, a na wyjściach dostaniemy 70 W na kanał. Klasycznie i nowocześnie.

STEREOFONICZNY SYSTEM EISA 2018–2019: Marantz ND8006/PM8006

STEREOFONICZNY AMPLITUNER EISA 2018–2019: Yamaha R-N803D

To urządzenie najlepiej pokazuje, jak daleko zaszły udoskonalenia przystępnego cenowo sprzętu Hi-Fi. Yamaha R-N803D to zaawansowany amplituner stereofoniczny, zaprojektowany jednocześnie z dbałością o krótką ścieżkę sygnału, jak też bogato wyposażony w nowoczesne układy, w tym przetwornik C/A ESS Sabre i system YPAO – firmowy układ optymalizacji charakterystyki działający bardzo efektywnie.

Wysoka moc, zarówno przy wysokiej, jak i niskiej impedancji, pozwala podłączyć większość kolumn, wydobyć brzmienie swobodne i przy tym precyzyjne, znacznie przekraczające oczekiwania, jakie dotąd mieliśmy w stosunku do sprzętu w tym zakresie cenowym. Do dyspozycji jest komunikacja Bluetooth, a firmowa platforma MusicCast pozwala połączyć się z serwisami Tidal, Spotify, Deezer oraz Qobuz. R-N803D to "szwajcarski scyzoryk" wśród wzmacniaczy stereofonicznych.

Czytaj test: Yamaha R-N803D3

STEREOFONICZNY AMPLITUNER EISA 2018–2019: Yamaha R-N803D

WZMACNIACZ EISA 2018–2019: Primare I15 Prisma

Charakterystyczny, industrialny design Primare w pełni przemawia z tego stylowo minimalistycznego wzmacniacza w formacie slim-line, "trzy czwarte". Jego możliwości brzmieniowe i wyposażenie znacznie wyrastają poza umiarkowane gabaryty. Obok konwencjonalnych wejść analogowych, wewnątrz kryje się przetwornik hi-res PCM/DSD i funkcjonalność Primare I15 Prisma, obejmująca połączenia cyfrowe, Bluetooth, AirPlay, Spotify Connect i Chromecast.

Dźwięk jest detaliczny, a jednocześnie supergładki, kremowy, z zaznaczoną głębokością sceny. Wzmacniacz w klasie D jest dostatecznie wydajny, aby podłączyć do niego większość kolumn. Wyrazisty wyświetlacz OLED śledzi podłączone źródło dźwięku i poziom głośności. Smukła i solidna obudowa podkreśla wyjątkowość I15 Prisma.

WZMACNIACZ EISA 2018–2019: Primare I15 Prisma

WZMACNIACZ BEST BUY EISA 2018–2019: Pioneer A-40AE

Celebrując 80. jubileusz, Pioneer zaprezentował wzmacniacz zintegrowany, którego możliwości znacznie przekraczają oczekiwania, jakie można mieć w stosunku do urządzeń tej klasy cenowej. Łącząc wszechstronność i gładki dźwięk, Pioneer A-40AE wyposażony jest w pięć wejść liniowych, wejście gramofonowe (MM) i wbudowany DAC, dzięki czemu może być centrum niskobudżetowego, ale pełnowartościowego systemu hi-fi. Z poważną mocą, płynącą z firmowych końcówek "Direct Energy", wzmacniacz będzie z gracją współpracował z większością kolumn. Jego brzmienie jest urzekające i angażujące, tworzy szeroką scenę, wypełnioną żywością i dynamiką.

WZMACNIACZ BEST BUY EISA 2018–2019: Pioneer A-40AE

WZMACNIACZ HIGH-END EISA 2018–2019: NAD M32

Solidny i wyrafinowany M32 to jeden z niewielu "naprawdę" cyfrowych wzmacniaczy w klasie D. Wykorzystano w nim firmową technikę "DirectDigital", zapewniającą 180 W w każdym kanale. Rozwiązanie łączące przedwzmacniacz i końcówkę mocy w ramach pojedynczego stopnia, jest zarówno technicznie innowacyjne, jak też funkcjonalne i uniwersalne.

Opcjonalny moduł BluOS zapewnia strumieniowanie i pracę w sieci muzycznej, przygotowując urządzenie do przyszłych opcji. Brzmienie jest zdecydowane, przekonujące, detaliczne i ekspansywne - roztacza szeroką panoramę każdej muzyki. Ekran dotykowy i sterowanie aplikacją sprawiają, że NAD M32 jest też efektowny i przyjemny w obsłudze, podczas gdy ciężka aluminiowa obudowa kojarzy się z esencjonalnością dźwięku.

WZMACNIACZ HIGH-END EISA 2018–2019: NAD M32

STREAMER EISA 2018–2019: Pro-Ject Stream Box S2 Ultra

Czy naprawdę potrzebujemy kolejnego urządzenia strumieniującego? Wydaje się, że nie... Jednak Stream Box S2 Ultra jest czymś znacznie więcej – to wielki sieciowy most, który przyjmuje muzykę z wielu źródeł. Wystarczy podłączyć DAC-a, a Pro-Ject Stream Box S2 Ultra odtworzy muzykę z dysku za pośrednictwem wejść USB-A, Bluetooth atpX i serwisów strumieniujących, takich jak Tidal, Spotify czy Shoutcast.

Można podłączyć dyski NAS (DLNA), a także skorzystać z transmisji Wi-Fi. Urządzenie jest przygotowane do pracy z ROON-em i ma wyjście wideo HDMI. Dostępna jest też wygodna aplikacja sterująca dla systemów iOS i Android. Łebscy użytkownicy znajdą wiele sposobów na dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb, a już dzisiaj obsługuje ono sygnał PCM 352 kHz/32 bit oraz DSD256.

STREAMER EISA 2018–2019: Pro-Ject Stream Box S2 Ultra

DAC EISA 2018–2019: Chord Electronics Hugo 2

Pierwszy, zasilany akumulatorowo, DAC i jednocześnie wzmacniacz słuchawkowy był urządzeniem niezwykłym i trudnym do poprawienia, jednak nowy Chord Electronics Hugo 2 okazuje się wielkim krokiem naprzód. Wewnątrz awangardowo nowoczesnej, aluminiowej obudowy znajduje się niestandardowy układ przetwornika i filtra, bazujący na platformie FPGA, brzmiący zupełnie wyjątkowo.

Ta kompaktowa muzyczna maszynka, pędząc do przodu dźwiękiem rytmicznym i wibrującym, zostawia z tyłu wszystkie konwencjonalne przetworniki C/A tej klasy cenowej. Czy to ze standardowych płyt CD, czy też z PCM lub DSD wysokiej rozdzielczości, muzyka pojawia się z energią i emocjami. Akumulator wystarcza na 14 godzin pracy, odtwarza praktycznie każdy format, pozwala na przełączanie filtrów, a na dodatek zabawia użytkownika, mieniąc się kolorami sygnalizującymi różne funkcje. Fantastyczny!

DAC EISA 2018–2019: Chord Electronics Hugo 2

GRAMOFON EISA 2018–2019: Technics SL-1200GR

Kiedy trzy lata temu Technics przywrócił do życia swój ikoniczny gramofon SL-1200, jego wspaniała konstrukcja i piękne brzmienie wywołały sensację. Najnowsza wersja Technics SL-1200GR jest przeznaczona dla miłośników winyli, którzy liczą się z kosztami – oferuje większość cech słynnego pierwowzoru za przystępniejszą cenę. Poprawiona wersja firmowego napędu bezpośredniego, sterowanego kwarcowo, stabilizuje prędkość lepiej niż szwajcarski zegarek, podczas gdy aluminiowa baza chłonie wibracje jak gąbka.

Ramię typu "S" jest solidne, wygodne w obsłudze i zasługuje na dobrą wkładkę. Rezultatem jest dźwięk – odważny, mocny, wyrazisty, jednocześnie gęsty i bogaty w detale. To wspaniały sposób, aby zakręcić najcenniejszymi winylami.

Czytaj test: Technics SL-1200GR

GRAMOFON EISA 2018–2019: Technics SL-1200GR

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019: ELAC Adante AS-61

Adante AS-61 wyglądają dość skromnie, ale to tyko pozory. Staranne zastosowanie specjalnego rozwiązania głośnikowego – obudowy z filtrem akustycznym – pozwoliło wydobyć z podstawkowej konstrukcji dźwięk niesamowicie dynamiczny, spójny, a często potężny. Konstruktorem jest Andrew Jones, dla którego technika ta nie ma żadnych tajemnic.

Nowa wersja koncentrycznego układu średnio-wysokotonowego współpracuje z systemem niskotonowym, składającym się umieszczonego wewnątrz głośnika, sprzęgniętego przez specjalną komorę z membraną bierną promieniującą na zewnątrz, i wewnętrznego układu rezonansowego (tunel łączy obydwie komory).

Oprócz wyjątkowej siły, brzmienie demonstruje wyśmienitą panoramę, głębokość sceny i wyrównaną charakterystykę. Elac Adante AS-61 to jedna z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych, nowych konstrukcji głośnikowych.

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019: ELAC Adante AS-61

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY BEST BUY EISA 2018–2019: Q Acoustics 3050i

Marka Q Acoustics już od dekady jest poważnym graczem na rynku głośników niskobudżetowych, ale model 3050i staje się zdecydowanie najlepszym produktem Q Acoustics w tym segmencie. To coś więcej niż kolejne pudło z głośnikami. Układ dwudrożny wykorzystuje nowe przetworniki, izolując jednocześnie wysokotonowy od wibracji obudowy, która z kolei jest wyposażona w wewnętrzny układ "pułapki basowej", wyrównującej charakterystykę w zakresie niskich częstotliwości, a na zewnątrz promieniuje klasyczny bas-refleks. Brzmienie prezentuje zarówno siłę i autorytet, jak też kontrolę i delikatność. Wybór wśród czterech wersji wykończeniowych podnosi walory estetyczne, dzięki czemu wygląd Q Acoustics 3050i jest równie elegancki i atrakcyjny.

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY BEST BUY EISA 2018–2019 : Q Acoustics 3050i

GŁOŚNIK SMART EISA 2018–2019: Harman Kardon Citation 500

Harman Kardon przypomniał o swoim legendarnym produkcie - Citation - nadając taką nazwę zupełnie nowemu urządzeniu: luksusowemu głośnikowi bezprzewodowemu. Harman Kardon Citation 500, obleczony ekskluzywną tkaniną, pochodzącą z duńskiej firmy designerskiej Kvadrat, wygląda świetnie i gra podobnie. Stereofoniczny, dwudrożny system głośnikowy, wspierany membraną bierną, wypełnia dźwiękiem nawet duże pomieszczenie, a jego kultura i detaliczność są na poziomie spodziewanym po tej firmie. Wyróżniającą cechą jest bezbłędna integracja Google Assistant, pozwalająca sterować głosem. Citation 500 staje się też sercem "smart domu", przekazując komendy do urządzeń kompatybilnych z Google Assistant lub Chromecast. Bystry i stylowy.

GŁOŚNIK SMART EISA 2018–2019: Harman Kardon Citation 500

SŁUCHAWKI EISA 2018–2019: Sennheiser HD 660 S

Firma Sennheiser, licząca sobie już siedemdziesiąt trzy lata, długo dominowała na rynku słuchawek hi-fi. Najnowsze Sennheiser HD 660 S dobrze pokazują – dlaczego. Ta nowoczesna przeróbka klasycznej, otwartej konstrukcji odpowiada najnowszym możliwościom i potrzebom, zawierając selekcjonowane przetworniki i wytrzymałe, odłączalne kable. Poduszki wokółuszne i taśma nagłowna mają grube wypełnienie, zapewniając komfort podczas długiego użytkowania.

Trudno też nie polubić ich ciepłego, relaksującego dźwięku, który tymi cechami pokonuje wiele znacznie droższych słuchawek. To właściwy wybór zarówno dla entuzjastów hi-fi, jak też dla szerszej grupy odbiorców szukających słuchawek przyjemnych i wygodnych.

SŁUCHAWKI EISA 2018–2019 : Sennheiser HD 660 S

SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2018–2019: Focal Clear

Czyste z nazwy, czyste z natury. Te słuchawki dostarczają brzmienie cudownie otwarte i przejrzyste. To zaawansowana konstrukcja, bazująca na oryginalnych rozwiązaniach i doskonale wykonana. Relatywnie kosztowna, ale Focal mierzył wysoko. Podobnie jak nieco tańsze Eleary i droższe Utopie, przetworniki Focal Clear mają specjalnie wyprofilowane membrany oraz zawieszenia optymalizujące charakterystykę i usuwające rezonanse. Prowadzi to do uzyskania dźwięku szybkiego, dokładnego, dającego pełen wgląd w nagranie, wspartego mocnym basem, jednocześnie angażującego i łatwego w odbiorze. Poduszki, komfortowe i trwałe, wykończone skórą, pozwalają cieszyć się tym dźwiękiem bez żadnych ograniczeń.

Czytaj więcej: Focal Clear

SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2018–2019: Focal Clear

INNOWACJA HI-FI EISA 2018–2019: Micromega M-One M-150

M-150, najlepszy w serii M-One, jest też najbardziej oryginalnym i intrygującym wzmacniaczem zintegrowanym w tym sezonie. W obudowie o ekstremalnie niskim profilu, dostępnej w szerokiej gamie kolorystycznej, umieszczono najnowocześniejszą technikę i wielkie możliwości. Mocny układ DSP zaprogramowano do kontroli wszystkich funkcji, nawet korekcji RIAA, a także obsługi systemu MARS - korekcji akustyki pomieszczenia pozwalającej zoptymalizować charakterystykę w zakresie niskich częstotliwości.

150-watowy wzmacniacz mocy (w klasie A/B) jest chłodzony powietrzem przepływającym przez specjalny tunel, ze wspomaganiem wentylatorowym (przy wysokich temperaturach) i zasilany ze specjalnego układu RPS (resonant power supply). Micromega M-150 oddaje do dyspozycji dużą paletę wejść cyfrowych i analogowych (w tym MM/MC), strumieniowanie i wzmacniacz słuchawkowy z dźwiękiem binaural. Brzmienie ma czyste uderzenie, jest żywe i angażujące.

INNOWACJA HI-FI EISA 2018–2019 : Micromega M-One M-150

NAGRODY EKSPERTÓW KINA DOMOWEGO

WZMACNIACZ KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019: Denon AVC-X8500H

Flagowy wzmacniacz AV Denona wypełnia wszystkie zadania, jakie można postawić przed tego typu urządzeniem, w najbardziej zaawansowanym systemie kina domowego. To konstrukcja wagi ciężkiej, z olbrzymim zasilaczem, dzięki któremu każdy z trzynastu kanałów mocy ma 210 W, będąc przygotowanym do podłączenia najbardziej wymagających kolumn w dowolnej konfiguracji, zapewniając wspaniałą dynamikę zarówno w układzie 9.1.4, jak 7.1.6.

Denon AVC-X8500H, zdolny obsługiwać Dolby Atmos, DTS:X i Auro-3D, tak jak i pliki audio 192 kHz/24bit, został wyposażony w szereg wejść i funkcje sieciowo-strumieniujące. Najbardziej zaawansowany system kalibracji i equalizacji – Audyssey MultEQ XT32 – wspomaga uzyskanie wspaniałego, kinowego brzmienia. Wyraźnie przerasta rywali.

Czytaj więcej: Denon AVC-X8500H

WZMACNIACZ KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019 : Denon AVC-X8500H

AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019: Pioneer VSX-933

W kontraście do swojej umiarkowanej ceny, Pioneer VSX-933 przedstawia ambitną specyfikację i długą listę wyposażenia. Będzie wszechstronną centralą w systemach kina domowego, sięgających formatu 7.2, mając na pokładzie siedem końcówek mocy i dekodując Dolby Atmos oraz DTS:X. Specjalnym dodatkiem jest "regulator odbić", wspomagający głośniki promieniujące do góry, pozwalający uzyskać właściwe efekty w akustycznie trudnych pomieszczeniach.

Solidny i uniwersalny VSX-933 łączy funkcje kinowe z bezprzewodową obsługą stref, wsparciem dla hi-res, strumieniowaniem i współpracą z serwisami Tidal, Spotify i Deezer. Jest też Chromecast, a dźwięk zostaje dopieszczony przez firmowy system autokalibracji MCACC.

AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019: Pioneer VSX-933

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019: KEF Q Series

Seria Q utrwaliła swoją reputację w ciągu ponad dwóch dekad, w czasie których pojawiło się wiele jej generacji. Najnowsza modyfikacja wprowadza zarówno udoskonalenia techniczne, jak i zmiany wzornicze, dostosowane do wymagań współczesnego klienta. Stylowe konstrukcje są wyraźnie naznaczone przez koncentryczny układ Uni-Q, dzięki któremu cały zakres średnich i wysokich częstotliwości dociera do słuchacza z akustycznie zintegrowanego źródła.

Mocny bas dostarcza głośnik i para membran biernych, zainstalowanych w Q750. Centralny Q650c i surroundowe Q350 gwarantują dokładne i spójne odtworzenie dialogów, sceny i panoramy dźwięku dookólnego. Specjalne rozciągnięcie basu zapewni aktywny subwoofer Kube12b, podczas gdy głośniki Q50, promieniujące do góry, pozwolą entuzjastom rozwinąć system do formatu Dolby Atmos 5.1.4.

Czytaj więcej o systemie KEF Q Series

AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019: Pioneer VSX-933

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO "BEST BUY" EISA 2018–2019: Jamo S 809 HCS / S 810 SUB / S 8 ATM

Studio 8 to seria pozwalająca tworzyć różne systemy kina domowego. Pakiet Jamo S 809 HCS jest dobrym punktem wyjścia, obejmującym parę kolumn wolnostojących, głośnik centralny i parę regałowych surroundów. Bas może zostać wzmocniony przez dodanie kompaktowego subwoofera S 810 SUB, podczas gdy promieniujące do góry głośniki 8 ATM, dopasowane do kolumn wolnostojących, przeniosą system na poziom Dolby Atmos. Dźwięk kinowy jest otulający, dobrze zrównoważony, a wąskie, eleganckie obudowy z szarymi maskownicami pozwalają też cieszyć się wyglądem systemu, który przy tylu zaletach kosztuje naprawdę niewiele.

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO "BEST BUY" EISA 2018–2019: Jamo S 809 HCS / S 810 SUB / S 8 ATM

ŚCIENNY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019: Focal 300IWLCR6 / 300IW6

Dla tych, którzy nie chcą zagracać swojego pomieszczenia, ani nawet ozdabiać go najbardziej imponującymi kolumnami, jakich w ofercie Focala przecież nie brakuje, firma oferuje inne rozwiązanie - serię 300 In-Wall, dzięki której bezkompromisowy dźwięk popłynie z dyskretnych instalacji ściennych. Montaż jest bardzo łatwy, dzięki sprytnemu mechanizmowi zaciskowemu, a magnetycznie mocowane maskownice ukryją źródła doskonałego brzmienia - to znane przetworniki Focala, głośniki niskotonowe i średniotonowe z membranami Flax oraz "odwrócone" kopułki wysokotonowe.

Dokładny bas i wyraźny wokal, czysta i rozdzielcza góra pasma - to profil znany z najlepszych Focali, a poziom średnich i wysokich częstotliwości może być dodatkowo regulowany przełącznikami. Trójdrożne 300WLCR zbudują dynamiczną scenę z przodu, a mniejsze, dwudrożne 300IW6 uzupełnią panoramę dookólną.

ŚCIENNY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019: Focal 300IWLCR6 / 300IW6

SOUNDBAR EISA 2018–2019: LG SK10Y

Soundbar LG SK10Y Dolby Atmos, przeznaczony do ustawienia pod dużymi telewizorami, 65-calowymi i większymi, jest fascynującym rozwiązaniem dla kina domowego, gdy trzeba oszczędzać miejsce. Został wyposażony w funkcje sieciowe i jest kompatybilny z audio hi-res, Chromecast, a towarzyszy mu bezprzewodowy subwoofer.

Wąski, elegancki, a przy tym rozbudowany, pracuje w konfiguracji 5.1.2-kanałowej i może zostać uzupełniony o głośniki bezprzewodowe SPK8-S, co rozszerzy pole dźwiękowe do 7.1.2. Przepuszcza 4K HDR przez łącza HDMI, a rezultaty dźwiękowe są wsparte techniką firmy Meridian Audio, jak też programowalnymi trybami EQ. Brzmienie ma dużą skalę i potężny bas, a głośniki promieniujące do góry wyraźnie zwiększają przestrzeń i detaliczność.

SOUNDBAR EISA 2018–2019: LG SK10Y

SOUNDBAR "BEST BUY" EISA 2018–2019: Polk Audio MagniFi MAX

Polk Audio MagniFi MAX to soundbar komponujący się w każdym pomieszczeniu, a przy tym nafaszerowany funkcjami. Dekodowanie Dolby i DTS jest połączone z firmowym systemem DSP "Stereo Dimensional Array", zapewniającym efektowne przetwarzanie ścieżek filmowych i muzyki, podczas gdy technika strojenia głosu eksponuje dialogi, gwarantując ich czytelność w każdej sytuacji.

Dodatkowy subwoofer przyjmuje sygnał bezprzewodowo. Połączenia HDMI ułatwiają instalację, a strumieniowanie z aplikacji odbywa się przez Wi-Fi lub Bluetooth. Jeżeli to wciąż mało... można też podpiąć głośniki Google Assistant, aby sterować odtwarzaniem muzyki za pomocą komend głosowych. Wygodny i wszechstronny.

SOUNDBAR "BEST BUY" EISA 2018–2019: Polk Audio MagniFi MAX

SUBWOOFER EISA 2018–2019: SVS SB-4000

Jeżeli chcesz bas nie tylko usłyszeć, ale i poczuć, potrzebujesz prawdziwego subwoofera. SB-4000 jest klasą dla siebie. Korzystając z techniki stosowanej w referencyjnym SVS 16-Ultra, ta zapierająca dech w piersiach maszyna jest wyposażona we wzmacniacz o mocy sięgającej 4000 W i 13,5-calowy przetwornik o dużym skoku membrany - zainstalowany w solidnej obudowie zamkniętej.

Zaawansowany DSP przeprowadzi dokładną korekcję charakterystyki, z pełną equalizacją parametryczną, pozwalając SB-4000 zagrać precyzyjnie z każdego miejsca, a wszystkie regulacje mogą być zdalnie sterowane - pilotem lub aplikacją na smartfonie. Z bardzo wysokim poziomem SPL, potężnym uderzeniem i niesamowitym rozciągnięciem charakterystyki, ten subwoofer zatrzęsie nie tylko twoim kinem domowym, ale całym domem.

SUBWOOFER EISA 2018–2019: SVS SB-4000

ODTWARZACZ BLU-RAY HIGH-END EISA 2018–2019: Panasonic DP-UB9000 series

Znakomita historia odtwarzaczy Blu-ray firmy Panasonic zostaje uzupełniona kolejną wyśmienitą konstrukcją - modelem DP-UB9000, kompatybilnym z Ultra HD Blu-ray (uwzględniając Dolby Vision i HDR10+), DVD, CD i audio wysokiej rozdzielczości. Specjalne operacje, selekcjonowane komponenty i zaawansowane ustawienia, pozwolą użytkownikowi wycisnąć ostatnie soki i detale z obrazu i dźwięku. Regulowany HDR Optimiser poprawia materiał UHD HDR10, podczas gdy DAC 768 kHz/32 bit osiąga audiofilskie szczyty. Konstrukcja mechaniczna jest imponująca - z aluminiową obudową, podwójną podstawą i podobną górną płytą, a także nowym napędem. Mistrz płyt Blu-ray jest gotowy do akcji.

ODTWARZACZ BLU-RAY HIGH-END EISA 2018–2019: Panasonic DP-UB9000 series

ODTWARZACZ BLU-RAY "BEST BUY" EISA 2018–2019: Sony UBP-X700

W drugiej generacji odtwarzaczy Ultra HD (4K) Blu-ray firmy Sony pojawił się model UBP-X700, który pozwala wejść w nowy świat UHD HDR bez odcinania się od przeszłości. Odtwarza on również "zwykłe" płyty Blu-Ray, DVD, a nawet SACD. Drugie wyjście HDMI, gdy będzie taka potrzeba, może wysłać tylko sygnał audio, podczas gdy główne wyjście jest odpowiedzialne za podanie sygnału wideo (w tym HDR10 i Dolby Vision) prosto do telewizora. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia się z internetowymi serwisami filmowymi i muzycznymi, takimi jak Netflix i YouTube; poprzez DLNA przesyłany jest obraz wysokiej jakości. W parze z każdym telewizorem 4K, Sony UBP-X700 będzie źródłem wysokiej jakości obrazu, przy doskonałym stosunku jakości do ceny.

Czytaj więcej o Sony UBP-X700

ODTWARZACZ BLU-RAY "BEST BUY" EISA 2018–2019: Sony UBP-X700

GŁOŚNIK INSTALACYJNY "SLIM" EISA 2018–2019: Morel Virtus Nano Integra 602 & SoundWall PowerSlim PMC600

Morel Integra, zaprojektowany pod kątem łatwego montażu w ograniczonej przestrzeni, znajduje zastosowanie zarówno w systemach samochodowych, jak też domowych instalacjach ściennych. Dzięki umiarkowanej głębokości, może zmieścić się w odpowiednich ramkach, nie wymagając niemal w ogóle miejsca za sobą, a także w płytkich przestrzeniach samochodowych, o głębokości montażu 17 mm. Niezależne cewki membrany nisko-średniotonowej i kopułki wysokotonowej wykorzystują jeden układ magnetyczny, co nie tylko pozwala zredukować wielkość konstrukcji, ale też ustawia centra akustyczne w pozycjach zapewniających niemal perfekcyjną zgodność fazową. Dźwięk jest spójny i precyzyjny.

GŁOŚNIK INSTALACYJNY "SLIM" EISA 2018–2019: Morel Virtus Nano Integra 602 & SoundWall PowerSlim PMC600

URZĄDZENIA PRZENOŚNE

PRZENOŚNY DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY EISA 2018–2019: iFi Audio xDSD

Wobec tak wielu urządzeń przenośnych na rynku, przed firmą iFi Audio stało poważne wyzwanie – nadać nowemu xDSD cechy wyjątkowe. I to się udało. To błyskotliwy DAC i wzmacniacz słuchawkowy, zasilany przez USB lub z baterii, potrafiący zamienić smartfon, laptop lub przenośny odtwarzacz w źródło wspaniale brzmiącej muzyki. W solidnej i lekkiej obudowie z magnezu przygotowano wejścia S/PDIF i USB-A, prowadzące sygnały PCM i DSD do DAC-a, a na końcu – poważny stopień analogowy, znacznie mocniejszy niż w poprzednim modelu. Przełączane filtry cyfrowe pozwalają wybrać między najrówniejszą charakterystyką a najszybszymi transjentami. Jeżeli więc xDSD nie jest tani, to dlatego, że nie jest byle jaki.

Czytaj więcej o iFi Audio xDSD

PRZENOŚNY DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY EISA 2018–2019: iFi Audio xDSD

PRZENOŚNY ODTWARZACZ AUDIO EISA 2018–2019: Pioneer XDP-02U

To jeden z pierwszych audiofilskich przenośnych odtwarzaczy, który kosztuje mniej niż 1500 złotych. Pioneer XDP-02U wyposażono w ekran dotykowy, zamknięty w ergonomicznie zaprojektowanej obudowie, dostępnej w wersjach białej, niebieskiej i różowej. Wbudowaną pamięć 16 GB można powiększyć do 512 GB poprzez dwa sloty dla kart microSD. Wzmacniacz 300mW jest zdolny do obsłużenia najbardziej wymagających słuchawek, podłączanych do wyjścia standardowego (single-ended) lub zbalansowanego. Muzyka jest przesyłana przez Wi-Fi lub Bluetooth. Rozdzielczość plików sięga 192 kHz/32 bit. Bateria wystarcza na 15 godzin pracy. Brzmienie charakteryzuje się doskonałą mikrodynamiką i może być kształtowane za pomocą 10-pasmowego equalizera.

PRZENOŚNY ODTWARZACZ AUDIO EISA 2018–2019: Pioneer XDP-02U

BEZPRZEWODOWE SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2018–2019: JBL Endurance DIVE

Jest wiele słuchawek bezprzewodowych, ale ile z nich może z tobą pływać? Endurance DIVE są nie tylko wodoodporne, co potwierdza certyfikat IPX7, lecz dzięki konstrukcji typu "TwistLock" trzymają się uszu, bez względu na to, jak długo biegniesz, jak wysoko skaczesz lub jak szybko płyniesz. Podłącz Endurance DIVE do twojego smartfona za pomocą Bluetooth lub wykorzystaj wbudowane 1 GB pamięci, pozwalające zapisać 200 nagrań. Do 8 godzin pracy z jednego pełnego naładowania lub 1 godzina po szybkim, 10-minutowym podłączeniu - te słuchawki są perfekcyjnie przygotowane na ekstremalne sytuacje.

Czytaj więcej o słuchawkach JBL Endurance Dive

BEZPRZEWODOWE SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2018–2019 : JBL Endurance DIVE

GŁOŚNIK PRZENOŚNY EISA 2018–2019: JBL Xtreme 2

JBL kontynuuje rozwój głośników bezprzewodowych, wprowadzając w tym sezonie model Xtreme 2. Akumulator 10,000 mAh wystarcza na 15 godzin pracy, podczas gdy certyfikat wodoodporności (IPX7) gwarantuje nieprzerwaną zabawę na plaży lub na basenie.

Mocna obudowa z metalową podstawą, otwieracz do butelek przymocowany na pasku do przenoszenia... JBL Xtreme 2 będzie niezawodnym towarzyszem przez całą noc. Dźwięk jest imponujący – para membran biernych dostarcza krzepki bas, a układ JBL Connect pozwala na momentalną synchronizację z innymi głośnikami JBL-a.

Czytaj więcej: JBL Extreme 2

GŁOŚNIK PRZENOŚNY EISA 2018–2019 : JBL Xtreme 2

SŁUCHAWKI Z REDUKCJĄ SZUMÓW EISA 2018–2019: AKG N700NC

AKG doskonali technikę komunikacji bezprzewodowej, jak też adaptacyjnej eliminacji hałasu (ANC). Słuchawki AKG N700NC brzmią w każdym calu tak dobrze, jak wyglądają. Poduszki z pamięcią kształtu zapewniają komfort podczas najdłuższych lotów, swobodę wyboru pomiędzy zanurzeniem się tylko w muzyce, w całkowitej izolacji, a kontaktem ze światem (za dotknięciem przycisku). Tryby bezprzewodowe są łatwo sterowane aplikacjami AKG, a bateria o wysokiej pojemności oferuje 20 godzin bezprzewodowej pracy (przy włączonym ANC) lub 36 godzin z przewodem. Nieplączący się kabel (w tekstylnym oplocie) można odpiąć, słuchawki złożyć na płasko i schować do pokrowca. Doskonały kompan podróży.

SŁUCHAWKI Z REDUKCJĄ SZUMÓW EISA 2018–2019 : AKG N700NC

GŁOŚNIK SZTUCZNEJ INTELIGENCJI EISA 2018–2019: LG XBOOM AI ThinQ WK7

To wspaniałe, gdy Google Assistant odpowiada na pytania, ustawia alarm, przygasza światło lub włącza muzykę. Jednak do tej pory, głośniki ze sztuczną inteligencją nie były zdolne do osiągania wysokiej jakości dźwięku. LG XBOOM AI ThinQ WK7 wyłamuje się z tej reguły. To efekt współpracy ze specjalistą audio - firmą Meridian - co staje się oczywiste od pierwszych dźwięków, jakie usłyszymy z WK7.

Czyste wokale, wyraźne wysokie tony i zaskakująco mocny bas - jeżeli umieścisz te głośniki w narożniku, wypełnią muzyką całe pomieszczenie. Podłącz swój smartfon lub inne podobne urządzenie przez Bluetooth lub Wi-Fi, powiedz "Hey Google" - i zacznie się zabawa.

GŁOŚNIK SZTUCZNEJ INTELIGENCJI EISA 2018–2019: LG XBOOM AI ThinQ WK7

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2018-2019

WIDEO KINA DOMOWEGO

TELEWIZOR KINA DOMOWEGO EISA 2018-2019: Philips 65OLED903
TLEWIZOR OLED "BEST BUY" EISA 2018-2019: Philips 55OLED803
TELEWIZOR LCD "BEST BUY" 2018-2019: TCL 55DC760
TELEWIZOR ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ EISA 2018-2019: LG 65SK9500PLA
TELEWIZOR OLED KLASY PREMIUM EISA 2018-2019: LG OLED65E8PLA
TELEWIZOR LCD KLASY PREMIUM EISA 2018-2019: Samsung 65Q9FN
INNOWACYJNY MONITOR EISA 2018-2019: Sharp Aquos LV-70X500E
PROJEKTOR "BEST BUY" EISA 2018-2019: BenQ W1700
PROJEKTOR KLASY PREMIUM EISA 2018-2019: Sony VPL-VW760ES

FOTO

APARAT FOTOGRAFICZNY EISA 2018-2019: Sony α7 III
APARAT PROFESJONALNY DSLR EISA 2018-2019: Nikon D850
APARAT DSLR EISA 2018-2019: Canon EOS 6D Mark II
APARAT FOTOGRAFICZNY "BEST BUY" EISA 2018-2019: Canon EOS M50
APARAT SUPERZOOM EISA 2018-2019: Sony Cyber-shot RX10 IV
APARAT BEZLUSTERKOWY EISA 2018-2019: Fujifilm X-H1
PROFESJONALNY APARAT BEZLUSTERKOWY EISA 2018-2019: Sony α7R III
OBIEKTYW DSLR ZOOM EISA 2018-2019: SIGMA 14-24mm F2.8 DG HSM | Art
OBIEKTYW DSLR TELEZOOM EISA 2018-2019: Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD
OBIEKTYW DSLR PRIME EISA 2018-2019: Canon EF 85mm f/1.4L IS USM
OBIEKTYW PROFESJONALNY EISA 2018-2019: Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR
SZEROKOKĄTNY OBIEKTYW BEZLUSTERKOWY ZOOM EISA 2018-2019: Sony FE 16-35mm F2.8 GM
OBIEKTYW BEZLUSTERKOWY EISA 2018-2019: Tamron 28-75mm F/2.8 Di III RXD
OBIEKTYW BEZLUSTERKOWY TELEZOOM EISA 2018-2019: Sony FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS
INNOWACJA FOTO EISA 2018-2019: Canon Speedlite 470EX-AI
USŁUGA FOTO EISA 2018-2019: CEWE Photobook Pure
APARAT FOTO-VIDEO EISA 2018-2019: Panasonic LUMIX DC-GH5S

SPRZĘT SAMOCHODOWY

SAMOCHODOWA JEDNOSTKA CENTRALNA EISA 2018-2019: Pioneer AVIC-Z910DAB
SAMOCHODOWY KOMPONENT HIGH-END EISA 2018-2019: Audison TH K2 II A Coro
SMART UPGRADE EISA 2018-2019: Match UP 7BMW
SUBWOOFER SAMOCHODOWY EISA 2018-2019: Audison APBX 10 AS
SAMOCHODOWY PROCESOR EISA 2018-2019: Helix DSP MINI
SAMOCHODOWY WZMACNIACZ EISA 2018-2019: Ground Zero GZPA 4SQ
SAMOCHODOWY WZMACNIACZ DSP EISA 2018-2019: JL Audio VX800/8i
SAMOCHODOWA INTEGRACJA EISA 2018-2019: Mosconi Gladen Pico 8|12 DSP
SAMOCHODOWA INNOWACJA EISA 2018-2019: Gladen Aures

SPRZĘT PRZENOŚNY

SMARTFON KONSUMENCKI EISA 2018-2019: Nokia 7 Plus
SMARTFON LIFESTYLE EISA 2018-2019: Honor 10
SMARTFON "BEST BUY" EISA 2018-2019: NOA Element N10
SMARTFON EISA 2018-2019: Huawei P20 Pro

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu