W nowych modelach wykorzystano ponadwymiarowy transformator toroidalny, za którego produkcję odpowiada Rotel. Komponent ten napędza wysokoprądowe moduły wyjściowe, umożliwiające współpracę również z wymagającymi kolumnami głośnikowymi.
Rotel C8 i C8+ - funkcjonalność i moc
Przy obciążeniu 4-omowym wzmacniacz instalacyjny Rotel C8 gwarantuje 70 W mocy na kanał , zaś Rotel C8+ 150 W mocy na kanał. Wyjścia po zmostkowaniu oferują (również przy 4 omach) odpowiednio 140 W i 300 W.
Obie konstrukcje zostały wyposażone w analogowe wejścia audio. Dzięki wewnętrznemu przełącznikowi matrycowemu są one dostępne dla wszystkich stref.
Parametry pracy sprzętu można przy tym dostosować, co jest zasługą niezależnych ustawień głośności, balansu oraz korekcji tonów niskich i wysokich. Rotel C8+ dodatkowo może pochwalić się wejściami cyfrowymi – dwoma optycznymi i dwoma koaksjalnymi – zapewniając obsługę sygnału audio w jakości do 24 bit/192 kHz.
Czytaj również nasze testy wzmacniaczy Rotel
Rotel C8 i C8+ - konstrukcja
Na froncie każdego wzmacniacza znajduje się czytelny wyświetlacz oraz wygodny w obsłudze panel sterowania z ułatwiającymi konfigurację przyciskami. Należą do nich m.in. wybór źródła sygnału wejściowego oraz regulacja głośności dla każdej ze stref.
Zaprojektowana na zamówienie obudowa o wysokości 2U nie wymaga zachowania odstępu od góry i dołu od innych urządzeń. Przekłada się to na efektywny i elastyczny montaż urządzenia w szafie rack z wykorzystaniem dołączonych do zestawu akcesoriów.
Rotel C8 i C8+ - tylny panel
Na tylnych panelach znajdują się złącza: Ethernet, RS-232 i złącze wyzwalacza 12 V. Zapewniają one łatwą i bezproblemową instalację z popularnymi serwisami sterowania, umożliwiając dostosowanie nowych modeli Rotala do niemal każdego takiego systemu.
Rotel C8 i C8+ - dostępność i ceny
Wzmacniacze instalacyjne Rotel C8 i Rotel C8+ będą dostępne w czarnej wersji kolorystycznej najwcześniej w czerwcu br. Za model C8 zapłacimy 11 499 zł, zaś za C8+ 13 799 zł.
Źródło: Audio Klan