MILOOPA

Unicode

Unicode

Wykonanie

Nagranie

Prawdziwa gratka dla audiofilów. Długo oczekiwana, druga płyta zespołu Miloopa ujrzała światło dziennie i ma szanse szybko zdobyć wysokie miejsce na liście przebojów muzyki elektronicznej.

Jest tu wszystko, czego wyrobionym słuchaczom potrzeba: przestrzenne brzmienie z tłustym basem, szeroki delay, masa dobrze dobranych rozwiązań muzycznych, ale bez zbytniego efekciarstwa, wreszcie polifoniczne wokale i pulsujący rytm.

Zespół wykorzystuje bardzo bogate instrumentarium. Grają to wszystko muzycy-zawodowcy, świetnie obeznani ze współczesnymi technikami, radzący sobie również z kontrabasami i trąbkami. Dodam, że zespół podjął współpracę z Roli Mosimnnem, jednym z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów, mającym na koncie m. in. płytę Album of the Year Faith No More (a oprócz tego m. in. Bjork, The The, Smashing Pumpkins, Einstuerzend Neubauten i New Order), przez co Unicode jest płytą bez wschodnieuropejskich kompleksów.

Wrocławski band zaprosił do nagrania płyty m. in. Tom Fronza (didgeridoo) oraz pochodzącego z południowych Indii Ganesha Anandana (instrumenty perkusyjne). Zespół jest obecnie w trasie koncertowej obejmującej kluby oraz festiwale w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Izraelu. Czy spotkamy ich w Polsce? Nie wątpię.

Tomasz Jakubowski


GIG-ANT
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu