Ora

RITA ORA
Ora

Elektroniczna

Przyznam, że wszystkie mniej lub bardziej sezonowe gwiazdki muzyki pop i okolic nie są w moim kręgu zainteresowań. Co prawda znakomitą większość z nich poznaję przez remiksy w stylistyce electronic dance music, z naciskiem na dubstep czy drum`n`bass, ale nigdy nie zdecydowałbym się, aby sięgnąć po normalne wydawnictwa.

Podobnie rzecz miała się z Ritą Orą, wokalistką, która motywacji rodziców wyemigrowała za chlebem i lepszym życiem z zagrożonego wojną Kosowa do UK, co po latach pozwoliło jej zaistnieć w świadomości światowego audytorium.

Dziś 22-letnia wokalistka jest jedną z pupilek Jaya-Z i sztabu profesjonalnych producentów muzycznych piszących muzykę na zamówienie. I to słychać. Na jej nieszczęście własny i unikalny charakter często zostaje tłumiony przez producenckie aspiracje twórców "Ora". Niestety nie umiem zrozumieć kreowania Rity na kolejną Rihannę, uważam też, że jej głos nie pasuje do nieco mocniejszych, ale wciąż przebojowych utworów jak "Rock The Life" czy "How Do We Do (Party)".

Zaznaczę, że wolę gdy młoda wokalistka raczy nas ciepłym, czułym śpiewem w balladach (aż dwie na krążku) czy kiedy porusza się w stylistyce zbliżonej do muzyki elektronicznej. Tutaj brawa dla will.i.am, który pisze coraz lepsze utwory oraz tradycyjnie dla nieodżałowanego Diplo, który potrafi skroić utwór pod kogoś. Jedyne czego brakuje debiutowi wokalistki to spójności, charakteru i naturalności.

Na chwilę obecną Rita Ora ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych i być może, najlepszych wokalistek nowego pokolenia. Problem jednak w tym, że jak na razie nie potrafi postawić na swoim w celu znalezienia swojego własnego miejsca. Po cichu liczę, że pozostanie przy elektronice, niezależnie czy będzie to coś z pogranicza eurodance, może nawet powerpopu, czy w bardziej basowej stylistyce. Po prostu tam jest jej miejsce.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>CLARK</span> Death Peak

CLARK Death Peak

<span>ADULT</span> Detroit House Guests

ADULT Detroit House Guests

<span>BRIAN ENO</span> Reflection

BRIAN ENO Reflection

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Oxygene 3

JEAN MICHEL JARRE Oxygene 3

<span>MOTION GRAPHICS</span> Motion Graphics

MOTION GRAPHICS Motion Graphics

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Electronica 2 - The Heart Of Noise

JEAN MICHEL JARRE Electronica 2 - The Heart Of Noise

<span>MIKOŁAJ HERTEL</span> Epizod A

MIKOŁAJ HERTEL Epizod A

<span>FLYING LOTUS</span> You`re Dead!

FLYING LOTUS You`re Dead!

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio