Czy wszyscy pamiętają pierwsze dwa longplaye Scissor Sisters? Płyty te w znacznym stopniu poruszały tematykę gejowską, interesując nią osoby postronne przez użycie barwnej muzyki tanecznej wymieszanej z popem lat 70.
Większość osób to kupiła, ale w przypadku "Night Work" może już nie być tak łatwo. Choć melodie nadal są główną siłą zespołu, samą estetykę i liryki osadzono głębiej w kulturze homoseksualnej, przez co album jest bardziej niszowy i heterycy mogą momentami poczuć się nieco outsiderami.
Pastisz lat 70. został porzucony na rzecz inspirowania się popem kolejnej dekady. Nie ma już wielu potencjalnych hitów, ale za to poza zabawowym charakterem, który mieliśmy już okazję poznać w przeszłości, Scissor Sisters zwraca uwagę na samotność i desperację mniejszości seksualnych. Nocne życie okazuje się być nie tylko sposobem na nieskrępowaną rozrywkę, ale i odnalezienie swojej identyfikacji w społeczności oraz ucieczkę. Ten bezkompromisowy i bardzo wyrazisty album zdecydowanie nie jest dla wszystkich, ale nie można mu odmówić dużego potencjału.
M. Kubicki
Universal Music