Live at Rura 1982

KONIKIEWICZ FREE FUNK TRIO
Live at Rura 1982

Jazz / funk

  • Wykonanie
  • Nagranie

Początki stanu wojennego wprowadzonego 13 grudnia 1981 r. Zero życia kulturalnego, zamknięte kina, teatry, filharmonie i kluby, odwołane festiwale, muzyki słucha się w domach, ze spotkań wraca się przed godziną milicyjną. Dopiero po kilku miesiącach poszczególne placówki dostają pozwolenie na wznowienie działalności. Należy do nich wrocławska Rura, legendarne miejsce związane z narodzinami festiwalu Jazz nad Odrą. Tu spotyka się wrocławska cyganeria, tu pada pomysł, by wreszcie wyrwać się z odrętwienia i odrodzić jazzowe życie. Na tej fali kontestacji powstaje zespół pianisty Wojciecha Konikiewicza Free Funk Trio.

Jeden z koncertów tria z lata 1982 r. został nagrany na magnetofonie szpulowym, a taśma, choć utraciła już swoje pierwotne walory, po pieczołowitym odnowieniu trafiła na podwójny album wydany przez nieocenioną GAD Records Michała Wilczyńskiego. Co przede wszystkim uderza słuchacza - niesamowity entuzjazm, wręcz radość muzyków. Wojtek Konikiewicz gra na klawiaturach, Mietek Jurecki na gitarze basowej, a w bębny wali Jacek Ratajczyk. Oryginalne, garażowe czy też klubowe brzmienie, długie, spontaniczne improwizacje, okrzyki publiczności stanowią o historycznej wartości nagrania. Stylistycznie to surowa mieszanina funku, jazzu, free i rocka. Ważny, historyczny album.

Marek Dusza
GAD Rrcords

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj