DARIA ZAWIAŁOW

Wojny i noce

Wojny i noce

Wykonanie

Nagranie

Daria Zawiałow na trzecim albumie kontynuuje flirt z synthpopem z tą różnicą, że Helsinki zamieniła na Tokio. To efekt wyniesionej z dzieciństwa fascynacji mangą, która stanowi główny motyw szaty graficznej płyty.

Daria przedstawiona jako komiksowa bohaterka prezentuje się doskonale, choć to tylko marketingowy dodatek do wydawnictwa, muzycznie osadzonego w alternatywnym popie lat 80. Dominowały wówczas syntetyczne brzmienia z wysuniętymi na pierwszy plan chwytliwymi syntezatorowymi melodiami i tanecznym pulsem perkusji.

Przygotowany wspólnie z Michałem Kushem album doskonale wpisuje się w panującą właśnie modę na tamte brzmienia. "Wojny i noce" są kopalnią przebojów, które powinny zapewnić artystce popularność na długi czas.

Od otwierającego płytę transowego "Oczy-polaroidy", przez tytułowe "Wojny i noce", chwytliwy "Kaonashi", po letni i lekki "Za krótki sen", zaśpiewany w duecie z Dawidem Podsiadło. Dalej robi się bardziej międzynarodowo. Opatrzony zaangażowanym tekstem "Metropolis" brzmieniowo przywołuje francuski Daft Punk.

Orientalna japońska melodyjka towarzyszy utworowi "Reflektory-sny", zaś "Żółta taksówka" została zainspirowana wizytą w Nowym Jorku. Ten udany album kończy utrzymany w klimacie new romantic anglojęzyczny "Socjopathetic".

Grzegorz Dusza
Sony Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu